Skocz do zawartości

[stery] Accent Airplane


Martinii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnim elementem potrzebnym do zlozenia mojego nowego roweru sa stery. Potrzebuje stery zintegrowane, nabijane, 44mm. W sklepach lokalnych ciezko. Znalazlem jednak cos takiego ACCENT Airplane: http://colex-rowery.pl/do/item/steryAirplaneinteg/Airplane

 

Cos ktos wie o nich? Warte uwagi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są praktycznie identyczne jak TE STERY VP - sporo ludzi zakłada je na light-bike'u do ram typu Luzifer czy innych ze zintegrowanymi, bo są stosunkowo niedrogie a lekkie. Sam się swego czasu nimi interesowałem i nie znalazłem negatywnych opinii.

 

Z tym, że są tylko do XC, we fruwaniu zapewne długo nie posłużą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej, co do sterów accenta to używam dokładnie modelu airplane od połowy sezonu. Ładnie leciutko się obracają, przy czym są bardzo niskie i całkiem lekkie. Nie wiem ile waży set z miskami i gwiazdką i miski zostały na miejscu przebite do ramy. Natomiast przyznam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością produktów accenta. Jeżdżę agresywne xc a sam waże nie mało bo 87kg z plecakiem i innymi gratami. Z mojej strony polecam, jednak nie mam bezpośredniego porównania do innych sterów na maszynówkach.

 

A tak btw, accent naprawdę robi fajne komponenty i ciuchy. Mam już ich mostek (też air plane), łańcuch, stery, chwyty i sporo ciuchów. Póki co jestem zadowolony. :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polece! Lekkie,niskie,dobrze wykonane.Pięknie się kręcą.Czy trwałe? nic nie jest trwałe! To część która stosunkowo w porównaniu do innych części zużywa się wolniej.

Cenowo kusi,sklepik mam pod nosem! wiec kupiłem.Nie żałuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trwałe? nic nie jest trwałe!

no właśnie.

jeden wyścig, ok 1h15 jazdy w deszczu/błocie i łożysko do wymiany...

bo te stery nie są uszczelnione!!! jedynie co łożyska mają fabryczną uszczelkę ale nic ponadto.

same łożyska to też nic specjalnego tak na oko. ale że to żaden wynalazek problemu z wymianą nie ma :D

a waga moich klasycznych dokladnie taka jak w katalogu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja z zadowoleniem śmigam na VP A45AC:

http://www.allegro.pl/item529181712_super_...c_2_wersje.html

Waga całości 106g w tym gwiazdka, kapsel i śruba 27,3g. Podawanie wagi bez tych elementów jest dla mnie totalnie bez sensu. To są części składowe sterów, bez których nie da się jeździć. To tak jakby podawać wagę koła np. bez nypli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie to samo. Gwiazdka po zaciśnięciu mostka w sumie nie pełni juz żadnej funkcji i (przynajmniej teoretycznie) da się bez niej jeździć. Często zestaw ze stalową śruba itp. jest zastepowany przez zapalonych maniaków lekkości innymi wynalazkami, łacznie ze śrubami alu, bądź wręcz nylonowymi, któr pełnia tylko funkcje "maskujące". (O sensie i celowści takiego zabiegu nie będe się rozwodził, bo to dosyć wątpliwa kwestia...)

 

Ale kończąc OT, to rzeczywiście masa kompletu sterowego półzintegrowanego z łożyskami "maszynowymi" i aluminiowymi miskami oscyluje w okolicy 100g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...