Skocz do zawartości

[7965,6g] No Saint MaxAri R by maniak


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Dziś wrzuciłem czerwone alu śruby do korby :P Zaciski tune też czerwone również już zamówione, powinny być lada dzień :P

Na kółka wciąż czekam bo problem z dostaniem jest niestety.

Jak złoże to do kupy wrzucę aktualne zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Oto świeża specyfikacja i nowe zdjęcia :)

 

 

Bar Ends: Boblight 58gr

Bottle Cage: RDX carbon 21gr

Brake (Front): (Hamulec przedni) – Shiamno XT 08’ 279gr

Brake (Rear): (Hamulec tylny) – Shimano XT 08’ 336gr

Rotors: (tarcze hamulcowe) – Accent Blade 184gr

Cables: (Pancerze i linki) – Shimano SIS 76g

Cassette: (Kaseta) – Shimano XT Alu lock ring 11-32 251gr

Chain: (Lancuch -) Shimano XTR 2007 (CN-7701) 108 ogniw (spinka SRAM gold) 270g

Crank Set: (Korba - Shimano XTR 2006 +suport 170mm, czerwone alu śruby a2z 785 g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano XTR 2007 Down Swing (FD-M971) tuned 146g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano XTR 2008 shadow (RD-M972) 181g

Fork: (Widelec) – Manitou R-Seven Super Lockout 80 white, 1492g

Frame: (Rama) – No Saint MaxAri R Carbon 19’ (black/white) 1058g

Grips: (Gripy) - Author 24g

Handlebar: (Kierownica) – Boblight 560cm 25,4 148g

Headset: (Stery) – Boglight 87g

Pedals: (Pedaly) – Shimano PD-M540 354g

Seat: (Siodlo) - TUNE Speedneedle Alcantra 85g

Seatpost: (Sztyca) – KCNC Ti Pro Lite 31,6mm/350mm 152g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) – kalloy 21g

Shifters: (Manetki) – Shimano XT w/out monitors alu bolts 230g

Skewers: (Zaciski kol) – Tune AC 16+17 red 53gr

Spacers: (Podkladki pod mostek) – no name carbon 11gr

Starnut: (Gwiazdka) – no name 9gr

Stem: (Mostek) – Boblight 100mm 129gr

Tire (Front): (Opona przednia) – Schwalbe Nobby Nic 1,8 404gr

Tire (Rear): (Opona tylna) – Schwalbe Nobby Nic 1,8 406gr

Top Cap: (Top cap) - Boblight 8gr

Tubes: (Detki) – Schwalbe XX-Light 189gr

Wheels: (Koła) – Mavic Crossmax SLR; 1571g

Others: (inne) – 10gr

 

Razem: ~9160gr

 

 

Pogrubiłem ostatnio wymienione części. Doszły oczywiście kółka, wcześniej były Mavicki Crosslandy 2,1KG! , oraz zaciski zamiast seryjnych na Tune AC 16+17, koszyk z 50g na 21g RDX i troche alu śrubek w korbie...

 

dsc0382ow8.th.jpg dsc0391le0.th.jpg dsc0366zb5.th.jpg

 

Kilka szczegółowych zbliżeń:

http://img140.imageshack.us/my.php?image=dsc0352tq4.jpg

http://img140.imageshack.us/my.php?image=dsc0401xf6.jpg

http://img241.imageshack.us/my.php?image=dsc0356bv4.jpg

http://img356.imageshack.us/my.php?image=dsc0411ev4.jpg

http://img356.imageshack.us/my.php?image=dsc0403bk6.jpg

http://img241.imageshack.us/my.php?image=dsc0404cq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszyscy to mówią że cięzkie :)

 

Hehe juz dawno sie nauczyłem ze rower przede wszystkim musi być niezawodny. Ciężko znaleźć alternatywę poza złożeniem kół samemu wolałem wybrać gotowy komplet. Poza tym są piękne :) więc niema co narzekać. Waga owszem ale nie za wszelką cenę. Wersja pod v-ki jest lżejsza o 100gr wiec nawet sam mavic stwierdził że pod tarcze koła muszą być wzmocnione. Zresztą mam nadzieje że koła posłużą co najmniej 5ładnych lat.

 

Nad pedałami myślę cały czas ale nie znalazłem nic sensownego 4ti mają kiepskie łożyska i jak ktoś dużo jeździ to zabija je szybko a taka sytuacja w wyrobie za blisko 1500zł to przegięcie. Exustary są o wiele tańsze i 150g zjechałbym w dół ale wszyscy mi je odradzają. Łożyska wymagają czestego serwisu., gwinty bywają felernie zrobione i potrafi pękać magnezowy korpus. Myśle ze ten materiał w tym miejscu jest nietrafionym pomysłem. Z kolei xtr'y niewiele lżejsze od aktualnych za to dużo droższe. Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looki Quartz albo najtansze exustary pm-25, -{ Dobre pedały zastępcze dla 520/540 + lżejsze od xtr i nie kosztujące fortuny..}

A Crossmaxy jak najbardziej przepiękne i pasujące do tego roweru :) Jest prześliczny!! Cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quartze wydaja sie byc dobra alternatywa. Ale waza wiecej niz katalogowo choc nadal malo.

 

Co do wygladu roweru... Przyznam sie ze chyba najladniejszy jaki w zyciu widzialem :D Pomijajac siodleko ktore dla mnie wyglada oblesnie to zgranie ramy z amorem jest po prostu boskie! W ogole sama rama jest sliczna. Tylko rogi popraw bo chyba nierowno sa zamontowane :D

 

Ma ta rama jakies ograniczenia wagowe? I jak cenowo to wyglada? Bo jest boska i moze kiedys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Siodełko.. hym kwestia gustu. Mi sie bardzo podoba a przede wszystkim jest o wiele wygodniejsze od SLR'a który leży na półce i czeka aż ktoś sie nad nim zlituje :D Wiele osób go używa i może to potwierdzić!

 

Jest jeszcze 1 problem z wymianą pedałów, nie jest to jedyny rower w którym musiałbym zmienić system, wiec exustary są chyba najlepszą opcją choć nadal nie jestem przekonany co do ich jakości i działania. Używa ktoś może?

 

Co do samej ramy nic mi o ograniczeniach nie wiadomo ja wazę 75kg a śmigają na niej osoby 8x..kg. A sztywność jest moim zdaniem wyśmienita! W porównaniu do mojej poprzedniej ramy (giant xtc) jest po pierwsze sztywniejsza, po drugie wieeele lżejsza po trzecie jej geometria bardziej mi odpowiada. Cała reszta wyjdzie w praniu. Co do wad to niewielkim minusem są nieco wąskie tylne widełki i szerokie kapcie np. 2.3 i więcej mogą sie nie mieścić, także trzeba uważać. Wcześniejsza sztyca miała też tendencje do zjeżdżania w dół ale przy obecnej niema problemu. W sumie to chyba była wina tamtej sztycy. Rama kosztuje 2500zł i jest do dostania na www.lemonbike.eu . Moim zdaniem cena jest super w porównaniu z tym co jest oferowane na allegro np. ramami RDX (a mam raczej marne zdanie o wyrobach tej firmy). W kategorii cena/waga ta rama kładzie wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wczoraj zrobiłem 1 solidny test nowych kółek :D i powiem szczerze ze jestem w niemałym szoku. Rower ma teraz odejście jak rakieta! ;)

Hymm.. czy koła są sztywniejsze? niespecjalnie to poczułem.. Czy jedzie się szybciej? o całe niebo :P Czy toczą się lżej? o wiele... a w dodatku ma sie wrażenie że rower sam przyspiesza jakby ktoś zamontował w nim silnik. Przekonałem sie w końcu porządnie sam na sobie ile daje zbicie wagi w tym miejscu.

Na szosie waga kół objawia sie przede wszystkim świetnym przyspieszeniem ale nie jest to tak odczuwalny efekt jak tutaj. W tym wypadku natomiast najbardziej czuć to na podjazdach a różnica jest bardzo znaczna. Łatwiej też utrzymać dużą szybkość. Jednak zbicie masy rotacyjnej daje wiele. W porównaniu ze starym setem (crosslandy + gumy michelin ust) mam za każdym razem 0,9kg mniej masy do rozpędzenia i utrzymania jej w ruchu.

Jestem zdania że nielicząc ramy, koła były najlepszą inwestycją jaką zrobiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem 1 solidny test nowych kółek :) i powiem szczerze ze jestem w niemałym szoku. Rower ma teraz odejście jak rakieta! :P

Hymm.. czy koła są sztywniejsze? niespecjalnie to poczułem.. Czy jedzie się szybciej? o całe niebo :P Czy toczą się lżej? o wiele... a w dodatku ma sie wrażenie że rower sam przyspiesza jakby ktoś zamontował w nim silnik. Przekonałem sie w końcu porządnie sam na sobie ile daje zbicie wagi w tym miejscu.

Na szosie waga kół objawia sie przede wszystkim świetnym przyspieszeniem ale nie jest to tak odczuwalny efekt jak tutaj. W tym wypadku natomiast najbardziej czuć to na podjazdach a różnica jest bardzo znaczna. Łatwiej też utrzymać dużą szybkość. Jednak zbicie masy rotacyjnej daje wiele. W porównaniu ze starym setem (crosslandy + gumy michelin ust) mam za każdym razem 0,9kg mniej masy do rozpędzenia i utrzymania jej w ruchu.

Jestem zdania że nielicząc ramy, koła były najlepszą inwestycją jaką zrobiłem ;)

 

hmmmm a mi się zawsze wydawało że na asfalcie łatwiej jest utrzymać prędkość przy cięższych kołach :) chyba mam rację:)

 

oczywiście podjazdy to jak najbardziej lajt ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rower rewelacja, najpiękniejszy jaki widziałem, zdecydowanie będzie mi się śnił po nocach. Wszystko dobrane ze smakiem, nic nie jest przesadzone, na najwyższym poziomie.

Nie ma się czego czepić, no może pedały, ale to jest szczegół.

Gratuluje rowerku, tylko pozazdrościć.

Pozdrawiam

 

Ps. Zapolowałbym za jakiś czas na tą ramę, ale jest tylko po tarcze, no chyba że do tego czasu, przejdę na takie hamulce. W ogóle jakby było mnie stać to pewnie bym sobie taki rower złożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...