Skocz do zawartości

[amortyzator] Skok, a rozmiar goleni


Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że jednak jest różnica. To znaczy nie że sam sobie to wymyśliłem, tylko Manitou podaje, że modele z większym skokiem są wyższe właśnie o 20 mm.

Judy to raczej jakiś wyjątek, chyba w zdecydowanej większości amortyzatorów większy skok przekłada się na długośc goleni - inaczej to by było lekko bez sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w widelcach z opcją zmiany skoku (wewnetrzna) i gorne i dolne golenie są tej samej dlugosci. rozni je dlugosc tloczysk tlumikow, ktora jest regulowana przez roznoraki system podkladek lub kombinascji sprezyn negatywnych. przy zwiekszeniu skoku golenie gorne wystają po prostu na duzszym odcinku z dolnych.

mysle ze nawet jesli producent oferuje widelce w dwoch roznych opcjach wartosci skoku bez mozliwosci jego zmiany to i tak golenie śą takie same, za to wnętrzności zmienione.

 

nie wiem czy da sie to zrobic w r7 - prawdopodobnie rozne są tez tak jak pisalem tloczyska tlumikow i wymiana goleni nie ma sensu, konieczna jest za to najprawdopodobniej zmiana elementow w obu goleniach. chyba ze wersja 100mm/80mm operuje systemem jakis podkladek monotwanych pod lub nad ogranicznikami wysunięcia tlokow tlumika i sprezyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...