Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Tora 302 tylko 80 mm?


Rekomendowane odpowiedzi

a to nie jest tak że 80 można w serwisie/warsztacie przerobić na np 100?? Chyba nie musi to być koniecznie U-turn(85-130mm) żeby zwiększyć skok(chociaż nie jest to takie proste jak kręcąc pokrętełkiem)...

zdaje się że długość goleni w torach jest taka sama(uniwersalna)

możliwe że sie pomyliłem więc jak coś proszę o poprawienie

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=335069315

co to za diabeł?? 318 i 302 U turn w jednym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MateuszA - większych głupot niż opisu tej tory na aukcji już dawno nie czytałem:

"Na tej aukcji chcielibyśmy przedstawić WAM model TORA 302. Model ten został wyposażony w system tłumienia MOTION CONTROL, który pozwala podczas jazdny na szybką regulację tłumienia komresji, aż do calkowitego zablokowania widelca. W połaczeniu z technologią SOLO Air, czyli łatwym do ustawienia system sprężyny powietrznej, gdzie negatywna i pozytywna komora powietrzna są jednocześnie pompowane przez jeden wentyl, system Solo Air jest bardzo łatwy w regulacji, lekki i skuteczny. Dodatkowo technologia U-TURN pozwala przy pomocy zewnętrznego pokrętła na ręczną regulację skoku sprężyny o 45mm, przy czym twardość sprężyny pozostaje bez zmiany. Amortyzator posiada również manetkę POPLOCK, która pozwala na szybkie włączenie i wyłącznie blokady skoku." - ciekawe jak SoloAir z U'turn zmontowali hehe

 

Szuwar333 - "Może pomylili się w opisie z tym MC? Zastanawia mnie też czy jak będę miał TOrę 302(tą 80mm) i gdzieś dostanę bebechy od 308 to czy będę mógł przełożyć MC oraz zwiększyć skok?"

samego tłumika MC nie przełożysz bo ma inną długość niż tłumik bez MC - trzeba wszystko z prawej goleniu przełożyć. Jeżeli nie chcesz 80 to kup 100 a nie kombinuj. Części tłumików, sprężyn powietrznych itd. nie dostaniesz zbyt łatwo, a jak dostaniesz to na pewno nie za rozsądną cenę - z resztą to nie będzie miało sensu cenowo. Tory 308 nie ma... jak już to 318:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z "Torami" o numeracji 2xx ?? spotkałem się w sklepie(chyba przy Scottach) z takimi modelami ale sprzedawcy nie potrafili niczego sensownego powiedzieć na ich temat :/

były to chyba modele 216 lub 296(dokładnie nie pamiętam) Są to jakieś okrojone OEMy o skuteczności RST z naklejką RS??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lepiej od razu kupić 302 100mm a najlepiej 318, tylko chodzi o kasę, bo jest akurat aukcja na allegro http://www.allegro.pl/item348651341_rock_s...mm_od_1zl_.html i póki co nie ma zbyt dużo chętnych na amorka, więc może cena być niska, ale skoro by było więcej zabawy przy przerobieniu niż to jest warte to sobie odpuszczę, chyba że cena będzie naprawdę niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Z tego co wiem na temat TORY, są wersje ;

> sprężynowe bez U-Turn 80mm , zwiększyć skoku się nie da .

> U-turn wystepuje tylko w sprężynowych .

>Tora Solo air występuje w 2 wersjach (powietrzna sprężyna )

-302

-318 ( Motion Control )

 

Jeśli chodzi o zmiane skoku to wcale nie trzeba oddawać amortyzatora do serwisu , wystarczy troche umiejętności majsterkowicza , w środku znajduje się taka gumowa tulejka z 2 podziałkami :) odcinasz 20mm ( nożyk do tapet najlepiej ) szlifujesz ( drobny papier scierny ) czyścisz z opilków gumy , zakładasz i śmigasz :D

>

Opis Tory z Aukcji MateuszA pochodzi od Sparrow_Bike , tora 302 nie posiada MC , dopiero tora 318 ma MC , stąd 2 oznaczenia 302 i 318 , ... kabanosdg ma racje , sam kupiłem swoją tore od Sparrow , tora ta miała 80 mm skoku , no ale już ma 100 , i właśnie wymieniłem w niej olej :)

Jakieś pytanie dot TORY 302 solo air ?? PISAĆ !

Aha jeśli chodzi o tłumik motion control ?? wie ktoś jak wygląda cały tłumik ?? i ew przełożenie z 318 do 302 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...