Skocz do zawartości

[Koła] Fulcrum Red Metal 5


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :D Nie zauważyłem, że szprychy płaskie, ale faktycznie :)

Wg sprzedawców nyple są standardowe, w droższych RM są jakieś inne. To dobrze.

To dobrze, że jest głośny ;) Ale to czytałem, a chodzi mi, czy może zapadki są gęściej czy coś, wiesz, że się zazębiają częściej, niż w zwykłej piaście..? Ale pewnie za dużo wymyślam na tą cenę.

 

Teraz to już nie mam kontroli nad losem.. Zarobię i je kupię, nie mam nad sobą panowania, czuję, że tego nie uniknę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nawrotek - mam pytanie bo nigdzie nie mogę tego znaleźć... będę bardzo wdzięczny za zmierzenie (lub podanie) SZEROKOŚCI OBRĘCZY w RM5.

 

Może być tylko zewnętrzna (chwila intymności z suwmiarką :thanks: ), ale jeżeli posiadasz też wewnętrzną lub wiesz gdzie jej szukać, z góry THANX :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja muszę dłuższy czas pozbierać na takie coś. Jak dobrze pójdzie, to kółeczka będą na pozątek przyszłego sezonu... Ja też bym wsadził dartmoory :D Tylko czerwone. Można do tych 2kg zejść..

W instrukcji na stronie podają rozmiar wg standardu ETRTO 559x19c - ale przeliczyć na cm nie umiem.

Wyczytałem też, że są przeznaczone do xc i enduro, co uzasadnie ich lekką nadwagę i wytrzymałość, no i dodaje optymizmu, bo nie tylko w krosówce się sprawdzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis doszły do mnie te kólka, na przywitanie trzeba bylo usunac troche smaru z bebenka bo cos zapadka nie odbijala do konca. Teraz jest ok i pieknie graja:)

Koła sa o wiele ladniejsze niz Crossride od Mavic'a. Realna waga z opaskami to 1028g tył i 861g przód, zaciski 151g. Wersja pod 6 srob.

MrJ Szerokosc zewnetrzna 25mm wg mojej suwmiarki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realna waga z opaskami to 1028g tył i 861g przód, zaciski 151g. Wersja pod 6 srob.

MrJ Szerokosc zewnetrzna 25mm wg mojej suwmiarki:)

 

Więc jeśli tylko będę miał nadmiar kasy (jesień lub wiosna, prędzej to drugie) to z powodu przyszłościowej potrzeby posiadania jeszcze jednego kompletu kół pod tarcze, zamówię prawie na pewno RM5... Zyskam w sumie ponad 300g co mi baaardzo odpowiada, i to za nieprzerażającą cenę... Szkoda trochę że od razu się na nie nie "szarpnąłem", ale cóż zrobić :P Nawet szerokość pasuje - zewnętrzna = 25mm, więc wewnętrzna pewnie ok. 20 - w sam raz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś świętego mikołaja ;D ja w tamtym roku poprosiłem o ramę i już myślę o co poproszę go w tym roku do roweru (tak do 1kzł) xD

 

 

Co do kółek to wersja CL działa ładnie z kluczem do suportów HT2 więc problemów z montażem/demontażem ni ma :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, przyjmij wyrazy współczucia z powodu dętki...

No nieładne, ale każdmu kołu mogło się zdarzyć.. Ehh, jak się jeździ na fałkach na takiej wygiętej obręczy :) Taak, wolę tarcze..

Przypierdzieliłeś w sensie...:) Glebka? Bo jakby to było coś w rodzaju nieudanego wskoku, to bym spytał o ciśnienie jakie miałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieudany wyskok, ze zmęczenia dupska nie chciało mi się siodełka podnieść i bum w krawężnik :) ale ten kraweznik to słynny łamacz obręczy, wielu ludzi na nim pogieło obręcz xD

 

3 bary miałem z tyłu i 2.5 z przodu.

 

 

Obręcz już prościutka, panowie mój wujek wykonał majstersztyk. On się marnuje w tym kraju. W ogóle nie widać że była wygięta, ryski nie ma po prostowaniu, i koło idealnie równe jest :D

 

Mogę znowu śmigać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił kiedyś Jak'a-18 w Belgii jakiemuś fanatykowi latania, chłop kupił samolot na złomie w Chinach. Lata do dzisiaj i jest w ciągłej eksploatacji xD Kupiłbym mu, ale on woli w Polsce żyć :002:

A w sobote mi nagwintuje amortyzator bo hamulec na jednej śrubie się trzyma xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fifi odczułeś tą różnicą w sztywności? IS jest imo milion razy lepsze i bezproblemowe ;) Tym bardziej że gwinty w magnezie są miękkie jak plastelina. Aluminium przy magnezie jest twarde ;) Aczkolwiek rurę sterową R7 upierdzieliłem brzeszczotem w 30 sekund a nad stalówką w xcrze się męczyłem pół h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...