Skocz do zawartości

[maturka] 2009, czyli co piszecie?


Gevera

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki morał z tego?

Liczy się to co masz w głowie a nie na papierze ; tak więc droga młodzieży.

 

NIE STRESUJCIE SIĘ !

 

Na rowery wsiadać i ślizgać się po śniegu :)

relax pełen, po kulturze panującej na forum śmiem twierdzić, że mamy "mondrą" młodzież i z maturami żadnego problemu nie będzie ;)

Podlaczam sie pod temat matury :)

 

Hahahaha jak mozna porownywac LO z GIM!? Nie byles, nie wypowiodaj sie... :) To, ze ktos ma 5 z polskiego bo przeczytal "Przygody psa Bucke'a" albo dostal 2 bo zamiast "przygoda" napisal "pżygoda" nie ma odzwierciedlenia w LO. Ostatnio czytalem moj stary podrecznik z 3 GIM do biologii, to CALY zjadlem w 3 dni. Ale jak masz zamiar nie stresowac sie matura... OJ CIENKO BEDZIESZ SPIEWAL... GWARANTUJE. Tylko nie rob potem takiej miny: :o

 

Ja mam zamiar zdawac angielski, biologie i chemie na rozszerzeniu. Dzis rano pisalem polski i mysle nie jest zle. Mialem nie pisac dlugiej formy pisemnej, ale jak sie dowiedzialem, ze z czytania ze zrozumieniem jest 20pkt :blink: a z wypracowania 50pkt ;) a zeby zdac trzeba miec 21pkt :down: to sie wzialem do roboty ;) Pisałem o "Ludziach bezdomnych" bo mi to podpasowało pod rozprawke, bo tylko to umiem napisac z dluzszych wypowiedzi ;) A to o tych wierszach to jakies poronione... Nie umiem porownan jakis robic... Chociaz jakby mi kazali gadac, to co innego :)

 

Aha, jak juz napisalem ta mature, to w klasie w ktorej pisalem byla naklejona na scianie czerwona naklejka tego smoka "danonka okragla z napisem "jestem dzielny". Bez zastanowienia ja przykleilem do brudnopisu :) I podpisałem "Jestem dzielny, jem danonki"

Dam zdjecie jak mi uprzejmie zwroca :)

 

Aha i powiem wam, ze strasznie mi sie spodobal ten tekst o olimpiadzie, motywacji i koncetracji i w sumie mam zamiar to wykorzystac na jakis zawodach MTB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przy nim popłakałam, szczerze mówiąc (: chyba dlatego, że zawsze ze mną coś było nie tak, kompleksy etc... a chciałam być najlepsza, a ten rower i wypowiedż kobiety pod koniec "to tylko sport"... ehh (;

Artro, ten tekst sporo mi też dał w pewien sposób (: a teraz zacytuję różowe panienki z osiedla, "bo ja mam flow" :bunny:

 

A co do wypracowania, obydwa były dla mnie równie ciekawe do napisania, ale postanowiłam sie sprawdzić w wierszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, chociaż nie bardzo załapałam tego "psychosomatycznego" cosia (; albo nawet nie to słowo...

co do wypracowań, banalne obydwa (; napisałam z Słowackiego i Kochanowskiego, mimo że Żeromskiego pamiętam. Ale jakiś taki, ciemny smutny i w ogóle ten temat z bezdomnych był (:

 

Teraz się nie dziwię dlaczego masz tylko 2 z matematyki ;)

 

NIE STRESUJCIE SIĘ TAK NIE MA CO PRZEŻYWAĆ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUAHAHAHAHAHAHAHAHAHA "bo ja mam flow" Padłem...

Przypomnialo mi sie jak kiedys z kumplem poszlismy do sklepu i ja pilnowalem rowerkow. I ida takie dziewczyny tak sie na mnie patrza podsmiewuja...

Nagle slysze tylko takie ciche chichroczace "No wez sie go spytaj..." I nagle jedna popchnela druga a ta " Ale ty jestes bycz" Tak sie zaczalem smiac ze omal nie spadlem z bike'a :blink: W koncu kupily chyba "Kropka TV" :o

 

A jak z praca ustna? Ja mam zamiar zamowic u mamy mojej kolezanki z klasy, ktora jest polonistka za promocyjna cene 150zl... ;)

Musze... nie przeczytalem zadnej lektury a na polskim czytuje jedynie "Metro". Ach ta elita Slowackiego :) 6 LO ZADZI W CH...! :down: Oczywiscie jak sie juz ktos dostanie ;)

 

A co powiedzie na takiego poloneza na 100dniowce?

http://pl.youtube.com/watch?v=7XGb8mqPA6w&...feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brucker, do czego pijesz? że umiem polski, to nie umiem matematyki?

nie oceniaj, dopóki ludzi nie znasz, nie wiesz nawet jakie oceny mam z polskiego i jaką mam szkołę.

a może Ty masz na tyle ciasny umysł, że albo wiedza humanistyczna, albo scisła?

 

Artro, ustną zrobię sama, nie dopuszczam możliwości, żeby ktoś za mnie to zrobił.

Polonez... z powodu mojej genialnej dyrekcji nie tańczę -.- muszą być próby i zapisy par. lol :bunny:

 

a z tym flowem to się nie śmiej, autentycznie takie niunie mam ;)

 

 

a i, brucker, jeszcze raz uderzam, co do stresowania. nie uogólniaj, stres niektórych motywuje do roboty i jest bardzo pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się nie dziwię dlaczego masz tylko 2 z matematyki ;)

Sorry, ale co ma piernik do sokowirówki?

 

Jestem bliżej twierdzenia że świetny matematyk będzie lepszy z polskiego od wybitnego humanisty (inaczej, będzie potrafił napisać lepiej pracę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę j.polski podstawowy, j.angielski podstawowy, matematykę podstawową i geografię rozszerzoną ;)

 

Jak na razie totalny brak stresu, nie wiem czy to dobrze ...

 

Uczę się tylko matematyki jak na razie, bo jej się najbardziej obawiam - dopiero w 3 kl. postanowiłem, że spróbuje ją napisać, co będzie to będzie :)

 

Z próbnych Operonu miałem 44% z matmy, 50% z geografii, 50% z polskiego i 78% z angielskiego.

Nie jest dobrze, ale nie jest też tragicznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie juz na co chcecie zdawac? Bo I don't have any idea :/

Nawet nie mam pojecia w jakim miescie moglbym ew. studiowac... Strasznie ten 3 rok pokrecony... :)

Na razie sobie wyobrazam to tak: :fakenopic:

Ja to czerwony M&Ms :) Tak mi sie spodobalo

A matura to czerwony x

 

"Wybraźcie sobie, ze jestem maturzysta. Hala, pełno ludzi... Ja tyle od ziemi wyskakuje[<--->]... Cała komisja druga na mnie i ja ich wymijam wiesz... Opsajt i gool! Strzelam gola 8)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;)

 

Ja oprócz obowiązkowych piszę biologię, chemię i fizykę (wszystkie trzy na rozszerzeniu)... Może jakoś się uda nieźle napisać:)

 

A co do polskiego próbnego - nie był zły:) w przyszłym tygodniu biologia i chemia...:/

 

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako obowiązkową biorę sobie podstawową matmę, a do tego rozszerzoną chemie i biologię. Z chemii mam jakieś tam lekcje i niby się uczę, biologii rok nie widziałem na oczy ale to się da nadrobić, poza tym nie jest mi w sumie do niczego potrzebna :D, podstawowa matma to luzik a polski... polski trzeba zaliczyć i na tym moje ambicje z tego wspaniałego przedmiotu się kończą, szczerze go nienawidze, szlag mnie trafia jak widzę moją nauczycielkę i w ogóle polski jest jedną z niewielu rzeczy wyprowadzających mnie zupełnie z równowagi :) Poza tym życzyłbym sobie taki polski właściwy jak ten próbny, tzn akurat zbiegiem okoliczności wiedziałem coś na temat lektury :) Tylko prezentację trzeba jeszcze jakąś zrobić, blee... ciężko się zmobilizować do czegoś bo w klasie maturalnej już przywykłem do nie robienia niczego, gimnazjum to przy niej jak szkoła przetrwania :) A za tydzień znów ferie, to jest aż śmieszne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim chcesz być/ co chcesz robić w przyszłości - odpowiedź pomoże wybrać co zdawać.

Myslałem nad inforamtyką - ale trzeba byc w tym naprawdę dobrym aby znalezc potem pracę a mnie nie ciągnie do programowania, obrobki zdjęc itp, potem myślalem na geodezją ale ich jak na razie nie brakuje wiec cięzko bedzie mi znalezc prace :), obecnie myśle nad Inżynerią ale znowu ta fizyka ;/. Cięzko mi sie będzie zdecydować, moim argumentem nie jest do konca to co lubie, owszem ma to wpływ ale bardziej interesuję mnie to jak po studiach za te 6 lat zdobęde pracę i czy bede w stanie siebie i moze w przyszłości rodzine utrzymac. Szukam zawodu który ma przyszlośc, oraz aby był związany z matematyką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się stresować lepiej szykujcie się na bale studniówkowe :) Piękna sprawa.

Niestety nie każdy taki bal ma.

 

Kim chcesz być/ co chcesz robić w przyszłości - odpowiedź pomoże wybrać co zdawać.

Gorzej jak tego też się nie wie, ja miałem ten problem. W końcu z braku czasu wybrałem księgowość ale itak podchodzę do tego bez przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznę myśleć, że moja mama potajemnie się na fr zarejestrowała... :)

Nie panikara, tylko poirytowana tym, że jak wypracowanie wydaje mi się łatwe, to automatycznie jest to dla Ciebie wytłumaczeniem moich ocen z matmy. że co, że nadaję się tylko na jeden kierunek? ja nienawidzę ograniczeń.

dobra, koniec ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...