Skocz do zawartości

[hydrauliki] Czy tarcze shimano pasują do avida ?


wab

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zastosujesz tarczę Shimano SM-RT97(XTR) lub SM-RT79(XT) to będziesz musiał obciąć uchwyt klocka AVID od strony tarczy ponieważ pająk tarczy obciera o niego. Można to zrobić ucinaczkami, spiłować pilnikiem lub zeszlifować na szlifierce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maratończyk, Wab wcale nie będzie musiał nic ciąć !

Kiedyś pisałem na temat kompatybilności adapterów różnych producentów do różnych zacisków. Szukaj na forum

Avid od bodajże 5 stosuje adaptery odchudzone(jak odlewane) lub standard jak shimano z wyfrezowanym elementem pod "dzyndzel" klocka. Sposobem może być szlifierka i zrobienie gniazda w adapterze pod ów "dzyndzel" - mam tak u siebie. Adapter wcale nie straci na funkcjonalnosci ani wytrzymałości bo ma tylko trzymać w osi i odpowiednio oddalać zacisk od widelca. Ale to inna para kaloszy nie mająca nic wspólnego z samym pytaniem.

 

Jeżeli nie zmieniasz adaptera lub nie stosujesz wogóle to nie ma tematu szlifowania, piłowania czy cięcia.

Tarcze będą działały bez problemu !

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem jaki związek w tym przypadku ma mieć adapter z klockiem i z tymi typami tarcz?

Jedyna możliwość korzystania z tych wymienionych tarcz przy klockach Avida, to właśnie obcięcie tego zaznaczonego na rysunku dzyngielka.

Sam tak musiałem zrobić.

Gdybym wcześniej trafił na ten temat, to kupiłbym tarcze XT z niżej zamontowanym 'pająkiem' rotora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki związek w tym przypadku ma mieć adapter z klockiem i z tymi typami tarcz?

Jedyna możliwość korzystania z tych wymienionych tarcz przy klockach Avida, to właśnie obcięcie tego zaznaczonego na rysunku dzyngielka.

Sam tak musiałem zrobić.

Gdybym wcześniej trafił na ten temat, to kupiłbym tarcze XT z niżej zamontowanym 'pająkiem' rotora.

 

To ja nie rozumiem, jaki związek jest pomiędzy tarczą i uchwytem klocka? Nie widzę tu żadnych możliwości do powstania problemów. Możesz rzucić jakieś fotki, które wyjaśnią o czym dokładnie mówisz?

 

Co innego klocki i adapter. Mam na przedzie Juicy 5 i adapter 180 od Shimano i faktycznie adapter trzeba było trochę podpiłować (użyłem pilnika). Po kilku minutach pracy problem zniknął, a adapter nic nie stracił ze swojej funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie rozumiem, jaki związek jest pomiędzy tarczą i uchwytem klocka? Nie widzę tu żadnych możliwości do powstania problemów. Możesz rzucić jakieś fotki, które wyjaśnią o czym dokładnie mówisz?
Pozwól, że zastąpię kolegę :)

 

Tarcza XTR 160mm, czy teraz XT mają dość gruby i wysoki pająk na którym trzyma się tarcza. Uchwyt klocka koliduje i należy go obciąć aby umożliwić jazdę. Foto wszystko powinno wyjaśnić: (XTR 160mm, J3)

DSCF4077.JPG

 

 

Ja nie rozumiem co ma adapter do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, fotka wyjaśnia wszystko. Do tej pory w ogóle nie patrzyłem na tarcze Shimano inne niż na 6 śrub, stąd moje zdziwienie. Ta tarcza to centerlock?

 

Ja nie rozumiem co ma adapter do tego...

 

Adapter nie ma nic do problemów pomiędzy tarczą a klockiem, ale adaptery Shimano (przynajmniej ich część) nie jest całkowicie kompatybilna z zaciskami Avida. Ten sam "dzyndzel" od Klocka, który sprawia problemy przy ww tarczach, może robić problemy przy adapterach. Adaptery Avida, mają takie specjalne wcięcie, a Shimanowskie nie. Jak już napisałem, można ten problem rozwiązać w kilka minut pilnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tarcza niweluje ten problem czy raczej niespecjalnie?

Raczej niespecjalnie.

Ramiona tarczy są chyba na tej samej wysokości, więc klocek i tak trzeba piłować.

Ta tarcza jest na 6 śrub. A tobie jest potrzebna centerlock czy na 6 śrub?

Bo jak na 6 to na cholere Ci taka tarcza. Szukaj czegoś bez takich ramion.

A jak na centerlock szukasz to problem rozwiązuje ta tarcza: klik

 

Ma zdecydowanie niżej ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...