Skocz do zawartości

[oświetlenie] co wybrac do 100zł


Filus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się ukryć, że masz trochę nierealne wymagania. W pobliskim temacie masz podany odnośnik do strony kolesia zajmującego sie porównywaniem/modowaniem/tworzeniem lampek. Z jego galerii wynika, że Twoje wymagania mógłby spełnić tańszy twór bociana = BociaLite. Było to ustrojstow na alledrogo po 70 PLN-ów. To zmodowany chiński bubel jakich pełno na alledrogo (więc w razie co łatwy dostep do części zamiennych -> ponoć mocowanie na kierę nietrwałe) na zwykłe paluszki R6 (AAA).

 

Z gotówców-firmówek to za taką kasę nic nie znajdziesz spełaniającego kryterium dobrego (zaledwie dobrego) oświetlenia do lasu, sam szukam/szukałem i nie trafiłem jeszcze na takowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opis tej latarki to bzdura, żeby uzyskać 200 Lm trzeba zastosować driver 1A, a wtedy na pewno nie będzie świeciła przez 3h , dobre baterie cr 123 są drogie, a akumulatorki mają małą pojemność - przy 800 mAh pojemności, świeciła by max 50 mnin. , do tego nie wiadomo, jak rozkłada sie strumień świetrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jak szukasz czegoś taniego to przejrzyj stronę www.dealextreme.com - wysyłka darmowa. Możesz wziąć np. latarkę na Cree Q5/R2 na 1x186500, reflektor/kolimator odpowiedni do jazdy na rowerze, do tego ogniwo/ogniwa 18650 i odpowiednią ładowarkę - bez problemów zmieścisz się w 100zł. Ewentualna zmiana drivera to parę dolarów, cały czas mieścisz się w 100zł ;)

Ot chociażby taka latarka http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16516 - szerokość plamy światla wydaje się odpowiednia na rower, driver mógłby mieć tryb niski - ale jak pisałem driver to kwestia kilku $ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wysyłki to nie ma tak dobrze ;]

Jest tak dobrze - właśnie dzisiaj przyszła do mnie kolejna paczka :D (płacę poprzez PayPal) Dopłacam jedynie 0.01$ za śledzenie przesyłki.

 

Przy większych zamówieniach opłaca się je rozbić na kilka mało wartościowych paczek - bez ryzyka cła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Osobiscie to uwazam ze kupno taniej lampki to jazdy nocnej mija sie z celem,

ja mam cos takiego http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=13352

i wcale nie jestem zadowolony, moze po asfalcie, w miescie jest ok ale jak tylko wpadniesz w glebszy las to nie ma szans cokolwiek widziec, bateria trzyma tez krotko,

osobiscie polecalbym cos takiego http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=29551

moj kumpel ma taka i jest o niebo lepsza od mojej poprostu bez porownania jedziesz przez las prawie jak w dzien, wiem ze to nie jest za 100 pln ale chyba jest warto zainwestowac.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że dla części osób ważniejszy jest wygląd - ilość światła jest na drugim miejscu. Nie każdy chce jeździć z przerobioną tanią chińską latarką czy profilem alu, czy jeszcze innym patentem - lampa ma być ładna i firmowa ;) (mi tam akurat wygląd nie przeszkadza, liczy się odpowiednia jasność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale ten kloc z niby 200 Lm, za 114 Funtów jest trochę nie w temacie.

Jest nie w temacie ;) Tzw. firmówki, świecącej dostatecznie mocno, taniej niż Sigma Powerled raczej się nie kupi...

 

Do 100zł zostają tak właściwie tylko kwadraciaki i przeróbki chińskich latarek (typu Bocialarka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale Sigma Powerled jest na Luxeonie, więc trzeba dorzucić jeszcze parę zł na diodę , co by ładnie świeciła.

Black już jest na SSC P4 (niestety częściej trafia się gorszy bin T - zamiast U), ale i tak można doliczyć paręnaście złotych na zmianę diody.

 

Mi tam wystarczy mój mały i lekki (jak rower odchudzony, to i światełko takie musi być ;) ) pojedyczny kwadraciak, może kiedyś zrobię światełko na P7/MC-E, chociaż w trybie max światła byłoby dla mnie za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem sobie lampę SUPRALED : http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/512

trafiłem na wyprzedaz i zapłaciłem za nią 99,50.

Jest na tyle mocna , że w lesie późnym wieczorem jadę zupełnie swobodnie na tyle na ile mi sił starcza.

Zasilanie 5 paluszków.

Zainwestowałem więc media markcie w akumulatorki 6 szt. po 5,50 i teraz ciemności mi nie straszne :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...