Skocz do zawartości

[11277g] Giant Trance 0 by Kogucik1912


Kogucik1912

Rekomendowane odpowiedzi

Biały do srebrnego wraz ze wstawkami w postaci naklejek srebrnych ładnie pasuje. Bardzo mi się też podoba Twój bike. Nie ma co porównywać do mojego, jakoś Twój lepiej mi się prezentuje, a wagi i tak nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witojcie!! :) nadejszła wiekopomna chwila i zostały wymienione : mostek ,kierownik i gustowna podkładka ..niestety wbrew wcześniejszym planom nie ma boplighta a jest wc..s, bo dystrybutor nie potrafi określić gdzie i kiedy bedzie w Polsce kontener z białymi komponentami :P zanotowałem też oprócz walorów estetycznych spadek 105 g :P

 

Bar Ends (rogi) Ritchey WCS SL alu bolts - 60 gBrake (Front): (Hamulec przedni) Shimano Deore LX alu bolts w manetkach - 449g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Shimano Deore LX plus adapter alu bolts w manetkach - 494g

Rotors (tarcze) accent blade 160 mm - 185g

Cables: (Pancerze + linki) clarks 72g

Cassette: (Kaseta) shimano deore xt 2008 11-34 295g

Chain: (Lancuch) shimano deore xtr - 277g

Crankset: (Korby) shimano deore xt 2008 śruby kcnc - 863gDerlr (Front): (Przerzutka przednia) shimano deore xt 2008 alu bolts - 146g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) shimano deore xt 2008 low normal alu bolt - 245g

Fork: (Widelec)Rock Shox SID TEAM 2008 - 1520g z manetką

Frame: (Rama) Giant Trance 0 2007r. 18'' - 2740g z miskami sterów

Grips: (Gripy) Author pianki - 23 g

Handlebar: (Kierownica)Ritchey WCS wet white 31.8 - 158g

Headset: (Stery) FSA Orbit (łożyska) - 50g

Pedals: (Pedaly) Crank Brothers Egg beater C - 292g

Rear Shock(tłumik) FOX RP23 z tulejami - 241g

Seat: (Siodlo) Selle Italia SLR TT - 146g

Seatpost: (Sztyca) Easton EA50 350mm - 297g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Giant - 31g

Shifters: (Manetki) shimano deore lx dual control incl.

Skewers: (Zaciski kol) dartmoor bolt on white - 32g tył mavic crossride - 74g

Spacers: (Podkladki pod mostek) kcnc + stożek giant carbon - 17g

Stem: (Mostek) Ritchey WCS wet white 110mm - 125g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Nobby Nick 2.1 - 490g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Nobby Nick 2.1 - 492g

Tubes(dętki): geax - 264g

Top Cap: (kapsel)(alu bolts) Giant - 14g

Wheel Front: (Kolo przednie) Mavic Crossride - 918g

Wheel Rear: (Kolo tylne) Mavic Crossride - 1063g

 

 

Waga razem : 12059g :P

 

teraz zbieram sie do kupowania nowych kółek bo zmiana planów finansowych nadeszła :D myśle dalej o crossmaxach tylko cena mnie przeraża bo dowiadywałem sie i na ten rok jest to ...uwaga ..4099 zł!! jeśli nie dorwe ich po moich znajomościach taniej to rezygnacja niestety

..doradźcie coś ludziska tak do 3 tysiaczków ..tylko nie składaki!! ja chceta komplet :D no chyba że już koniecznie to dajcie propo jakiś składaków ale to ostatecznie :D

 

8f406babce2b88dbm.jpg

f031f49c411b34e1m.jpg

c9d3aca4a7b63efbm.jpg

a79ad4f6f5ffb4d7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale ten kabel od Sigmy i poniekąd sama Sigma wyglądają nie bardzo... . Widziałbym tu coś inszego ;)

Ogólnie ciekawie to wygląda, gdyby nie SiD to biel byłaby dyskusyjna, ale jest ok :)

Podkładka carbonowa pod mostkiem to "muss" ?

 

Dlaczego nie składaki ?!

Do 3 tysiaków only składaki, nie kupiłbym Crossmaxów za 4 paki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ta "cudowna" podkładka przykrywa stery (taka konstrukcja) cp do maviców to może bede je miał za nie całe 3 paczki , ja niestety esteta jestem i prócz walorów jezdnych to to ma wyglądać!! a crossmaxy wyglądają!! :P i bynajmniej nie dla lansu to wszystko tylko jak to sie mówi "pańskie oko rower tuczy " czy jakoś tak ;) a sigma ..no cóż ucierpiała pewnego razu ...na razie nie spiesze sie z jej wymianą ...działa ? działa to najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze tez mialem faze gotowcow (czytaj slr 2009) ale chyba sie skutecznie z tego wyleczylem, jak mialbym za ponad grubo 1500g placic 4k to ......bym sie nawet nie zastanawial

za ok 3k mozesz miec super kolka, duzo szybsze i z duuuuzo wiekszym smakiem, cos indywidualnego, od siebie.....

np.

obrecze: ztr olympic (super pod zalanie stanem) 32, 28

szprychy: sapim c x-ray, dt aerolite

piasty: tune king/kong, dt 240s

 

jestes potwierdzeniem mojej teorii ze ''polowa Polski'' jezdzi na wcs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde siara wiem ;) ale boplight to jakieś jaja !! dzwonie raz ...no bedą za miesiąc...dzwonie za miesiąc.. no bedą za miesiąc.... i tak w kółko :) aha .. połowa Polski nie jeździ na szczęście na białych :P aa właśnie podobno te slry na 2009 są lżejsze od starych , a odnośnie tych ztr(ów) to co prawda lekkie obręcze ale troche mnie przeraża ich wytrzymałość ...chyba do fulla aż takie obręcze nie pasują ale może sie myle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga nowych slr-ow fabrycznie taka sama jak 2008, obnizyli wage obreczy o ok 20g i te 20g wrzucili do piast.....

obrecze to akurat najmniejszy problem w kolkach, no moze po nyplach i opaskach no i po wentylach ;)

ile wazysz ale patrzac na twoj bike to 17 lub 19 to waga nie bedziesz raczej sial spostuszenia? i ten i wiele innych zestawow dadza ci duza nizsza wage (szybsze kola) i co bardzo wazne (jak dla mnie) indywidualizm i to cos........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha!!!! crossmaxy zamówione :D :D :D pytanie tylko czy bede miał je jeszcze w tym tyg ...jak tylko je dostane w swoje niecne łapska to od razu na wage ...nie chce sie za bardzo sugerować wypowiedziami harfy na ich temat ale mówili że są jeszcze troszke wybrane w stosunku do zeszłorocznej wagi .... jużżżż sie doczekać nie moge, normalnie płonę cały!! ;) nowe foty od razu po przełożeniu kasety i opon z dętkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są nowe kółka tak jak wcześniej pisałem :D

 

 

 

Bar Ends (rogi) Ritchey WCS SL alu bolts - 60 gBrake (Front): (Hamulec przedni) Shimano Deore LX alu bolts w manetkach - 449g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Shimano Deore LX plus adapter alu bolts w manetkach - 494g

Rotors (tarcze) accent blade 160 mm - 185g

Cables: (Pancerze + linki) clarks 72g

Cassette: (Kaseta) shimano deore xt 2008 11-34 295g

Chain: (Lancuch) shimano deore xtr - 277g

Crankset: (Korby) shimano deore xt 2008 śruby kcnc - 863gDerlr (Front): (Przerzutka przednia) shimano deore xt 2008 alu bolts - 146g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) shimano deore xt 2008 low normal alu bolt - 245g

Fork: (Widelec)Rock Shox SID TEAM 2008 - 1520g z manetką

Frame: (Rama) Giant Trance 0 2007r. 18'' - 2740g z miskami sterów

Grips: (Gripy) Author pianki - 23 g

Handlebar: (Kierownica)Ritchey WCS wet white 31.8 - 158g

Headset: (Stery) FSA Orbit (łożyska) - 50g

Pedals: (Pedaly) Crank Brothers Egg beater C - 292g

Rear Shock(tłumik) FOX RP23 z tulejami - 241g

Seat: (Siodlo) Selle Italia SLR TT - 146g

Seatpost: (Sztyca) Easton EA50 350mm - 297g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Giant - 31g

Shifters: (Manetki) shimano deore lx dual control incl.

Skewers: (Zaciski kol) dartmoor bolt on white - 32g tył mavic crossride - 74g

Spacers: (Podkladki pod mostek) kcnc + stożek giant carbon - 17g

Stem: (Mostek) Ritchey WCS wet white 110mm - 125g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Nobby Nick 2.1 - 490g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Nobby Nick 2.1 - 492g

Tubes(dętki): geax - 264g

Top Cap: (kapsel)(alu bolts) Giant - 14g

Wheel Front: (Kolo przednie) Mavic Crossmax SLR 2009 - 702g

Wheel Rear: (Kolo tylne) Mavic Crossmax SLR 2009 - 856g

 

 

Waga razem : 11636g :D:D

 

a tu nowe fotki :) P.S w torbach crossridy ;P

 

40bd60f1ed41951cm.jpg

ee818048125227bam.jpg

24f214914f62b415m.jpg

7896ce0c538a95d8m.jpg

debe950d0ae8c2b3m.jpg

cf56c633bfb311b1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie boje o swoją cyfrówke żeby brać ją w teren ale może coś cykne.. teraz wielki sprawdzian przed nimi , maraton w Karpaczu :thumbsup: jeszcze mały update wagi ..pomyłka o 20 g na moją korzyść bo zaciski na razie mavicowe oryginalne ważą 86g komplet także waga ostateczna dopóki nie bedzie tylnego bolt-ona 11616g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie za bardzo sugerować wypowiedziami harfy na ich temat ale mówili że są jeszcze troszke wybrane w stosunku do zeszłorocznej wagi

nie tylko ze nic nie ''wybrane'' ale i troche dolozone 1520g? ale w sumie waga twojego zestawu 1558g jest zblizona do innych jakie widzialem/czytalem

 

poza tym ladne kolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...