Skocz do zawartości

[obręcz] Alexrims ACE 18


sowix1

Rekomendowane odpowiedzi

MrJ wspomniał o wąskości Ace18 - to prawda; toteż jeśli masz zamiar jeździć na oponach powyżej 2" szerokości, raczej wybierz inną obręcz. W innym przypadku spokojnie możesz inwestować w Ace18.

Pozdrówko warunkowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigałem swego czasu na ACE 18 2005 bądź 2006 ( kasplowana) o wadze 444g (ważone). Ważyłem wtedy <60kg, bo to były odległe czasy, a teraz 63 mam. Zaczynałem wtedy ściganie w maratonach i kilkanaście takich przeżyła, jednak w Przesiece na łatwej trasie zgiąłem tą obręcz w trzech miejscach:/ To mi się nie spodobało, ale myślę, że ovręcz nie w góry jest ok!:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Ace'y przeżyły kilka wyjazdów w góry - w tym, podczas jednego z nich, solidne trzepnięcie w brukowaną krawędź kanału odpływowego tylnym kołem przy prędkości >50 km/h, co oczywiście zaowocowało mega snake'iem i centrą. Obręcz uświadczyła jedynie małego wgniotu, który później, po doprowadzeniu koła do używalności, nie wpływał w żaden sposób na dalszą eksploatację :thumbsup:

Pozdrówko z uznaniem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że dużo ostrzej :) ?

Nie upieram się, że to idealne i supermocne obręcze na każde warunki - tylko ciekawi mnie, skąd tak pewny ton twojej wypowiedzi... Może po opisie zdarzenia tego nie widać (trudno oddać opisem siłę uderzenia) - ale to było bardzo konkretne grzmotnięcie, zwłaszcza, że jeżdżę na b. niskim ciśnieniu. Słychać było, jak obręcz potężnie dobija do kamiennego progu... Jestem przekonana, że żadna normalna obręcz przeznaczona do xc nie wyszłaby z takiej przygody bez szwanku.

Pozdrówko w ciemno :)

 

PS. Zdarzało mi się jeszcze nieraz przyłożyć w to i owo tylnym kołem i nawet czasem dobić (kiedy np. zbyt wcześnie wybiłam się do przeskoku przez przeszkodę i tylne koło na nią opadło, co mi się zdarzyło choćby podczas kamienno-żwirowego zjazdu w Górach Świętokrzyskich - i nomen omen, przywaliłam znowu w próg kanału) - ale z tamtym łupnięciem, jak dotąd, nic nie może się równać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że wszyscy chwalą obręcze ACE 18. Niestety wersja na 28 cali jest raczej słabiutka. Ważę poniżej 70 kg. W tym roku tylne koło centrowałem już dwa razy. Za drugim razem gość w serwisie stwierdził, że ma słabą sztywność boczną i powinienem ją wymienić na inną. Zaproponował mi jakąś obręcz za 50 zł.

Dzisiaj przejeźdzając przez tory tramwajowe wpadłem w poślizg nie wiem czy przednie koło zabuksowało czy tylne wpadło w tor. Udało mi się nie zaliczyć gleby ale mojemu zdziwieniu nie było końca gdy zobaczyłem tylne koło. Scentrowana na maksa. Pozostało jedynie rozpiąć tylny hamulec i powrót do domu.

Zastanawiam się teraz nad tylną obręczą, musi być ona mocna bo lubię jeździć drogami polnymi, szutrem oraz musi wytrzymać obciążenie sakwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wina zaplotu? Za słabo lub nieprawidłowo naciągnięte szprychy?

Ja na mojej wersji 26" jeździłam z sakwami po wertepach i nic im nie było, mimo, że zdarzało się nawet "zeskoczyć" z jakiejś przeszkody podczas zjazdu...

Pozdrówko gdybające ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przodzie od jakichś 4500km mam właśnie wspomnianą ACE18, jedyne co musiałem poprawić to naciąg szprych po przejechaniu ok 100km.

Kupiłem ją jako budżetówkę z zamiarem wymiany po jakimś czasie, ale jak do tej pory znosi dzielnie moje 85kg.

A co do szerokości opony - u mnie siedzi na tej obręczy Shwalbe Albert 26x2.25 i jest dobrze :icon_wink:

W porównaniu z Rigidą ZAC19 którą mam na tyle jest o niebo sztywniejsza (mimo że koło z przodu jest na 32 szprychy, a tył na 36). Rigidę muszę co jakieś 400-500 km poprawiać bo dostaje zawsze około 1-2mm bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ujeżdżam ACE18 na przodzie od 2800km, w tym przejechane ok 400 km po górach i trzyma się bardzo dobrze, jeszcze nie musiałem podciągać szprych (na pewno to też zasługa dobrego zaplotu). DM18 natomiast mam z tyłu od ponad 2 lat, będzie miała coś ok. 13000km, moim zdaniem mocna aczkolwiek nienalżejsza obręcz, oprócz podciągnięcia kilku szprych nic poważniejszego się nie działo, tyle że przez 8000km jeździła na Maxxis Advantage która z racji swoich rozmiarów dość dobrze izoluje obręcz od niespodzianek nawierzchniowych. Myślę że taka konfiguracja jak mam obecnie, tzn Ace18 z przodu i DM18 z tyłu to bardzo dobra konfiguracja w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Też chciałbym się coś dowiedzieć o tych obręczach. Znalazłem na allegro ALEXRIMS ACE 18. Ważę 83 kg i jeżdżę dosyć często po lesie i takich małych górach. Teraz miałem obręcze CH18 aluminium 32ot i po jednym sezonie się odkształciły dosyć mocno. Dałem do wycentrowania, ale dalej coś biją. Tutaj jest link do aukcji: http://www.allegro.pl/item420181606_kola_a...e_promocja.html

 

Co o tym sądzicie czy te obręcze dadzą radę ? Jeszcze mam pytanie czy im więcej szprych tym lepiej ? Nie zależy mi na wadze kół. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego jeszcze chcesz się dowiedzieć ponad to, co już zostało napisane?

Poza niniejszym, jest na forum jeszcze jeden, całkiem obszerny wątek dotyczący tych obręczy; poza tym wiele opinii znajduje się w tematach pokrewnych.

Szukajka twoim przyjacielem <_<

Pozdrówko odsyłające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...