Skocz do zawartości

[piasta] Novatec D042SB nie polecam


cykista

Rekomendowane odpowiedzi

Piasta wytrzymała 1,5 sezonu niezbyt intensywnego użytkowania. Na dzisiejszej przejażdżce zauważyłem, że coś mi się tłucze w rowerze przy przejeżdżaniu przez nierówności. Na początku piasty nie podejrzewałem, bo przy kręceniu żadnych odgłosów nie wydawała, a bębenek łapał prawidłowo. Dopiero w domu okazało się, że bębenek wybrał wolność...

 

Na filmiku nie widać specjalnie ruchu kasety, ale dobiegające odgłosy są dość nieciekawe

http://www.wrzuta.pl/film/pYvkmOQ9hs/novatek_nie_polecam

 

Wcześniej zraziłem się do Shimano, teraz Novatec zostają więc, piasty klasy DT. Szkoda tylko, że ceny w Polsce nie są zbliżone choćby do tych z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że to bębenek? Bo mnie z filmiku (specjalnie obejrzalem więcej niż raz) wydaje się, że to mogło się coś stać z kasetą - jak ruszasz większymi zębatkami, to tak do 5ej jest inaczej, a potem od 4ej w dół inaczej skaczą. Masz kasetę na pająku czy skręcaną? Bo może coś w niej strzeliło? By się upewnić, trzeba ją odkręcić i wtedy sprawdzić - taka obserwacja, na dodatek bez zdjęcia koła z roweru, niewiele da.

 

PS. PRZYWITAJKA - KLIK KLIK.

 

I miejmy nadzieję, że admini nie usuną zaraz tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat założyłem ja tylko że z innego konta, w którym mam przekręconą nazwę użytkownika. Normalnie się z niego nie loguje, ale jak widać dzisiaj mi się udało.

 

Jeśli chodzi o problem bębenek Novateca - kaseta XT, to po dokładniejszych oględzinach przychylam się do stwierdzenia, że przyczyną tego hałasu może być odkręcona kaseta. Jak znajdę chwilkę wolnego czasu to sprawdzę wszystko dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

u mnie też się lekko rusza na nowej piaście... ale nie tak xDDDDDDDDDDDDDDDD dałem z wysyłką 40zł więc nie przeżywam koła do przeczekania na jakieś pożądne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat piasta Novateca D042SB jest sprawna , bębenek nie ma żadnych luzów.

Tak jak mówiliście przyczyną hałasów była poluzowana kaseta, a nie bębenek piasty.

 

P.S. Człowiek ma nauczkę, że zanim wyda się opinnie na jakiś temat, to najpierw trzeba się z nim dokładnie zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...