Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

posiada ktoś może GT Aggressor XC 3 z 2009 roku lub wcześniejszy i może coś o nim powiedzieć.Rower ma być wykorzystywany do jazdy po mieście jak i w lesie.Żadna hardcorowa jazda ani skoki.Najbardziej zastanawia mnie praca hamulców i wykonanie ramy.Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kello - ja też mam Foxa R i też w i-drive, z tym że starym, i regulacja powrotu daje tyle że bujanie da się ograniczyć trochę mimo wszystko. TROCHĘ :)

 

PS. Aktualnie w swoim się zastanawiam nad zmianą amorka bo możliwe że Siostra zostawi Shivera 120mm... ale to chyba byłby już za duży hardkor B)

 

01c7eff02ab8aaeamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Fox R ale literka R nie oznacza "regulacje" :002: jedyna dostepna regulacja to cisnienie powietrza :002:

jeśli to jest fox float r to on ma stałą platformę na medium

 

i co z tego , ze buja, i tak jest cudownie :)

właśnie i co z tego :P za dużo plusów żeby sie tym martwić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba o poradę szanownych forumowiczów.

Aktualnie jestem użytkownikiem GT karakoram (coś koło '93) wiec rower się wysłużył maksymalnie. Ostatnio zacząłem więcej śmigać na rowerku i lubię pojeździć po lesie, zjazdy podjazdy nawet w błocku są dla mnie o wiele większą frajdą niż prosta szosa czy proste dróżki w lesie (jak pot z czoła nie leci to spacerek). Stąd wpadłem na pomysł by przeznaczyć trochę domowego budżetu na nowy rower. Z racji tego ze od lat jestem fanem marki GT postanowiłem znaleźć coś z tej stajni. i wybór padł na avalanche 1.0 disc 2009. Ale jak mówią - w miarę jedzenia apetyt rośnie i zastanawiam się czy nie warto by było spełnić młodzieńcze marzenia i nie zainwestować w legendarnego zaskara (najniższy model elite) nawet w starszym roczniku. Na razie nie zamierzam jeździć w maratonach (ale może kiedyś) . Poza tym już dawno minie życie nauczyło że lepiej wydać więcej na coś porządniejszego by wytrzymało dłużej i bym miał więcej z tego frajdy. Ale czy warto. Czy jak włożenie w sprzęt więcej o 1,5 KPLN da mi tą satysfakcje a młodzieńcze marzenia będą uzasadnione. Czy lawinka mi wytrzyma i nie będę żałował po czasie że jednak trzeba było poświecić więcej kasy.

Dodam że moja waga to 100kg a wzrost 1,74cm. (jaka wysokość ramy?).

Doradźcie coś koledzy z klubu GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ed4b678bcb89c594m.jpg

 

A ja zlozylem wczoraj Zaskara :P :P jeszcze tylko musze skrocic rure sterowa widelca, wbic gwiazdke i top capa wkrecic no i poszukac gdzies piwotow do ramy i tylnego hamulca ale juz jezdzi :D smiesznie wyglada nie ?

Specyfikacja:

 

Rama GT Zaskar M

Widelec GT Cr-Mo

Stery FSA

Hamulec Sram 7.0 z szufladkami

Manetki Deore

Klamki Avid SD7

Kierownica GT gieta

Mostek GT

Opony Kellys :P

Piasty XT pod CL

Obrecze Alexrims Crostini

Przerzutki P/T LX/LX

Korba Truvativ Fived

Suport Truvativ na 4 maszynowych :)

Kaseta LX

Lancuch HG53

Pedały ... jak na razie moongoose platformy z pinami :P ale wymiennie beda z time'ami :)

Sztyca Ritchey Logic do wymiany na czarna bo biala wyglada dziwnie :P

Siodlo nie wiem... jakies ciezkie :P

Chwyty piankowe Accenta

Linki i panczerze Jagwire

ed4b678bcb89c594med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzroście 174 cm prawdopodobnie będziesz musiał kupić Mkę, ja mam 186 i jeżdżę na L (ale są tacy co przy podobnym wzroście ujeżdżają M). Wszystko wyjdzie gdy się na tym rowerze przejedziesz, takie gdybania nie mają większego sensu bo każdy jest inny. Mój model jest z 2007 roku a nie wiem jak te nowe wpisują się w tamtą rozmiarówkę. Niedawno w bB testowali Zaskara razem z Merida, Giantem i Scottem, i wg pomiarów wyszło, że górna rura (mierzona horyzontalnie) ma 595 mm. czarnaMAMBA ma rację, prędzej czy później będziesz myślał nad Zaskarem... :)

 

BTW, ostatnio jak kumple z serwisu robili mi hample to jeden znajomy (po 50tce) oglądał Zaskara i nieźle się przy nim nadziwił :D Pierwszy raz taką ramę widział, o firmie wcześniej nie słyszał a najbardziej mnie rozłożyło stwierdzenie, że wygląda na bardzo delikatną - filigranowe rurki widelca, mały przekrój górnej rury. A jak te charakterystyczne przetłoczenia na górnej i dolnej rurze macał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mój pierwszy rower MTB bo wcześniej jeździłem na jakimś złomie po komunijnym... :)

 

RowerGT.jpg

 

amortyzator ROCK SHOX judy c

 

stery a-head DIACOMPE

 

mostek alu

kierownica GT

 

klamkomanetki shimano LX 3x8

przerzutka przod shimano LX

przerzutka tyl shimano LX

 

hamulce tektro v-brakee

korby shimano

piasty shimano na zaciski,szprychy nierdzewne

linki nierdzewne

pancerze z oplotem carbon

nowa kaseta 7speed

nowy lancuch kmc z85

sztyca kalloy czarny mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież historia GT. :D

 

Tak wiem że to nie nowość...hehe ale taki udało mi się kupić w dobrej cenie i wolałem go niż jakiegoś Kross albo Kands... ;)

A może byś napisała coś więcej na temat ramy jak wiesz jaki to model ?? Bo sprawdzałem w katalogach z lat 96-99 trudno dopatrzeć się bo przemalowany był po myśli gościa który mi go sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnaMAMBA Ja się cieszę że taki mam :D Kross nie jest zły ale w cenie 1500zł B) a ja wtedy nie posiadałem takiej kasy i zdecydowałem się na używany GT 21 cali na moje 180cm wzrostu naprawdę pasuje może przez to że rama profilowana jakoś inaczej niż teraz się to robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej profilowana? Możesz temat rozwinąć albo zapodać fotki? B)

 

Chodzi mi o to że według przelicznika do mojego wzrostu rozmiar jest za duży a mi on pasuje ;):P Odległość i reszta jak najbardziej. Jak zasiadłem na Author 19 cali od kolegi to czułem się jak bym jechał na rowerze z komunii :D w sensie wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Każda firma projektując ramy ma na względzie różne potrzeby użytkowników. W związku z własną "polityką" każdy producent stosuje własną i trochę różniącą się wobec konkurencji geometrię. Tak więc i GT ma trochę inną geo niż konkurencja. Jak dla mnie geo GT jest the best

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kello-sztywniak to jeszcze nic, wsiądź na szose to zobaczysz co to znaczy przekazywanie energii :) ja jak wsiadam na zaskara teraz to czuje się jakbym pływał-amor miękki, opony z ciśnieniem 4 razy za małym, pedały jakieś cienkie, opory toczenia nie te. Bez porównania :) ale Zaskara nadal kocham bardziej bo mój, własnoręcznie składany i konfigurowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...