Skocz do zawartości

[nadgarstki]


korzyniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam pytanie odnośnie nadgarstków.Od samego początku jak zacząłem zabawe z grawitacją od czasu do czasu miałem bóle nadgarstków.Z początku myślałem , że to nrma.Ale teraz ledwo piszę ten temat ponieważ mam straszne problemy z nadgarstkami i odmawiają mi posłuszeństwa.Za każdym razem jak wsiądę na bika odrazu czuje swoje trzymadła(nadgarstki).Do tego trenuję koszykówkę.Nie moge dorzucić do kosza!!Pompki to już wogóle szkoda gadać.

I teraz proszę o pomoc!!!Czy są może jakieś stabilizatory na nadgarstki???Żeby chroniły mi nadgarstki podczas szalonej jazdy.Mam dużo planów odnośnie wypraw na bikach i chciałbym je zrealizować.

 

Dzięki z góry za pomoc

 

Jak ktoś miałby mi więcej do powiedzenia na ten temat to piszcie na gg 7302550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizatory nadgrastków oczywiście są. Udaj się do sklepu z akcesoriami rehabilitacyjnymi ewentualnie możesz w internetowcyh sklepach poszperać.

Mozesz również pójść do ortopedy żeby wystawił Ci recepty na takie stabilizatory wtedy znacznie mniej za to zapłacisz.

No ale same stabilizatory Ci nie pomogą. Żeby przestało bolec musisz dać im odpocząć. Musiałeś nie mieć ich wyćwiczonych skoro tak Ci siadają.

No i wiąże się to z tym że trzeba ograniczyć jakieś ostre wyczyny. Najgorsze jest to że jak np przerwiesz jazdy i będzie Ci się wydawać że jest ok i wsiądzieszznów na rower to szybko się to odnowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na jakieś niezaleczone kontuzje. Musiałeś je przeciążyć i prawdopodobnie wywiązało się zapalenie torebek stawowych lub coś w tym stylu. Miałam kiedyś - beznadziejnie bolesne, ale przy odpowiedniej kuracji mija, na szczęście, bez śladu.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak udać się do lekarza po receptę na środki przeciwzapalne (Ketonal?) i przede wszystkim w ogóle po diagnozę. Od obciążania nadgarstków będziesz się musiał przez jakiś czas wstrzymać - jeśli dobrze pójdzie, to "tylko" kilka tygodni...

Pozdrówko współczujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na przyszłość jak już wydobrzejesz to w celu zminimalizowania ucisku na nadgarstek podczas robienia pompek (nie zginasz ręki w nadgarstku tylko trzymasz prosto) korzystaj z czegoś takiego http://www.allegro.pl/item438901609_hs%5D_...p_stand_g2.html , można też robić pompki na pięściach ale tak jest wygodniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przyrząd nie jest taki zły - używałam kiedyś podobnych podstawek (kupionych, co prawda, w sklepie sportowym, więc nie wiem, jak z jakością tych z Allegro - ale to w końcu prosta konstrukcja, zawieszać ani resetować się nie powinno :) ). Szkoda mi było główek kości śródręcza - a konkretniej: skóry na nich, żeby piąstkować ;)

Pozdrówko ze wspomagaczem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kobietom Ecia to może i owszem może być to przydatne żeby skóra była piękna i gładka :) ..ale facetowi? ;)

Zresztą można np na podłoge połozyć jakiś dodatkowy materiał pod piąstki i problemu nie ma już wtedy :)

Zreszta jestem przeciwnikiem tego typu urządzeń, które służą odciążaniu nadgarstków czy innych elementów.

Bóle nadgarstków wynikają z braku wyćwiczenia i z braku odpowiedniej rozgrzewki. Zamiast odciążać wg mnie powinno się je wzmacniać. No ale oczywiście jak już się uszkodziło to najpierw wyleczyć a potem starać się je wzmocnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też robić pompki na pięściach ale tak jest wygodniej :)

 

 

Równie dobrze może robić pompki na piąstkach :D

 

przecież właśnie to napisałem ;)

 

rozumiem gdyby to kosztowało majątek to byłoby zupełnie bez sensu, ja np. z allegro bym tego nie zamówił bo by mi szkoda było za przesyłkę płacić :P

niektórzy nie mają dywanika w pokoju tylko deski, przy podłożeniu czegoś pod pięści to się brudzi, może się ślizgać itd. :D zresztą chyba wszystko jest zrozumiałe, kto chce może kupić, kto chce robić na pięściach może robić na pięściach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...