Skocz do zawartości

[buty] shimano M122


Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak , kupiłem taki zestaw Buty Jak wyżej i pedały 520 . Zajmę sie butami . DO wyboru były dwa kolory biały i granatowy , wolałem granatowy ale niestety w sklepie był tylko biały :woot: Buty sa bardzo wygodne , twarda podeszwa blok nie stuka o ziemię . Noramanie mozna chodzić w nich po np. chodniku i chodzi sie bardzo wygodnie . Co do przewiewności , tak sa przewiewne nogę nie poci sie tak bardzo , chociaż w zimę palce odmarzają , dlatego trzeba na zime dokupić sobie osłonki . Zapinane sa na 3 MOCNE rzepy . But dobrze trzyma sie nogi , przynajmniej ja nie miałem żadnych odcisków , a przejechałem w nich ok 1500 km :( Cena za którą je kupiłem : 249 ZŁ

 

+

Przewiewnie

Wygodne

Dobrze sie w nich chodzi

 

-

Białe łatwo sie brudzą

 

FOTO :

post-116025-1228835131_thumb.jpg

post-116025-1228835246_thumb.jpg

post-116025-1228835270_thumb.jpg

post-116025-1228835329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty za tą cene są warte polecenia :) posiadam takie same butki i też białe od lipca i jestem z nich bardzo zadowolona :) a co do minusa że sie szbko brudzą to fakt ale też sie łatwo je czyści a na zime ochraniacze się na buty zakłada i cieplutko jest:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam takie butki ale niebieskie i też się brudzą choć pewnie mniej. Co do przewiewności to przy 0 stopniach wytrzymałem 17 km a potem odmrażanie palców :) Przy zakupie butów obawiałem się o rzepy czy będą dobrze trzymać i tu jestem zaskoczony - trzymają b.dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
właśnie co sądzicie o m75??

 

na preclu był ostatnio wątek na temat butów : http://groups.google.pl/group/pl.rec.rower...df1e7e1d?hl=pl#

 

ja dodam, że miałem w ręku m75 i wyglądały jak podróbki shimano(niestety były oryginalne). Może bym się skusił na M122, ale nie na tamte. To był mój pierwszy wybór i po wizycie w sklepie zrezygnowałem. Kupiłem Diadory. Wykonanie o niebo lepsze niż m75 i m85. Nie miałem w ręku m122 więc się nie wypowiadam, ale wyglądają na lepsze.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że nie miałem ich w ręku(m122) to się nie wypowiadam. A co do m75 i m85 to myślisz, że miałem je kupić i przekonać się, jak bardzo są kiepskie, żeby wyrazić o nich opinię? Pisałem o moich wrażeniach co do jakości wykonania tych butów, może i jeździ się w nich wygodnie, ale co z tego, skoro miałem wrażenie, że rozpadną się po pierwszej wizycie w terenie. Szukałem solidnych butów, które mają porządne szwy, a nie kilka wstawek ze sztucznej skóry wzmacnianej siateczką :). Nie chce wywoływać wojny, co lepsze. Napisałem o SWOICH subiektywnych odczuciach, co do butów, które miałem możliwość namacalnie porównać. Dodam, że mój kolega też zrezygnował z ich zakupu i kupił Nike. Jeśli ktoś ich używa i jest zadowolony, to gratuluję i życzę długiego użytkowania. Ja jestem zadowolony ze swoich bucików, następne też pewnie będą z tej stajni.

 

no offence

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak by nie patrzeć to temat gdzie powinno się pisać o M122 a tymczasem więcej jest o innych modelach...

Jestem posiadaczem M122 od roku więc mogę coś o nich napisać... W przeciwieństwie do autora tematu bloki trzaskają o ziemię co jednak specjalnie nie przeszkadza i (przynajmniej ja nie zauważyłem) nie niszczy bloków... Kwestia stukania może wynikać z tego że ja mam bloki wysunięte maksymalnie do przodu... Co do sztywności podeszwy to mogła by być sztywniejsza ale nie ma tragedii... Bardzo brakuje kolców w podeszwie bo na podbiegach czasem noga zjeżdża... Taśmy trzymają nieźle ale po jakiś 80km ta najwyższa potrafi się trosze zluzować... Ogólnie but godny polecenia do lżejszej jazdy w terenie ale na ten rok cena >350 wydaje mi się trochę wzięta z kosmosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem juz w tych butach kilka tys. km. Jestem zadowolony choc zdaje sobie sprawe ze istnieja buty o wiele lepsze :)

Przede wszystkim nigdzie sie nie rozpadają ani nie rozklejaja, a przezyly juz troche maratonow w tym takich gdzie nie mialy lekko.

Uwagi takie jak kolega wyzej. Przydalyby sie kolce do podbiegana. Poza tym warto zainwestowac w but z klamrą bo rzepy minimalnie ale luzują sie.

U mnie bloki (shimano) tez troche stukaja ale podobnie mam wysuniete mocno do przodu. Poza tym buty bardzo przewiewne i wygodne.

 

Inna sprawa ze kupowalem je jak byly sporo tansze. Pewnie teraz w tej cenie mozna znalezc cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu się muszę zgodzić... Przewiewne to one są... Jak pierwszy raz w nich wyjechałem(a było coś około 27C) to na pierwszych kilkuset metrach miałem takie nieprzyjemne uczucie chłodu w stopach :P I tak przez jakiś czas to zauważałem... Teraz już nie ma tego efektu...

Również kupowałem je zdecydowanie taniej(jakoś niewiele ponad 200zł) i teraz pewnie kupiłbym coś innego ale wykonanie jest perfekcyjne...

 

Co mogę powiedzieć więcej to to że ostatnio miały test w bardzo mokrych, niesprzyjających warunkach(zresztą nie tylko one :P )... Jechałem w konkretnej ulewie dodatkowo zalewany falami z pod kół tir'ów :rolleyes: Ogólnie mogę powiedzieć że strasznie długo schną( u mnie to było ponad 2 dni z czego jak tylko była możliwość to stały na słońcu), ale to że podeszwa jest szczelna można potwierdzić (oczywiście z wklejoną naklejką) bo woda wlatywała przez otwory wentylacyjne i za cholerę nie chciała wylecieć :) Także z małym jeziorem w wewnątrz także dają radę :) Plus jest taki że się wyczyściły bo brudzą się niemiłosiernie szybko - też mam wersję perłową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od tygodnia mam te buty. Bloki czuc przy chodzeniu ale nie stukaja - mam na maksa wysuniete do przodu, chodziłoby się normalnie gdyby miały zwykłą podeszwe. Łatwo się brudzą, są przewiewne i wygodne ale... czy was tez bola w nich nogi i palce po zacisnieciu rzepów? Zaznaczam że to moje pierwsze spd.

Edytowane przez Arek03170
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...