Skocz do zawartości

Unibike Extreme Team


thomash

Rekomendowane odpowiedzi

sam sie zdziwlem ;-) ale JEST! ;-). jak wychwytuje nierownosci to tak "syczy". nawet jak stoje w miejscu i go wcisne to slychac sycznenie powietrza. a na samym koncu goleni jest taki hmm swojego rodzaju "wentylek". wiec wydaje mi sie ze powietrzny ;-). nie znam sie ale kumple tez maja rowery i tylko moj tak chodzi "cudownie". zrobie fotke jutro bo cyfra u starszych w pokoju a wapno juz spi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sie zdziwlem ;-) ale JEST! ;-). jak wychwytuje nierownosci to tak "syczy". nawet jak stoje w miejscu i go wcisne to slychac sycznenie powietrza. a na samym koncu goleni jest taki hmm swojego rodzaju "wentylek". wiec wydaje mi sie ze powietrzny ;-). nie znam sie ale kumple tez maja rowery i tylko moj tak chodzi "cudownie". zrobie fotke jutro bo cyfra u starszych w pokoju a wapno juz spi :).

 

LOL

Muszę Cię zmartwić. Twój amor na pewno nie jest powietrzny. Powietrzne na pewno by nie syczały bo była by to oznaka, że gubi powietrze. To syczenie to poprostu właśnie uciekające z amorka powietrze z racji jego nieszczelności. W środku jest najprawdziwsza sprężyna. Niestety na końcu goleni to też nie są zaworki ale najzywklejsze śrubki imbusowe (chyba, że gila t5 daje jednak zaworki dla szpanu :lol: ).

Przepraszam, że wyprowadziłem Cię z błogiej nieświadomości, ale wierz mi, to nie ma żadnego wpływu na pracę tego amortzatora (mój wywód oczywiście hehe).

Zresztą rowerek jest świetny więc nawet brak powietrza w amorku mam nadzieję, że nie zdoła popsuć Ci humoru 8)

Pozdrawiam. I proszę o foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bike w ciemnosciach

flesz działa :-) amortyzator, V-ka i przednie kolo

jw tylko że bez lampy

korbowód

korbowód doświetlony

kierownica i klamkomanetki

opona tył, kaseta, v-ka tył i reszta :-)

takie mi "pedała" załozyli :-) /70zł :)/

 

no na razie mam tyle :-). wmiarę upływu czasu będzie więcej.

 

a amortyzator i tak działa kozacko :-) a powietrzny mi nie potrzebny bo znowóz taki hardcore biker to ja nie jestem :D. jak nie pompka to kask :D. pieniadze i tak mam na co wydawać ;-). chociażby na opony, bo mam sie zamiar szarpnąc na masyw ślęzy a tam nie wiem czy te semislicki dadzą radę, jak bedzie sucho to owszem ale jak cos kapnie? zaastanawiam sie. pzdr. bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem sobei dzisiaj z kumplem, miał aparat więc skorzystałem z okazji i zrobiłem kilka nowych fotek :). A przy okazji zmieniłem kierownicę na prostą, i całkowita zmiana. Jeździ mi sie jeszcze lepiej, zmieniła się pozycja na rowerze, jestem bardziej pochylony i o wiele lepsze panowanie nad rowerem.

http://www.pinkbike.com/modules/photo/?op=...ew&image=523059

http://www.pinkbike.com/modules/photo/?op=...ew&image=523057

http://www.pinkbike.com/modules/photo/?op=...ew&image=523058

http://www.pinkbike.com/modules/photo/?op=...ew&image=523060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym moze i zmienil,ale pierwsze bym musial sprobowac[w poprzednim rowerze jezdzilem 8 lat na prostej i bylo ok,ale teraz mi dosc wygodnie na tej,... z tymz,ze co dzienw zazwyczaj klade ręce nie na gripach a na manetkach [wole blizej srodka trzymac...] ... czyli chyba ktorka jakas by byla lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ano... wiem wieśniacko wygląda... na razie jest tylko taśmex tuning... ale masz racje.. trza bardzie owinąć...

A mnie wręcz przeciwnie... gięte kiery jak najbardziej... a ta poprzeczka to tak przypadkiem się nawinęła :)

Wiecie że jest wersja Evo z tarczówkami ? kosztuje 1600zł... i wygląda bosko :D gdybym poszekła troche czasu... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wymienic v-brake'i na cos lepszego.

Na co ? Na kolejne V'ki ? po co ? Te co są standardowo są nadzwyczjnie dobre... a jeśli chodzi i o Tarcze to za 300 zł to raczej nic nie kupisz :) No chyba że te co są seryjnie montowane w wersji Disc... tyle ze tam są i z przodu i z tyłu.. a za 300zł ledwo kupisz przód... więc ? :D

ale nie warto pakować się w jakieś kiepskie tarczówy,

No nie wiem czy są takie kiepskie ale dobra...

Pozatym Evo disc to zdaje się najtańsza propozycja pożądnego roweru z hamulcami tarczowymi obecnie na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale porządne hamulce tarczówe są w rowerach za 2500-3000zł a nie 1600zł :). Pewnie dali tam jakies zwykłe mechaniczne, ale nie jestem na 100% pewien bo nie widziałem. Ja bym wolał sobie np. dać Avidy SD5, a takie tarczówki to jeszcze waża, a taki rower i tak bez nich nie należy do najlżejszych :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze chciałbyć hydrauliczne ? A po co Ci hydrauliczne hample do takiego roweru ? on nie jest stworzony do ekstremalnej jazdy... to rowerek do XC... Więc takie mechniki wystarczą... pozatym jeździłem na nim i odziwo rower się zatrzymuje :)

Mój brat kupił sobie Treka 4300 z tarczami... i też nieźle mu biorą... także :D nie marudźcie żołnierzu... nie lubimy maruderów :D

a takie tarczówki to jeszcze waża, a taki rower i tak bez nich nie należy do najlżejszych

A czy kilka gramów w tą czy w tamtą robi jakąś różnice ? no własnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro rower jest tylko do XC to mi wystarczyą v'brake, reszte kasy mogę w co innego zainwestować. A co do wagi to myśląć co za róźnica kilka gramów w tą czy w tamtą to zaczne dokładać wszystko do rwoeru i będzie ważył 15kg, a tak to wymieniłem kierownicę na dużo lżejszą, ok 180g, do tego nóżka waży 300-350g, i nazbiera się tego trochę :). Ale każdy ma inną wizję swojego wymarzonego roweru więc nie ma co się spierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi nie lezy ta twoja kiera marker ;-) ale najwazniejsze ze tobie sie podoba ;-). ja tam tanich tarcz nie polecam ;-). te v-ki są swietne, i na razie nie zamierzam ich wymieniac. ja teraz inwestuje w stroj. ostatnio troszke ciezej jezdze wiec KASK. pozniej okulary koszulka i spodenki baardzo mi sie przydadza. nienawidze miec spadochronu z koszulki etc ;-). dodatkowo drazni mnie fakt ze nie mam rozpinanego lancucha. wiec zastanawiam sie nad rozpinanym sramem. ale czekam az ten urwe :twisted: .

 

dodam iż schowanie sztycy podsiodlowej CAŁEJ albo zeby wystawala do 10cm powoduje ze rower wyglada jakby byl do DH :-). a wszsytko to zapewnie dzieki oryginalnej kierownicy modelu 2005 ktora baaaardzo mi sie podoba ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi nie lezy ta twoja kiera marker

W jakim sensie Ci nie leży ? Może ta poprzeczka ? jeśli tak to nie bój żaby. NIedługo ją zdejme bo mi się też nie podoba... i za dużo waży :mrgreen:

Ano Ano... Kask to podstawa... właśnie jutro wybieram się po nowy... no i rzeczywiście przydał by się jakiś strój... mam na oku tanie pampersy za 50 zł i do tego koszuleczka (może KONA Ski team za 100zł ) i będzie jak się pokazać na maratonach :P

 

[ Dodano: 2005-06-29, 16:00 ]

Zrobiłem wczoraj 2 tapety z Unibikem w roli głównej. Powedzcie jak wam się podobają... chce dodać że to moje pierwsze prace tego typu :D

 

http://xc-zone.jgc.pl/galeria/details.php?...p?image_id=1049

http://xc-zone.jgc.pl/galeria/details.php?...p?image_id=1050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomash:

Najgorsza kierownica na jakiej miałem okazje jeździć Very Happy

mam całkowicie odmienne zdanie na ten temat :-)

 

marker:

NIedługo ją zdejme bo mi się też nie podoba... i za dużo waży

wiec juz sciagaj ;)

 

te tapety to nic tam super wypasnego ;-) ale są "fajne" ;-).

 

cos mi ostatnio delikatnie strzela w osi suportu. nie slychac nic, ale jak sie pedaluje, to jest wyczuwalne takie małe "tyknięcie". no i niewspomne ze sie pieprze z przerzutkami drugi dzien ;) ale wkoncu musze sie je nauczyc regulowac :-). wiec walcze dalej ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:  

Najgorsza kierownica na jakiej miałem okazje jeździć Very Happy  

 

mam całkowicie odmienne zdanie na ten temat Smile

 

A jeździłeś na evo z z prostą kierą i rogami ?? Dla mnie rewelacja w porównaniu do giętej, ale każdy jeździ jak mu jest wygodniej ;). Ja dodatkowo obniżyłem kierownicę przekładając 2 podkładki nad mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie próbowałem. ale zamierzam kupić rogi, i jak będzie niewygodnie z giętą, to zmienie na prostą kierownicę. ja nie kombinuję na razie z podkładkami bo tak jest wmiare wygodnie/znaczy bez przekładania, tak jak "w oryginale"/, ale chyba trzeba będzie pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...