Skocz do zawartości

[9445g] Radon ZR Litening by Ślawus


Ślawus

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu się doczekaliśmy pierwszej odsłony.

Rower prezentuje się genialnie, po samym wyglądzie można się spodziewać niskiej 9. Ten XTR z krótkim wózkiem chyba ciężko go dostać, ładnie wygląda, ciekawe jak się sprawuję. Szkoda że korba nie jest w tym samym kolorze.

 

Bardzo dobrze wykonane zdjęcia, po nich już widać ze wszystko pachnie nowością.

 

Czekamy na więcej, napisz jak się sprawuje, jak ze zwrotnością, czy nic nie strzela, bo u mnie np. siodełko potrafi dać o sobie znać.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego XTR'a kupiłem w 2004 roku, kosztował wtedy niewiele więcej od XT z tamtego okresu (jest to odwrotna sprężyna). Identyczny później miał Mieciu. sprawuje się nieźle i jest wytrzymały.

 

co do korby, fakt, nie pasuje trochę, ale na razie szkoda mi jej, kiedyś może będzie coś innego, tak samo przednie koło, pewnie z nowymi funduszami zostanie zmienione na coś lżejszego.

 

Co do wrażeń z jazdy w miejskiej dżungli, to jak na razie mogę powiedzieć że rower jest zwrotniejszy, szybszy i wygodniejszy od poprzedniego, który był bardziej stabilny (dłuższy).

 

aha, no i rower o wiele lepiej hamuje (jednak to jest w dużej mierze zasługą nowych hampli i klocków).

 

więcej będe mógł powiedzieć jak wrócę do jeleniej i pojeżdżę trochę w karkonoszach.

 

co do tarczówek, to ja raczej jeszcze długo na V-kach będe jeździł. Po pierwsze lżej, po drugie mniej problemów z eksploatacją, po trzecie siła hamowania wystarczająca, no i oczywiście taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ostatnio słyszę od sprzedawców, o wykonaniu przerzutek przez Shimono z tego roku, mało wytrzymałe, potrafią się rozklekotać, nie wiem czy to prawda, ale Twojej raczej to nie grozi.

Jaką masz długość rury górnej, bo chyba to ona w głównej mierze wpływa na zwrotność?

Co do hamulców to mamy takie same, z tą pewnie różnicą że twoje są na Wlanglerach, (moje się wytarły) a w tej chwili mam clarksy. Z przykrością muszę stwierdzić że mi już te hamulce nie starczają, szukam czegoś innego, ale jak czytam o problemach z tarczówkami to do końca nie jestem przekonany czy w to wchodzić.

 

Jeszcze raz gratuluję i czekam na więcej fotek.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość rury to: 555mm, w starym było dłużej + mostek 130mm teraz mam 110mm, wiec to się do tego dokłada. wtedy było trochę za długo, teraz myślę jest w sam raz, chociaż może poeksperymentuje i w lipcu zamienię na stary mostek, aby zobaczyć różnicę. Na razie ciężko mi jest to ocenić, wiem bardzo dobrze że dopiero jak wyjadę w góry będe mógł coś więcej powiedzieć i wtedy zadecydujemy z rozmiarem mostka.

 

pozdrawiam

 

P.S.

więcej zdjęć będzie w weekend :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane foty:

 

w całej okazałości:

dsc0025as6.jpg

 

z przodu:

dsc0027dz4.jpg

 

z tyłu:

dsc0024vt0.jpg

 

logo:

dsc0034ci5.jpg

 

pozbyłem się monitorków z manetek (dziury oi nich zalepione taśmą klejącą) - 26g, do tego owijka z korkami okazała się jeszcze lżejsza (16g)

 

następnym zakupem prawdopodobnie będą lżejsze dętki: Panaracer R'Air słyszał ktoś coś o tych dętkach (trochę drogo, ale nie mogę znaleźć nic tańszego o rozmiarze 1.25 i ciekawej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może wyjdzie na to że sie czepiam ale utnij nadmiar linki przy tylnej przerzutce. Nie rozumiem tej mody na wożenie takich anten ;P potem sie tym zaczepia o różne dziwne rzeczy, ot choćby liście zbiera...

Poza tym rowerek pierwsza klasa. Kolorystycznie wprowadziłbym jeszcze trochę życia w niego ;)

Zapraszam do mnie jak coś :P

|

|

|

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie zrozumieliśmy się. Prowadzenie linki jest ok. Chodzi mi o cześć linki która wystaje już poza śrubkę którą jest przykręcona... Tam jest absolutnie nie potrzebna i w żaden sposób nie pracuje :) I sterczy takie nie powiem co :)

Utnij, waga spadnie :yes: 1-2gr zerowym kosztem ;)

Na marginesie: Wiem jak wygląda stary xtr nie musisz mi tłumaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linka została zostawiona tak specjalnie, w razie jakbym musiał coś poprawić z pancerzami (w końcu pierwszy raz całkowicie sam składałem calusieńki rower). Zostało to już zmienione po sesji zdjęciowej, więc gdy patrzyłem na rower to nie widziałem tego i dlatego myślałem że chodzi o pancerz ;) . Pozdrawiam i dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rowerek dostał nowe dętki w specyfikacji asfaltowej: Panaracer R'Air 26x1,0-1,25 waga dwóch sztuk to 146g ;),

dotarł również komplet typowo terenowy: Michelin XCR A/t 2.0+ Schwalbe XXLight, w tej specyfikacji rowerek waży około 10kg.

 

Jeśli chodzi o IRC Smoothie, to jestem pod wrażeniem ich wytrzymałości i przyczepności na szutrach i różnych rodzajach nieutwardzonego podłoża. (przez przypadek wpadłem na remontowaną drogę - kiedyś tam był asfalt, a teraz kamienie, dziury i w ogóle masakra, a irce przetrwały i całkiem nieźle trzymały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłem na Maxxis ultralight (~120g) i nie narzekałem. Fly Weight jeszcze nigdy nie miałem, więc zobaczymy.

 

Na początku myślałem właśnie o dętkach w okolicach ~120g, jednak wtedy miały być inne (lżejsze) opony. Jako, że Miśki są dość ciężkie, stwierdziłem że spróbuje czegoś lżejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...