Skocz do zawartości

[Amortyzator] uzywana Tora 302


Rekomendowane odpowiedzi

u-turn to sprezyna z mozliwoscia zmiany skoku, ale bez mozliwosci regulacji twardosci. twardosc regulujesz wymieniajac sprezyne, wiec jak seryjna nie jest pod twoja wage, to czeka cie wydatek 100-150pln na nowa sprezyne.

 

 

A ta seryjna to do jakiej wagi jest przystosowana?

 

To lepiej brac U turna, kiedy nic innego nie ma i jest w miarę tani, czy czekać na SA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami- ja nie mam czasu czekać, a poza tym na allegro z tego co widziałem, to są tylko uturny

 

Ja bym bral: solidny, dwukomorowa sprezyna, dobre regulowalne tlumienie z blokada i manetka. minusem jest waga, ok. 2350g, ale za ta cene nie moza miec wszystkiego.

 

waga trochę większa od amortyzatora, który obecnie mam. Trochę większa waga tory zmobilizuje mnie do zrzucenia kilku kg z siebie i się wyrówna :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

302 ma tłumik Hydra Coil, pamiętający jeszcze czasy starych Judy z okolic 2000 roku. 318 ma Motion Control, wykorzystywane we wszystkich wysokich modelach RS'a, z tą różnicą, że w Torze nie ma opcji regulacji Floodgate. Dla przeciętnego użytkownika różnica jest taka, że 318 ma blokadę skoku. A wydajniejsze tłumienie to już dla tych, co jeździli na obu tłumikach. Ja miałem Duke'a z HC, teraz jest Tora z MC i oba systemy są spoko, chociaż trzeba przyznać, że kiedy amor przez dłuższy czas pracuje na wysokich obrotach to tłumik MC jest wydaniejszy od HC.

Aha, ze strony RS'a wynika też, że 318 ma cieniowane górne golenie, więc jest nieco lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tej aukcji jest Motion Control w 302 :( Czy wobec tego ktoś pisze bzdrury na tamtej stronce, czy ja dalej czegoś nie kapuję? :) Piszą tam mniej więcej tak: "Amortyzator posiada również manetkę POPLOCK, która pozwala na szybkie włączenie i wyłącznie blokady skoku." Czy to nie jest blokada z manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...