Skocz do zawartości

[amortyzator przod] Rock Shox Dart 3 - proszę o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, jest to duże ułatwienie ale nie jest to rzecz niezbędna. Poza tym bynajmniej Poplock wymagał częstego czyszczenia aby w miarę dobrze działać.

Czyszczenia czego?

Mieszkasz po sąsiedzku na jurze, więc myślę że powinieneś wiedzieć, że jednak tutaj przy tej ilości zjazdów i podjazdów w terenie, to jednak blokada w manetce jest jednak bardziej niezbędna ;) Każdemu zdarza się trochę zapomnieć o odblokowaniu albo wcześniejszym zablokowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażając tylko i wyłącznie swoje zdanie powiem tak, ten XCR, 120 mm to syfilis do potęgi trzeciej.

120 mm i brak jakiegokolwiek tłumienia (tłumienie cierne = brak) czynią ten "amortyzator" zwykłą, bezużyteczną kupą żelastwa.

Na twoim miejscu wziąłbym tego Darta III za niecałe 4 stówy. Choć faktycznie możliwa może okazać się konieczność wymiany sprężyny na bardziej miękką.

Jeśli wolisz przyoszczędzić trochę kasy, to kup XCR LO w wersji ze 100 mm skoku. Ponoć bardzo przyzwoity amor, choć sam na nim nie jeździłem, więc się nie wypowiem nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pierdzielisz. Ja mam Darta 2, seryjnego, ważę 55 kg, a amor pracuje jak miło.

Jeżeli dla Ciebie miło to uginanie się na góra 4cm, to na pewno tak jest. Sam posiadam Darta 3, ważę ~70kg i amor nie spełnia moich oczekiwań. Szczerze mówiąc, to praca XCR'a mojego brata jest o wiele lepsza pod moją wagę. Amor przed każdą jazdą czyszczę i traktuję Brunox'em, co poprawia kulturę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma, chłopcze, do rzeczy? Nie interesuje mnie twój Dart 3 ani XCR twojego brata. Mój Dart 2 wykorzystuje skok w pełni, a że ważę mało to dementuję plotki, że do seryjnych amorków nie montuje się miękkich sprężyn.

Jakie plotki? No pewnie, niech kolega kupi darta, na pewno mu będzie wszystko pięknie chodziło. Wszyscy nie mają racji, tylko Ty. A to, że raz na jakiś czas w Darcie jest bardziej miękka sprężyna, to tylko przypadek. Na pewno nie jest to regułą, a chęć kupna takiego Darta jest niemożliwa (widziałeś gdzieś aukcję z nowym Dartem, gdzie jest zaznaczone, że sprężyna jest miękka?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że raz na jakiś czas w Darcie jest bardziej miękka sprężyna, to tylko przypadek

 

Jaki przypadek, koleś? Po prostu Dart 2/3 występuje z dwoma rodzajami sprężyny. W sklepie niech o takiego poprosi albo po prostu przetestuje amortyzator przed zakupem. Żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są oznakowane sprężyny w darcie. Chcę rozpoznać, którą z nich mam założoną miękką czy twardą.

Dołączam się do pytania. Jakby ktoś mógł przybliżyć oznakowanie sprężyn w Darcie 2/3 to byłbym wdzięczny. W manualu nic nie znalazłem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Jakby ktoś mógł przybliżyć oznakowanie sprężyn w Darcie 2/3 to byłbym wdzięczny. W manualu nic nie znalazłem na ten temat.

 

 

manual z roku 2007 ( nie wiem czy zmienili oznaczenia twardości )

http://img175.imageshack.us/img175/2834/dart07.jpg

 

 

Przy okazji mam pytanko - czy dźwięk ( rodzaj cyknięcia ) przy całkowitym rozprzężaniu/powrocie sprężyny to norma w tym amorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manual z roku 2007 ( nie wiem czy zmienili oznaczenia twardości )

http://img175.imageshack.us/img175/2834/dart07.jpg

 

 

Przy okazji mam pytanko - czy dźwięk ( rodzaj cyknięcia ) przy całkowitym rozprzężaniu/powrocie sprężyny to norma w tym amorze ?

 

Dzięki.

Czy masz całą instrukcję z 2007. Jeśli tak to czy możesz ją podesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czy masz całą instrukcję z 2007. Jeśli tak to czy możesz ją podesłać?

 

Mogę to wrzucić na jakiś serwer, ale to właściwie nie instrukcja - są tam tylko twardości spręzyn i poziom oleju produktów rock-shoxa.

Także odnośnie darta nic więcej tam nie ma. Znacznie więcej jest w dokumencie pt. "technical manual".

Wersja na '09 jest na stronie SRAM'a.

 

Tak a propos, sam zbieram się do rozebrania mojej "trójki" , ale jakoś jak jest czas to wole pojeździć niż się grzebać :D

Poza tym CHYBA mięknie mój amorek ( po ponad 700 km'ach 1,5 cm więcej mogę go ugiąć, a i jak siądę to coś się tam poddaje )

 

Tylko nie wiem co z tym dzwiękiem przy rozprężaniu ? - pojawił się bodaj w momencie gdy na max odkręciłem pokrętło napr. wstępnego ( teraz kręci się w kółko i przesakuje co obrót )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam kilka pytań dotyczących Darta.

1. Czy Dart 3 ma identyczne wymiary jak Dart 2?

2. Czy jest duża różnica między tymi amorami?

3. Warto dokładać te 30-50zl do 3?

4. Czy w tej cenie do 400zł Dart będzie najlepszym rozwiązniem (ważę 90kg, jeżdżę zwykle po asfalcie, drogach szutrowych gdzie jest dużo dołów, z czasu jakieś zjazdy itp.)?

5. Jak się ma Dart 3 do Raidona LOD?

 

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam kilka pytań dotyczących Darta.

1. Czy Dart 3 ma identyczne wymiary jak Dart 2?

2. Czy jest duża różnica między tymi amorami?

3. Warto dokładać te 30-50zl do 3?

4. Czy w tej cenie do 400zł Dart będzie najlepszym rozwiązniem (ważę 90kg, jeżdżę zwykle po asfalcie, drogach szutrowych gdzie jest dużo dołów, z czasu jakieś zjazdy itp.)?

5. Jak się ma Dart 3 do Raidona LOD?

 

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam

 

1. Tak , wymiary sąidentyczne .

2. Z tego co widziałem na allegro to niema żadnej różnicy ( czasami dodaja manetke poploc itp ) ale to zależy od sprzedajacego .

3. Jeśli amor ma te same parametry to jak wiadomo nie warto ( porównaj dwa egzemplarze i zobaczysz czy warto )

4. Jeśli chodzi o zachowanie się amortyzacji to powinno być ok , z tym że dart ma golenie 28mm średnicy wiec mogą mieć trochę mniejszą sztywność boczną . ale do takie jjazdy jak opisujesz powinien być idealny.

5. Zdecydowanie wybrałbym dart'a , ze względu na łatwość serwisowania , budowe samego amora , dostępność części .

 

Takie jest moje zdanie ale niech sie wypowiedzą inni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. A więc poszperałem gdzie się dało i znalazłem trzy różnice między tymi dartami:

-3 jest lżejsza od 2

-ma w standardzie LO

-dolne golenie są wykonane z magnezu w 3, a w 2 z aluminium

 

Także raczej kieruję się w stronie 3. No zastanawiam się jeszcze na tym Raidonem, ale boję się że będzie trochę za wysokie, bo seryjny amor w moim Treku ma 475 (dart 470) a raidon prawie 500. A jak to jest z tymi kolorami sprężyn w darcie?? Z która najlepiej kupować?? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...