Skocz do zawartości

[uczciwość] transakcje z użytkownikami forum


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie przelałeś mu pieniędzy to nie masz co zgłaszać do Allegro, a tym bardziej na policję, bo do żadnego wykroczenia nie doszło. Jeśli chodzi o rozmowy, które chciałbym ujawnić to jest to niezgodne z prawem tak apropo więc to on mógłby wówczas zgłosić sprawę na policję jakby chciał ;) Oczywiście być może jest to oszust (piszę być może, bo nie znam gościa i tak naprawdę nie wiem czy jest to ta sama osoba opisywana na forum zarabiam.com), ale nie powinieneś ujawniać informacji z prywatnych rozmów bez pozwolenia drugiej strony.

Nie popadajmy w paranoje, bo jeszcze sie okaze, ze interes kretaczy i walkarzy jest lepiej chroniony niz ludzi przez nich pokrzywdzonych :wallbash:

Nie jestesmy na sali sadowej, tego typu zachowania powinny byc tepione kazdymi mozliwymi srodkami. Nawet z wizyta zaprzyjaznionych kolegow u rzeczonego klienta :icon_cool:

 

Osobiscie nie mialbym nic przeciwko temu aby publikowac adres takiej osoby, w koncu my nie ptrzetwazamy danych osobowych; a nawet gdyby, to juz widze kretacza lecacego na policje z zazaleniem ze ktos publikuje jego personalia i niszczy mu walkarski interes.

 

Moze troche skrajnie ale osobiscie mam kolosalne uczulenie na tego typu akcje.

 

Poza tym co do w/w jegomoscia jest kolejne zgloszenie, w tym wypadku doszlo do zaplaty. Czekamy na wiecej szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja nie jest stroną sporu ani tym bardziej prokuraturą żeby się zajmowała ściganiem oszustów.

 

Skoro chcesz mu udowodnić próbę ( a tak bardziej prawniczo to usiłowanie art.13 §1 ) to życzę powodzenia. Każdy sąd go uniewinni przy braku dowodów.

Nie doczytałem, że chodzi o 60zł a to zupełnie zmienia postać rzeczy bo nie ma zastosowania art.286 §1 KK tylko art.119 §2 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawiają się i powtarzają sygnały o osobie, która kręci przy sprzedaży a do tego oczekuje zaliczek to według mnie administracja forum powinna się nad sprawą pochylić i być może przyblokować konto takiej osobie o ile nie pojawiają się jakieś wyjaśnienia.

 

Druga kwestia to nie widzę powodu żeby wybiegać tak daleko aby mówić o uniewinnieniu w sądzie chociażby ze względu na to, że najpierw musi się odbyć cała procedura zmierzająca do wszczęcia postępowania.

 

Osobiście, mimo wszystko, poszedł bym na komendę i zapytał czy mogę jakoś tę sprawę zgłosić ponieważ mam podejrzenie, że natknąłem się na kogoś nieuczciwego. Jeżeli się da to dobrze, jeżeli się nie da to przynajmniej miałbym satysfakcję, że coś zrobiłem.

 

 

 

Edytowane przez enduroriderPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mnie tez prawie naciągnał...

Założyłem temat w dziale [kupię], chodziło o siodełko.

Napisał do mnie na GG użytkownik mrozental-chciał sprzedać siodełko Selle Italia SLR w idealnym stanie "za 100 zł" ("przypadkiem" trafiłem na ten temat, zajrzałem do postów które napisał i zauważyłem tam taki sam numer GG, dlatego wiem, że to on).

Od początku sprawa mi śmierdziała, bo cena była dziwnie niska. Podobno dlatego, że siodło było długo używane. Użytkownik nie chciał wysłać za pobraniem (wiadomo nie byłem pewny co do tego, czy wyśle to siodełko). Allegro-podobno mógł poprosić "kolegę" że wystawi mu je, jednak dzisiaj dowiedziałem się że nie ma takiej możliwości. Dorzucę jeszcze coś do przesyłki-miałem wpłacić zaliczkę, po której mrozental miał wysłać towar. Dzięki wam nie nadziałem się na niego :wallbash: . Oby było mniej takich oszustów <_<

Edytowane przez kubek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubek20, wygląda na to, że byłeś blisko wtopy... Swoją drogą to takich ludzi nie powinno się lekceważy, wystarczy pomyśleć o tym w ten sposób:10 x 100 PLN i tak w kółko - zbiera się z tego niezła kasa :( Czy kiedyś w tym kraju będzie tak, że ludzie będą się autentycznie bać kogoś naciągnąć mając świadomość nieuniknionej kary, która zostanie szybko wykonana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że nie warto iść na policje, że przegram, że nic nie zrobię to kłamstwo.

Ja rozumiem że trzeba było dać się naciągnąć to wtedy miałbym większe szanse :D ale bez przesady, to jest próba oszustwa i to jest karalne, w dodatku nie jestem sam...

Jakbyście chłopaki mieli chęć iść do niebieskich to i ja mogę się przejść i sprawę zgłosić. Jak to mówią - w kupie siła :)

 

Na chwile obecną rozmawiam z nim i proszę o wysyłkę kurierem za pobraniem, gdyż w poczcie polskiej nie ma opcji "zobacz potem zapłać"

Pozdrawiam Bogusław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja "zobacz potem zapłać", bierzesz przesyłkę pobraniową z opcją "sprawdzenie zawartości przesyłki pobraniowej przez odbiorcę" - koszt przesyłki pobraniowej wg normalnego cennika + 5 PLN za sprawdzenie. Listonosz otwiera przy tobie paczkę i pyta się czy bierzesz. Oczywiście zamawia to i opłaca wysyłający, więc jak poprosisz o taką wysyłkę i nie będzie chciał tego zrobić lub wyśle bez możliwości sprawdzenia to w tym wypadku już chyba 100% pewności, że to wałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przelałeś mu pieniędzy to nie masz co zgłaszać do Allegro, a tym bardziej na policję, bo do żadnego wykroczenia nie doszło. Jeśli chodzi o rozmowy, które chciałbym ujawnić to jest to niezgodne z prawem tak apropo więc to on mógłby wówczas zgłosić sprawę na policję jakby chciał ;) Oczywiście być może jest to oszust (piszę być może, bo nie znam gościa i tak naprawdę nie wiem czy jest to ta sama osoba opisywana na forum zarabiam.com), ale nie powinieneś ujawniać informacji z prywatnych rozmów bez pozwolenia drugiej strony.

 

 

A czy oszustwem i powodem złożenia sprawy na policji nie może być PRÓBA wyłudzenia pieniędzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem od mrozentala kupić golenie do amorka.Nie dawno zarejestrowany,dolne golenie pisze że ma,no ok,potem pisze że anoda w porządku(tu mnie coś tknęło)Zdjęcia:amor wymontowany,jak nowy,kolega pisze że jest w rowerze ale zdemontuje i sprzeda same golenie.Na odpowiedź że zamiast 170 zł przy odbiorze zapłacę 200 zł odpisuje że woli na konto bo juz stracił kilka stów na nieodebranych paczkach,tutaj zrezygnowałem.Nie chce bawic mi się w interpunkcję bo urlop i piwo.Ale użytkownik MROZENTAL pełna lipa,oszust na 100 procent(podawał 2 numery GG itd....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszust. Pisze że ma części których pewnie nie ma, naciąga na zaliczki przez www.bluecash.pl, pisze że na allegro nie ma konta bo nie opłaca, wałkuje równo, na dodatek przysłał mi "realne zdjęcia hamulca", a zdjęcia pochodziły z jednego ze sklepów internetowych. Najlepiej jak by ktoś mieszkał w Tychach tam gdzie on i umówił się z nim na oględziny jakiegoś towaru który ma na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

To, żeby nie było tylko o naciągaczach to ja polecam handel z użytkownikiem Moloch89, kupiłem pedały za grosze, kolega zgodził się, żebym część kasy wysłał z jednego banku (mbank->mbank, taka jakby zaliczka, więcej na koncie nie miałem :)) a resztę z drugiego, z którego kasa szła znacznie dłużej. Zależało mi na czasie, bez allegro, kolega wysłał bardzo szybko, pedały równie szybko doszły, więc pełen profesjonalizm ze strony kolegi, serdecznie polecam.

 

Tylko jedno małe zastrzeżenie: w kopercie pedały jeszcze były zapakowane w pudełko po czekoladzie, a ja byłem głodny jak je otwierałem i zrobiło mi się smutno jak to zobaczyłem :(

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przed chwilą próbowano mnie oszukać. Opiszę sytuację:

 

Zamieściłem ogłoszenie, że kupię piwoty ti m10x1.0. Koleś napisał do mnie na gg pisząc, że posiada takie do sprzedania. Wysłał mi zdjęcie na maila:

 

http://s38976.ps.pl/inne/piwot.jpg

 

Zainteresowało mnie, że na piwocie jest cyfra 7, co kojarzyło mi się z Alu, sprzedawca jednak stwierdził, że to na pewno Ti. Potem okazało się, że wpisując do wyszukiwarki frazę „M10x1.0 piwoty” jako pierwsze wyskakuje przywołane zdjęcie. Z resztą zdjęcie jest z naszego forum.

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://s38976.ps.pl/inne/piwot.jpg&imgrefurl=http://www.forumrowerowe.org/topic/27831-poison-light-frame-club/page__st__250&usg=__tHLJxSbrZYmb21DqHJIinTK0bIM=&h=600&w=800&sz=84&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=iJPEXPCvs30OHM:&tbnh=118&tbnw=156&ei=kKrFTdSSH4WF-waj7szXAQ&prev=/search%3Fq%3DM10x1.0%2Bpiwoty%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1024%26bih%3D677%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=259&page=1&ndsp=20&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=123&ty=48

 

I widoczny na nim piwot rzeczywiście jest Alu. Sprzedający zapytany o dodatkowe zdjęcia stwierdził, że to było robione dawno i innych nie ma. Zapytany skąd ma piwoty i dlaczego sprzedaje stwierdził, że znalazł w garażu i szkoda, żeby rdzewiały. Jak wiemy tytan nie rdzewieje ;) Reasumując wysłał zdjęcie Alu, mówi że są Ti ale mogą zardzewieć.

 

Sam nie podał ceny (wnioskuję, że nie wie ile kosztuje takie coś). Ja miałem podać, więc podałem 40 zł, na co się zgodził od razu. Cena raczej atrakcyjna bo nowe w sklepie ok. 60zł.

 

Poniżej podaję dane niedoszłego, według mnie, oszusta. Jeśli naprawdę posiada te piwoty, w co wątpię, i chce mi je rzeczywiście sprzedać przepraszam i chętnie je kupię, ale po otrzymaniu realnego zdjęcia i wystawieniu na allegro. Dla mnie sprawa jest podejrzana, dlatego zdecydowałem się napisać.

 

Aha, poproszony o wystawienie na allegro powiedział, że ma niezapłacone.

 

Nick na formu: Pejter

Mail: kryptonim69@o2.pl

GG: 34985036

Konto: 11114020040000310270274320

Paweł Kuśpit Kawaleryjska 6/14 20-461 Grudziądz

 

Pozdrawiam i przestrzegam

 

PS: właśnie przeczytałem, że nie mnie pierwszego próbował oszukać... Czy jest zrobiona jakaś lista oszustów razem z ich danymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki.

Właśnie dostałem wiadomość na maila od "kryptonim69@o2.pl" od użytkownika który wystawił sakwę, napisał że jego konto zostało skradzione 1,5 roku temu, i żeby nie wpłacać żadnych pieniędzy.

Nie pozostaje nic innego jak zgłosić fakt na policję. Ja zrobię to na pewno, mam nadzieje że nie będę sam i wy też pomożecie zakończyć ten proceder.

Nie można tak tego zostawić bo w końcu mu się uda kogoś oszukać, jest nas tylu że na pewno nie ujdzie mu to płazem !

Napiszę za parę dni jak poszło.

Pozdrawiam Bogusław.

Edytowane przez BoNes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi koleś tak samo robił jak wam, i z tym allegro, i z tym bluecash. Zapłaciłem mu 50zł za pedały SPD.. I od tego momentu się nie odzywa, a paczki nie ma już ponad tydzień :/ Mogę jakoś odzyskać pieniądzę czy cokolwiek z tym zrobić? (policja odpada mam 15 lat i rodzice by na nią ze mną nie poszli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na chwile obecną nie mam czasu się za to wziąć, a trzeba pozbierać dane i ludzi których oszukał/próbował oszukać.

Myślę że musisz iść z rodzicami, innej opcji nie ma. Od 16 lat chyba już taktują jak dorosłego. Najlepiej zajdź na komisariat i się spytaj co i jak, policja nie gryzie.

Ci którzy chcą skończyć ten proceder niech się ze mną skontaktują, gg - 6548364

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...