Skocz do zawartości

[9699g] Boplight Marathon Team by bilskij


bilskij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym przedstawić projekt roweru na którym będę się ścigał i trenował w sezonie 2009. Składałem go z myślą o wytrzymałości i bezawaryjności. Waga wydaje mi się, że wyszła całkiem przyjemna, zważywszy na to, że do wymiany jeszcze idzie korba, przerzutka przednia (Alivio jest tutaj chwilowo), koszyk na bidon (ten jakoś nie bardzo mi pasuje do całości. Może macie jakieś propozycje ?) oraz pedały. Rower powinien schudnąć jeszcze około 200g. Oczekuję na wasze opinie zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Bar ends (rogi ) - boplight 59

 

Brakes (Front&Rear)): (Hamulec przedni i tylny) - Shimano XTR 06r 773

 

Brake Levers: (tarcze hamulcowe) Shiamno XTR 06 280

 

Cables: (Pancerze i linki ) - Alligator I-Link 47

 

Cassette: (Kaseta) - Shimano XT 08 11-32 263

 

Chain: (Lancuch) - Shimano XT + spinka Sram 261

 

Crankset: (Korby) - Turvativ Firex 3.3 + suport 937

 

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano Alivio 147

 

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano XTR 06r 202

 

Fork: (Widelec) - Fox F80RL 1598

 

Frame: (Rama) - Boplight Marathon Team 1383

 

Grips: (Gripy) - Boplight 38

 

Handlebar: (Kierownica) - truvativ team 151

 

Headset: (Stery) - VP-A45AC Cane Creek 86

 

Misc option ( inne ) - smar, zipy 10

 

Pedals: (Pedaly) - Shimano Lx 379

 

Seat: (Siodlo) - Selle Italia SLR Carbonio 172

 

Seatpost: (Sztyca) - Boplight 217

 

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) - kalloy 18

 

Shifters: (Manetki) - wliczone w hamulce 0

 

Skewers: (Zaciski kol) -xtr 116

 

Spacers: (Podkladki pod mostek) - 20mm 12

 

Starnut: (Gwiazdka) - wliczone w wage amora 0

 

Stem: (Mostek) - truvativ team 146

 

Tire (Front): (Opona przednia) - schwalbe racing ralph 459

 

Tire (Rear): (Opona tylna) - schwalbe racing raplh 419

 

Top Cap: (Top cap) - Boplight 9

 

Tubes: (Detki) - Maxxis ultra light 244

 

Wheel Front: (Kolo przednie) 697

 

Hub: (Piasta) -xtr 0

 

Rim: (Obrecz) - dt 4.2d 0

 

-Spokes: (Szprychy) - 32x DT Revo 0

 

Nipples: (Nyple) - alu 0

 

Wheel Rear: (Kolo tylne) 827

 

Hub: (Piasta) - xtr 0

 

Rim: (Obrecz) - dt 4.2d 0

 

-Spokes: (Szprychy) - 32x DT Revo 0

 

Nipples: (Nyple) - alu 0

 

SUMA: 9950

 

img0962largefs8.th.jpgthpix.gif img0967largegn2.th.jpgthpix.gif img0971largeah8.th.jpgthpix.gif img0973largeds1.th.jpg img0977largetw9.th.jpgthpix.gif

 

Zdjęcia są jak na razie słabej jakości, za niedługo postaram się wrzucić coś lepszego. Na żywo wygląda dużo lepiej! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znajomego bikera, zdobywcę podium w generalce Cyklokarpat :002:

Wreszcie rama zmieniona, teraz to już kompletny ścigant , bo Kross A6 z Foxem wyglądał trochę komicznie.

Poza tym to najładniejszy i chyba najlżejszy z trzech Boplightów Team jakie znam.

 

Sprzęt widać, że złożony z dużą dbałością o wytrzymałość i niezawodność, moje wątpliwości budzi tylko rama,raczej widziałbym tu XTC, ale cóż zobaczymy. Rower ma potencjał do odchudzenia o jakieś 0,5kg bez nadmiernych kosztów.

 

Cables: (Pancerze i linki ) - Alligator I-Link 47 <- właśnie też jestem ich posiadaczem, opinie o nich są rewelacyjne, widziałem jak pięknie wskakują biegi nawet po legendarnym, błotnym XC (Puchar Smoka) w Nowym Żmigrodzie.

 

Crankset: (Korby) - Turvativ Firex 3.3 + suport 937 <-tutaj polecałbym zmianę na bezawaryjne XT, waga ok 870g, ale po zmianie śrubek tarcz na alu mamy ok 855g, potem blaty na lżejsze (Truvativ Alu) wtedy mam 835g, można też lekko powiercić zębatkę 44T i mamy set 825g.

 

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano Alivio 147 - no tutaj to polecam XTR TopSwing, zwłaszcza FD-M950, FD-M952, czasem pojawiają się na allegro, do urwania 35g

 

Handlebar: (Kierownica) - truvativ team 151, kierę można zmienić na KCNC Dark Side, po przycięciu ok 125g

http://www.allegro.pl/item433216920_kierow...bikestacja.html

 

Pedals: (Pedaly) - Shimano Lx 379, tutaj widziałbym Cranki SL, jeżeli je uznajesz, chociaż mają one swoje wady.

Do urwania aż 110g.

 

Skewers: (Zaciski kol) -xtr 116, może Bolt-On? A jak nie to KCNC (45g/150zł), albo taniej Accent 91g, za 25-30zł.

 

Stem: (Mostek) - truvativ team 146, mostek Smica albo WCS, nawet 40g, do przodu

 

Opony na suche warunki może zachwalane Barro Race? Waga 380-390g

 

Tubes: (Detki) - Maxxis ultra light 244, może by tak Schwalbe XX-Light, do urwania 40g, no chyba ze Tubeless Kit, ale to zazwyczaj oznacza związanie na stałe z jednym kompletem opon.

 

Amor, koła, hamulce, pierwsza klasa.

 

Aha co do koszyka polecam sprawdzony Specialized Rib Cage Pro 32g (49zł), a jak taniej to Zefal 37g, ok 15zł, mam taki od sezonu i wszystko jest OK

 

 

Życzę powodzenia w przyszłorocznym ściganiu, będziemy w jednej kategorii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm szczerze mówiąc nie zależy mi na tym czy rower będzie ważył 9,5kg czy 9,9kg. Głównie chodzi o niezawodność i wytrzymałość Waga 9950g nie była przez mnie wcześniej zaplanowana. Po prostu wymieniałem części po kolei bez większej uwagi na wagę. Za niedługo czeka mnie wymiana paru części, możliwe że waga spadnie do 9,5kg, a jak nie to nie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze do wymiany idzie korba, pedały i przerzutka przednia. Będzie to pewnie korba: Xt (bardziej mi si podoba ta starsza), pedały crank brothers sl, przerzutka xtr http://www.allegro.pl/item463731542_szara_...anie_xt_lx.html ta jest piekna!;) Co do kierownicy i mostka na razie zostaja. Wymienie dopiero w połowie nowego sezonu :( Mostek pewnie wcs, a kierownica moze syntace.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...