Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


Lukaszeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich słabo znających markę GT i wątpiących w jej renomę oraz dla członków Mniejszościowego KLUBU Użytkowników GT dla upewnienia ich w słuszności wyboru :grin:, katalogi i foldery (format pdf - ~27MB). Znalazłem gdzieś w necie i to jest najlepsze miejsce aby się tym podzielić :) Wrzuciłem to na mój serwer, ale niestety jakość skanów nie zawsze jest najlepsza. Część po niemiecku, część po angielsku. Miłego studiowania dorobku firmy i podziwiania świetnych konstrukcji (jak na tamte, a nawet i obecne, czasy) :D Kawał historii mtb ...

 

1990 folder

1992 katalog

1993-2 katalog

1993 folder

1994 katalog

1995 folder

1996 katalog

1997 katalog

1998 katalog

 

pozdr dla GT-fanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SirDel, fajne te katalogi i fajnie popatrzeć na "protoplastów" naszych maszynek - te rowery 1990 roku przypominają mi mojego pierwszego rometa MTB, Canyon'a :) - czarno zółte oponki i te kolorki :D Później sobie dokładniej obejżę.

 

Blue, z takim prześwitem, to przez wszystko przejedziedziesz - maszynka niesamowita :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja !! :-D :-D :-D

 

GT Avalanche 2.0 2004r.

 

Zakupiony 2 tygodnie temu tj. 28.06.05

 

Melduję się i do klubu zapisuję :grin: :grin: :grin:

 

Pozdr.

 

Foto z netu ;) ;) :D

 

AvalancheL.jpg

 

P.S. Foty "real" dam jak zrobię, może jeszcze dziś :D:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś znaleźć wagę mojego roweru ??  

Bo szukam szukam i się doszukać nie mogę  

poszukaj wagi w łazięce :twisted: Mozęsz pojechać na poczte tam mają durze wagi lub rozłożyc rower na części i sprubować szczescia w jakimś sklepie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś znaleźć wagę mojego roweru ??  

 

Jasne ;) Zawsze mozesz liczyć na Klubwiczów :grin:

Odpowiem najdokładniej jak się da: 2.0 z tego roku (rozmiar M) waży 29lb (funtów x 0,454) = 13,1 kg. Waga pewnie dojdzie do 13,5 z dodatkami (zakładając, że masz ramkę M i podobną konfigurację osprzętu) a może nawet i więcej bo w 2004 GT wspawywało wzmocnienia dolnej i sterowej rury. Teraz to hydroforming.

 

 

a i rękawiczki do kompletu się znajdą: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56115608

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsystoff, A ja ponad rok temu pszesiadłem się z Meridy Matts Cruise, ale 5.5 (geometria chyba ta sama) i ciekawi mnie czy nie zawadzasz pedałami przy mocniejszym pochyleniu się w skręcie. W tej ramie suport jest obniżony o jakieś 35-40 mm w porównaniu do typoweej geometrii mtb.

Jeszcze mi sie nie zdarzyło zawdzić pedałami na zakręcie, mimo iż dwa razy na asfalcie byłem pochylony jak na motocyklu. Zmierzyłem wysokość od ziemi do osi suportu - 30 cm.

 

No ale, żeby nie był to post rodem z klubu Merida to powiem, że kierunek obierasz bardzo dobry  :) i stanowczo powinieneś spróbować GT - geometria Avalanche'a jest świetna. Jest to typowy "sprzet wielozadaniowy"

Chyba zostane wierny marcie, chociaż nigdy nic nie wiadomo ;)

 

 

Żeby nie było całkiem OT to wie ktoś może, dlaczego w katalogu BB na rok 2005 nie ma wogole GT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może przekroczyc 14 kilo. Rama L waży ok 2 kilogramów. Ale jakie to ma znaczenie? Chyba, że chcesz brać udział w jakichś zawodach, to inna sprawa :D

 

Jeszcze mi sie nie zdarzyło zawdzić pedałami na zakręcie, mimo iż dwa razy na asfalcie byłem pochylony jak na motocyklu. Zmierzyłem wysokość od ziemi do osi suportu - 30 cm.?

No to u Ciebie wygląda to lepiej. Ale rama ma obniżony suport (w Meridzie nazywają to COMFORT - to nie jest złośliwa uwaga) Wpływ na wysokość suportu bedą miały: amor, długość korb a nawet grubość opon :) U mnie teraz jest 32 cm i jest duuuużo lepiej niż w mojej Meridzie, choć wspominam ją całkiem dobrze.

 

Żeby nie było całkiem OT to wie ktoś może, dlaczego w katalogu BB na rok 2005 nie ma wogole GT

 

Ale jest w "Bike Action." Powód jest pewnie zawsze ten sam: dystrybutor nie zapłacił wydawcy, albo zaplacił za mało. Np taki Kelly's, który wszedł ostro na nasz rynek wie jak to zrobić i w katalogu zajmuje 9 stron. Jasne, mają wiekszy wybór, ale katalogi nie odzwierciedlają udziału danej marki w rynku rowerów w Polsce. Dla czytającego BB z tego wynikałoby, że roweru GT nie kupisz w naszym kraju. Szkoda, że GT w Polsce stało się marką, która wielu ludziom z niczym się nie kojarzy. Na świecie to kultowa marka. Wiele ludzi dostaje czkawki na myśl o Meridzie, Authorze, Kelly'sie a te marki są np w Ameryce wogóle nieznane (na Ebayu nie uświadzczysz żadnego z ww wymienionych) Szczerze mówiąc, zmienilem markę również dlatego, że nie chciałem jeździć na czymś na czym jeździ pół miasta; a jeździ tylko dlatego, że akurat to sprzedają w sklepach rowerowych.

 

No i coś dla fanów marki: pierwsza rama GT dla BMX'a z 1977 roku i chyba pierwsza reklama. To musiała być jazda ... :lol: Nie jestem pewien, ale chyba widzę początki osławionej geometri ram GT z trójkątami :D

 

77gt.ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szczerze mówiąc nei rozumie w Polsce mody na USA ... dla mnie to paranoja.... wzorować sie na panstwie gdzie wiekszosc ludzi to debile ... sory .. jedyne co mi sie w USA podoba to ze zarobki sa wysokie i ceny niske :) a tak, to wole Polske ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MISZCZ-gosc

Witam :)

 

Może maly offtopic, bo tu chyba najlepiej to umiescic, a mianowicie :

Mam rower GT (!!) Avalanche 3.0 04' jestem zadowolony ale suport ma luzy :( (2200km) i chcialbym wymienic korbe+suport, ale nie znam jego wymiarow, moze ktos by mi je podal :) Chodzi tutaj chyba o szerokosc mufy jakies gwinty i cos takiego :P nie znam sie dokladnie. Chcialbym zebym mogl zamontowac cos takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=57184099 badz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56150188 lub cos w tym stylu :)

 

Z gory dzieki

Pozdro :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korbą shimano xt nie będziesz miał żadnego kłopotu.Jej suport pasuje na obie długości muf suportowych.RF natomiast ma tylko jeden pakiet w komplecie , nie napisano do jakiej mufy tylko długość osi podano , a to za mało..Po za tym jest lekko używany , a XT to nówka na którą nie będziesz psioczył przez dłuuuuuugie sezony. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zaba, gdybys byl(a) :P taki uprzejmy i poszukal mi jeszcze czegos pozadnego w rozsadnej cenie (pojecie wzgledne tak do okolo 500zl)na allegro ?? Z gory wielkie THX, co jak co ale o korbach i suportach to mam pojecie znikome :-? Tych muf i tym podobnych nie znam :P Teraz mam Suntora, 48 zebow na najwiekszej to troche za duzo :P pozatym jak mowilem, albo i nie :P, moj suport zlapal luzy a jest na kwadrat wiec postanowilem ze wymienie cala korbe na NEW :D:) Ide spac :P Pozdro dla wszytskich BiKerow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...