Skocz do zawartości

[rower] niebieskie ptaszysko :) by tobo obecnie między 10,5 a 10,7 kg


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

a ja nie wiem czy bym go nie zamienił na coś innego... jeśli kiedyś wpadnie mi w oko interesująca oferta na lekkiego fulla z dużym skokiem - czemu nie. to tylko rower.

nie ma dla mnie czegoś takiego jak "wartości ponadczasowe", każda rzecz może się opatrzeć, a rynek oferuje wiele interesujących nowości.

na razie mam, korzystam i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę napisać może nie o carbonowych rowerach ale w tym roku w Polsce pojawiła się firma o nazwie Bionicon z bardzo ciekawymi rowerumi, w których za pomocą jednego przycisku zmienia się cała geometria od super zjazdowej do super podjazdowej i moim zdaniem jest to bardzo interesująca propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby korzystać z dobrodziejstw Bionicona skazanym jest się na widelec, ktory jest zmodyfikowanym Suntourem Condor ;)

 

A w temacie, to tobo widzę jest rowerowo typowym macho-samcem i nie angażuje się emocjonalnie w związki ze swoimi dwukołowymi partnerkami (partnerami?). Wykorzysta, wymęczy i znajdzie nowsze i ładniejsze... Swój człowiek! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich to ? Że z ciekawości zapytam.

jakich? zobacz ofertę praktycznie wszystkich dużych producentów, którzy w najgorszym wypadku co dwa lata wprowadzają jakieś zmiany, unowocześnienia lub wymieniają produkty. bardzo chetnie zmieniam to czego używam, dzięki netowi zakupy stały się moźliwe dla mnie w o wiele większym stopniu, tak zaspokajam też moją ciekawość. np avid ktory tarczówki ma w ofercie od ilu? 5 lat? a dziś w ofercie ma kilka modeli.

rower to tylko przedmiot użytkowy - choćby był najlepszy to nie przywiązuję się do niego, tak jak nie kupuję butów trekkingowych wysokiej klasy bo są zbyt trwałe.

dziesiątki lat temu zdobycie obiektu swoich zainteresowań graniczyło często z cudem, dziś nie.

poza tym wieloma częściami się zwyczajnie znudzę, opatrzą mi się lub zechce spróbować czegoś zupełnie innego - np ninera i pewnie to zrobię.

 

Tylko, żeby korzystać z dobrodziejstw Bionicona skazanym jest się na widelec, ktory jest zmodyfikowanym Suntourem Condor ;)

 

A w temacie, to tobo widzę jest rowerowo typowym macho-samcem i nie angażuje się emocjonalnie w związki ze swoimi dwukołowymi partnerkami (partnerami?). Wykorzysta, wymęczy i znajdzie nowsze i ładniejsze... Swój człowiek! ;)

nawet nie wymęczę, bo na to jestem za cienki jeździec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, właśnie że nie pielęgnuję. ;) nie wiem co oznacza dla ciebie pielągnować dla mnie znaczyłoby to np myć rower po każdej błotnej jeździe, czyścić napęd itd. ja przez całą zimę napędu nie myłem ani razu rower - od listopada do marca moze tyle razy co palców u jednej ręki. napęd ma działac i juź. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym wieloma częściami się zwyczajnie znudzę, opatrzą mi się lub zechce spróbować czegoś zupełnie innego - np ninera i pewnie to zrobię.

29 ? Toż dopiero wtedy czaku się ucieszy gdy najbardziej jadowity i zatwardziały przeciwnik wielkiej kichy przejdzie do obozu wroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuck nie ma sie czym cieszyc - ja nie bylem i nie jestem wrogiem samego pomyslu - ja po prostu nie trawię jego i jego mentalnosci.

jeśli cofnałbyś sie do początkow jego tematu to znalazłbyś informację ode mnie która dotyczyła wątpliwosci jakie budzi niner - ale niespecjalnie dotyczyły one roweru jako takiego a raczej innych spraw.

dla mnie momentem gdy o tym pomysle bedzie popularnosc tego trendu wśród fulli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo Ibisa nie pozbędę się raczej na pewno, bo będę starał się pozostac przy tej Firmie, już myślę nad ewentualnymi "inwestycjami" tym bardziej że przymierzam się do sprzedaży drugiego fulla jakiego mam w domu i "może pojawią się wolne środki"...

 

Wimm że Ibis ma zamiar wprowadzać 29 do swojej ofert więc penie padnie na taki właśnie wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam i zwykle epm 25 i te w wersji ti - różnią się materiałem osi, mechanizm wpięcia i łożyskowanie jest takie samo. po kilku miesiącach eksploatacji tych zwykłych jeden kręci się trochę lżej niż jak były nowe, korpus lekko wytarty od bloków - tyle spostrzeżeń. wymagają ciut mocniejszego skręcenia mechanizmu niż shimano bo noga potrafi się wypiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...