Skocz do zawartości

[narzędzia]Czy tanie zestawy narzedzi z allegro sa oplacalne ?


marcinSZ0

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Potrzebuje zestaw narzedzi do roweru,znalazłem kilka roznych "walizek" nie wiem na ktora sie zdecydowac,czy np warto dopłacic 2x do zestawu SuperB ?? najtansze sa po 115zł, SuperB po 250zł ,wiekszosc wyglada identycznie ,roznia sie tylko nazwami firm.

http://www.allegro.pl/item377075688_walizk...w_bikezone.html

http://www.allegro.pl/item380058153_przyda...umrowerowe.html

http://www.allegro.pl/item374848511_superb...narzedzami.html

 

 

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne różnią się jakością, te za 115 zł już na pierwszy rzut oka wyglądają tandetnie. Na narzędziach nie warto oszczędzać, gdyż te najtańsze są jednorazowego użytku, często również nie najlepszej jakości narzędzia potrafią zniszczyć części, które miały zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre imbusy które posłużą Ci do końca życia kosztują ok. 5 talarów sztuka, ok 8 klucze płaskie. Śrubokręt gruszka z 8 końcówkami (stanley) ok 20, końcówka T25 3. Klucze specjalistyczne od 5 do.... 50 (?) zł. Popatrz co musisz mieć do całkowitego złożenia / rozłożenia SWOJEGO roweru i kup. Walizeczka na narzędzia to ok 10 zł w nomi. Całość powinna zmieścić się w 150 zł, a będziesz miał naprawdę dobre narzędzia.

 

Dla dociekliwych - nie wliczam pompki stacjonarnej, zestawu odpowietrzającego, suwmiarki, prostownika do tarczy, klucza dynamometrycznego, nabijaków, zbijaków itp, itd. Tylko podstawowe narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak jak Skjaatel pisze dobierał bym narzędzia osobno. Najlepiej zerknąć jakie są potrzebne właśnie do Twojego roweru i do tego kupić walizkę. Gotowa walizka ma też swoją wadę. Nie wsadzisz do niej niczego więcej i wala się wszystko dookoła.

 

I może taki dodatek ode mnie. Praktycznie wszystkie te narzędzia klepią w tej samej fabryce. Więc to że SuperB ma kiepskie opinie nie najlepiej świadczy o pozostałych takich zestawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu Velomanna to jest to to samo co SuperB i inne wynalazki tego typu.

 

Co do Stanley'a to szerze mówiąc nie wiem co robiłeś z tymi narzędziami że się zniszczyły. Zestaw imbusów od nich wydaje mi sie być wieczystym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połamałem wkrętak krzyżakowy sam koniec bo próbowałem odkręcic śrubę a zestaw ten kosztował nie małe pieniądze

pozatym słyszałem wiele negatywnych opinii na temat tej firmy od fachowców z branży, podobno kiedyś robili dobre narzędzia i wyrobili sobie markę teraz idą tylko na ilośc za duże pieniądze

 

co do imbusów kupiłem parę lat temu zestaw firmy Topex chyba za UWAGA całe 8zł i spełniają swoje zadanie :o

 

na narzędziach rowerowych sie bardzo nie znam ale co do narzędzi ogólnego przeznaczenia polecam: BETA, JONNESWAY, HONITON, PROXXON, YATO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw imbusow SuperB i nie narzekam. Mocne sa, sprawiaja wrazenie bardzo trwalych. Nie odkrztalcaja sie, maja zaokraglona koncowke i kosztuja 1/3 tego co imbusy renomowanych marek. Zrobic imbus to nie filozofia... kwestia stali. Mam tez ich klucz do pedalow ale uzywany byl raz. Dal rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...