Skocz do zawartości

[Łańcuch] Brudzący łańcuch jak rozwiązać problem?


model3100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu zauważyłem że po każdym dłuższym wyjeździe jak jeżdżę w długich spodniach są one brudne :| Troche mi się nie uśmiecha po każdym wyjeździe prać długie spodnie... Po prostu łańcuch mi brudzi spodnie... Jak rozwiązac ten problem mam jakąś tam korbe santour na kwadrat którą niedługo zamierzam zmienić na xt... Powiecie żeby łańcuch wyczyścić ale jak to zrobie to będzie suchy i będzie skrzypiał i rdzewiał no jednym słowem mówiąc niszczył... Czy jest jakaś osłonka którą moge gdzieś wsadzić żeby mi się te spodnie tak nie upierdzielały? Bo raczej ze smarowaniem łańcucha nie zerwe ;)

 

Może temat błahy ale może się przydać B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie dostaniesz korby XT 44/32/22 z tą osłonką.

 

Może pora zacząć zakładać obcisłe ciuszki na rower, wtedy na pewno łańcuch Cie nie pobrudzi. Możesz też założyć opaskę odblaskową na nogawke, dodatkowo będziesz lepiej widoczny wieczorem.

Jest jescze stary wypróbowany sposob zabki do bielizny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet nie tyle korbę z osłonką co blat do korby z możliwością jej zamontowania, może w suntourze masz coś takiego? W tanich korbach zazwyczaj jest. Wtedy możesz ją gdzieś zakupić (dałbym ci swoją ale wywaliłem jeszcze przed odblaskami :D) albo zdobyć w jakikolwiek inny sposób ;) Rozumiem że w długich spodniach (i takich że się brudzą więc zupełnie cywilnych) to wtedy jak trzeba gdzieś w normalnych ciuchach dojechać? Wtedy patent z podwijaniem nogawki da się przeżyć (ja spinam nogawkę jeansów gumkami do włosów i działa i nawet się jeszcze nie pobrudziłem). Jeżeli jeździsz przypadkiem w takich ciuszkach dla przyjemności to polecam je zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonka na blacie korby nie jest rozwiązaniem kompletnym. Może spodnie się nie pobrudzą w tym miejscu, ale nadal będą się brudzić o część łańcucha biegnącą nad tylnymi widełkami. Wiem bo sam tak mam, więc potrzeba by pełnej osłony łańcucha, ale chyba takich w ogóle do rowerów z przerzutkami nie ma, inna sprawa że dziwnie by to wyglądało. Chyba faktycznie najlepsze jest podwijanie lub spinanie jakąś gumką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że chodzi gdzieś o dojechanie wiecie lansik czy coś wieczorem... Oczywiście chyba problem rozwiązany :D spinka na noge i jazda :D widziałem te osłonki i aż żal patrzeć :| trochę chamsko to wygląda :| dlatego nic takiego nie założę... trzeba będzie jakoś łańcuch wyczyścić i mniej smarować a częściej... no nic trudno się mówi żyje się dalej... Jak macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to piszcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tym rowerem jeździsz do pracy, to może zacznij używać suchych olejów parafinowych. Brudzą znacznie mniej, ale też niestety są mniej wydajne - częściej trzeba nakładać. Ponadto woda je szybciej wypłukuje. Na codzień w ostrym stosuję tylko takie.

Pewnie nie rozwiąże to problemu, ale może nieco ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...