Skocz do zawartości

[Siodło] SKN, Selle Italia Gel Flow


Farur89

Rekomendowane odpowiedzi

Długi, długi czas męczyłem swój tyłek na SKN`ie. Postanowiłem wreszcie ukrócić swoje męki i kupić sobie coś... wygodniejszego. Wycelowałem w Gel Flow`a,

jednak po niespełna 300km (3 dni z rzędu) mam odczucia bardzo podobne jak przy SKNie.

 

Może już ktoś wcześniej posiadał chociaż jedno z wyżej wymienionych siodełek a później udało mu się zakupić naprawdę wygodne? Wiem, że to sprawa bardzo indywidualna - ale jeżeli ktoś znosił katusze na takich modelach a przesiadł się na coś o niebo lepszego to może i mnie by pod pasowało?

 

Liczę, że podzielicie się swoimi przeżyciami! W końcu to najważniejszy element roweru.

 

Chciałbym wreszcie móc spokojnie usiedzieć te 3-4h na siodle nie myśląc o bolących 4literach. Ależ to musi być wspaniałe kiedy nie chce się zsiadać po takim czasie... hmm... normalnie się rozmarzyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na etapie szukania wygodnej kanapy na moich 4liter. Testowałem kilka siodeł ale tylko jedno sprawiło że się w nim zakochałem WTB Rocket V z seryjnego Giant Trance 2 z 2005.

Siodło genialne, od początku wygodne jak cholera. Zero czasu na adaptację normalnie czułem jakbym się z Rocketem przy du...ie urodził ;). No i chciałbym zwrócić uwagę, że WTB jest własnie najlepiej ocenianym siodłem na MTBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi, długi czas męczyłem swój tyłek na SKN`ie. Postanowiłem wreszcie ukrócić swoje męki i kupić sobie coś... wygodniejszego. Wycelowałem w Gel Flow`a,

jednak po niespełna 300km (3 dni z rzędu) mam odczucia bardzo podobne jak przy SKNie.

 

Może już ktoś wcześniej posiadał chociaż jedno z wyżej wymienionych siodełek a później udało mu się zakupić naprawdę wygodne? Wiem, że to sprawa bardzo indywidualna - ale jeżeli ktoś znosił katusze na takich modelach a przesiadł się na coś o niebo lepszego to może i mnie by pod pasowało?

 

Liczę, że podzielicie się swoimi przeżyciami! W końcu to najważniejszy element roweru.

 

Chciałbym wreszcie móc spokojnie usiedzieć te 3-4h na siodle nie myśląc o bolących 4literach. Ależ to musi być wspaniałe kiedy nie chce się zsiadać po takim czasie... hmm... normalnie się rozmarzyłem :)

 

 

 

Siemka zagadaj do "winq" gadalem z nim jakis czas temu i chlopak naprawde ma ladna kolekcje siodel - na pewno Ci cos doradzi.

pozdrower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siodło ktore standardowo dolaczaja do rewerow giant... jest bardzo miekkie lecz za krotkie dla mnie... zastawiam sie nad tym siodlem (ktoś moze je tesotwal? ) ---> Selle ITALIA C2 Gel FLOW

 

 

 

aha i jeszcze to Selle Italia C-2 Genuine Gel

 

 

Ja mam wlasnie Selle Italia C-2 Genuine Gel i jestem prze--zadowolony ;) masz je na zdjeciu mojego bkie.

pozdrower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na etapie szukania wygodnej kanapy na moich 4liter. Testowałem kilka siodeł ale tylko jedno sprawiło że się w nim zakochałem WTB Rocket V z seryjnego Giant Trance 2 z 2005.

Siodło genialne, od początku wygodne jak cholera. Zero czasu na adaptację normalnie czułem jakbym się z Rocketem przy du...ie urodził :D. No i chciałbym zwrócić uwagę, że WTB jest własnie najlepiej ocenianym siodłem na MTBR.

 

Co do WTB - popieram jak najbardziej. Próbowałem pełno modeli. Ostatnio WTB Pure V (bardzo podobne do Rocket V) akurat dla testu najtańsze kupiłem (70zł) by zdecydować czy najdroższą wersję targać z zagramanicy a przesiadałem się z Selle Italia ProLink Gel Flow. Początkowo Selle wydawało mi się twarde ale wygodne. Dłuższe kilkudniowe wypady zweryfikowały skutecznie mą opinię. Selle Italia jest w porównaniu do WTB do dupy :D. Wiadomo to kwestia mocno indywidualna, ale naprawdę nie znam nikogo kto poszukując wygodnego a lekkiego stosunkowo siodła (wersja tytanowa Pure V ok 250g) nie doczłapałby się w końcu obolały do czegoś WTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model WTB polecilibyście (- sporo tego jest...)? Jak przeglądam Allegro to sporo tego jest... i dość spora różnica w cenach.

 

Weż pod uwagę te serii Performance - Pure V i Laser V, oraz z serii Racing Rocket V (taka odelżona wersja Pure V). Przekosasz się pewnie jak ja i inni których znam a mają te 2 pozostałe, że te wszystkie deski od Selle Italia czy San Marco nadają się do wbijania gwoździ - oczywiście opinia subiektywna z punktu widzenia mojej dupy ^_^ . Ale jak ktoś tak Selle Italia chwali (jak ja żyjąc w błogiej nieświadomości że może być coś o niebo lepszego) i wierzy w jego super wygodę, proszę bardzo sprzedaję swoje wypasione po 2 latach używania za 1/3 ceny tutaj (trochę kitów trzeba było zapodać :D) :

 

http://www.allegro.pl/item438207995_selle_...t_gel_flow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze szukam jakiegos wygodnego siodla. Zastanawiam sie nad San Marco Arami (link) lub San Marco Atola Gelaround (link). Czy ktos uzywal ktores z nich?

 

Wczesniej, zachecony opiniami, mialem kupic San Marco SKN, ale jak zobaczylem w sklepie jak to to wyglada to zrezygnowalem...

 

Z jednej strony boje sie kupic siodlo za 250+ zl, bo moze okazac sie niewygodne, a takiej samej kasy za nie nie dostane. Z drugiej strony spotykam sie z opiniami, ze siodla w tej cenie sa nieodczuwalne dla uzytkownika = bardzo wygodne. To jednak jest sprzeczne z niektorymi opiniami tu na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim SKNie zrobiłem xxxx km w starym bajku i w obecnym z 500 km. Wrażenia. Ani razu nie założyłem kaleson z pampersem. Na początku dupcia bolała ,potem to tylko kwestia regularnego jeżdżenia i przyzwyczajenia się. :)

 

Zrobiłem 4XXX km (po przejechaniu 40km podczas wypadu miałem ochotę przeklinać...). Wynika z tego, że do tego siodła moja d... nie może się przyzwyczaić. Chyba próbowałem wystarczająco długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na SKN-ie jeżdżę od dwóch lat. Zrobiłem jakieś 10kkm. Ostatnio jeździłem na nim 9 kolejnych dni po pomorzu i wybrzeżu - www.yacek.bikestats.pl Prawie każdego dnia powyżej setki i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Mogę tylko polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...