Skocz do zawartości

Unibike Extreme Team


thomash

Rekomendowane odpowiedzi

Apropos wagi rowerów.

IMHO największe znaczenie ma ciężar kół.

Im cięższe koła (przy tej samej średnicy) tym większy moment obrotowy (bezwładność) co oznacza że ciężej będzie je rozpędzić ale też i zatrzymać, przeklada się to na dynamikę jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem dziś Viperka.

Podstawowe wrażenie z dzisiejszego dnia: Jezuuuu, jak mnie d...pa boooliii !!! :D

No i nadgarstki też. Wychodzi moja (nad)waga i wieloletni brak kontaktu z rowerem.

Póki co, Viperek dzielnie znosi moje cielsko, koła się nie pogięły, rama również, wszystko działa bez zarzutu.

Potwierdzam częste tutaj spostrzeżenie, że rowerek "sam jeździ" :P . Naprawdę toczy się leciutko. Tylko "kierownik" jeszcze poniżej krytyki :) Ciekawy jestem jak długo wytrzymaja hamulce. To tak jakby hamulce z Focusa musiały działać w jakimś dostawczym Transicie :( Najwyżej będę wkrótce zakładał hydrauliczne tarczówki (drogie są ???) :D

I jeszcze jedno: te komputerki Sigmy są fantastyczne (BC 906), biorąc pod uwagę, że kosztują naprawdę niewiele.

 

Pozdrawiam wszystkich pedałujących na "wynalazkach" z Bydgoszczy, i nie tylko.

 

Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku przejcie na hydraulike to koszt ok połowy rowerku ;) nowe piasty,przeplot no i hample conajmniej deore. Kpl Piast u arnika[deore, zadna rewelacja i lubia sie sypac ponoc- 150zł], kpl hampli na allegro - 600zł. I dochodzi jeszcze przeplot kół.

 

no i pozostaje kwestia tego ze amor moze dlugo nie wytryzmac na tarczowkach a przy tym rama nie ma mocowan pod tarczowki a taki adapterek slono kosztuje :). Wogole to co sie dziwic skoro to rower crossowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

jak powiedzialem, tak zrobiłem.

 

zwazylem rame evo:

 

http://k0s3.republika.pl/waga_evo.jpg

 

 

http://k0s3.republika.pl/waga_evo1.jpg

 

 

1760 gram. wazona bez sterow, bez zacisku podsiodlowego, bez haka od prezrzutki. bez srubek od mocowania koszyków bidonu.

 

wazona "jedynie" z zintegrowanymi miskami od sterów.

 

dla zainteresowanych:

 

waga haka: 20g

waga obejmy podsiodlowej 55g

waga sterow 80g

waga srubek : 20g

 

a tu pelny config mojej wyścigówki :

 

http://k0s3.republika.pl/conf.xls

 

ogolnie to myslalem ze rama bedzie o wiele ciezsza : P

 

 

eh.. szkoda tylko ze jest nie rozwojowa :< a ja tak ja pokochalem : <<<

 

 

edt1. ah i nie wazylem pancerzy i wszystkich linek, bo chce sie przesiasc na teflonowe pancerze i linki galwanizowane clarksa.

opinie odnosnie pancerzy i linek clarks'a mile widziane. ( oczywiscie mowa tylko o linkach marki clarks bo na pancerze mnie nie stać :D ) ( tj moze i stac ale szkoda pieniędzy na pancerz :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOS a jaki rozmiar ramy?

Bo po innych ramach widać, że wieszy rozmiar to przeważnie 80-100 g więcej.

 

Jeżeli faktycznie waży 1760 g to WOW po prostu! Bez cieniowania to zajb..ty wynik!

ps. czemu nierozwojowa rama?

Ja np: wole by rama miała te z 2 mm grubości, bo bym sie niepewnie czuł jak by w niektórych miejscach miała 1 mm jak w wielu cieniowanych :033:

 

Będe musiał zmienić wagi na mojej stronie

http://republika.pl/wortale/rower/waga_mtb.htm

 

ps. wyniki testów około 15 rowerków (dane z testów w gazetach) w cenie 1100-1800 dały około 2000 g dla ram, wieć evolu ma strasznie lekką ramę :)

 

Ludzie już kiedyś podawali wage ramy i padały dwa wyniki 2 i 1,75 kg.

Więc Twój wynik potwierdza to po częsci.

 

co do reszty, potwierdziło się że RST waży jednak sporo ponad 1,8 kg - ci wyszło 2,34 kg, a SR XCM wazy niby 2,5 kg, więc czemu 2006 jest o tyle cięższy? Może jednak XCM waży z rura aż !!!! z 3 kg?!!!

 

 

Na serio ci wyszło 12833 g ? Czy to tylko suma zważonych części?

Troszke mało, tym bardziej że masz opony nieco cięzsze ode mnie (łącznie o 250 g).

Mój bez dodatków waży 13,60 kg (z rogami i pedałami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile może wazyć nie zalana Gila T5 ? 100-140g mniej ??

WYnik bardzo ładny, rama z hakiem 1810g.

Mi na razie wychodzi tec ok 12,9-13kg, ale nie wiem czy wszystko policzyłem.

Jak coś nie tak to poprawcie:

waga9qa.jpg

 

Nie jestem pewien ile może ważyć korba sh altus, oponi katalogowo 630g, ale patrzac na weightweenies to realnie waza od 580 do 620, wiec wzialem to górną. Nie wiem ile waża linki i pancerze i przednie przerzutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, moja to 19", a dlaczego nierozwojowa? bo ramy z wyzszej polki cechuja sie frezowanym tylnym widelcem i rurami easton/columbus lub robione w technologi HFS. a przy moich bardzo duzych ambicjach :), bo takie wlasnie mam, "zwykla" aluminiowa rama ze stopu 7005, to jednak troszeczke za malo . jesli mi dobrze pojdzie to za rok bede ujezdzal cos innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Powiedzcie co mam sadzic o tej korbie czy juz zbliza sie do wymiany dodam ze brakuje 2 zabkow nie wiem czy jezdzic na niej bo moze miec ona zly wplyw na reszcze napedu, czy raczej szukac cos nowego jak szukac to co poradziscie mi w przystepnej cenie/jakosci.

 

hpim8297resize3gs.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Powiedzcie co mam sadzic o tej korbie czy juz zbliza sie do wymiany dodam ze brakuje 2 zabkow nie wiem czy jezdzic na niej bo moze miec ona zly wplyw na reszcze napedu, czy raczej szukac cos nowego jak szukac to co poradziscie mi w przystepnej cenie/jakosci.

 

Ile ona ma kilometrow przejechanych :eek:

Jak wymieniać to na acerra/alivio (ja chce swoja na alivio wymienic - taka elegancka ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hollowtech> owiana tajemnicą technologia shimano, dzieki ktorej ramie jest puste w środku, dzięki czemu korba jest lżejsza, i sztywniejsza.

 

polecam fcm415/416. do 415 suport vp bc82 113mm , a do 416 juz nie da rady bc82 tylko nizzszy model.

 

uzywam od ~400 km zestawu fcm415 i suportu vp bc82, jestem bardzo zadowolony, zreszta got3n wie co polecać : P bo wie co kupilem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem chmiel jaki to ma zwiazek z tematem : / mogles pw napisac.

 

a tak do twojej wiadomosci.

 

jest to rama nox'a ktora wazy 1450 gram , a do amortyzatora nic nie mam, kazdy jezdzi na tym na czym ma i na co go stać..

 

dla mnie rower blue to bardzo dobrze skonfigurowany rower. a jesli kolor ci sie nie podoba to juz nic na to nie poradze : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zaczal na forum publicznym to roziweje watpli wosci takze tutaj. Zalozylem opony szosowe gdyz w sobote mialem wyjazd 80 km asfaltem:

1. To byl moj pierwszy dluzsyz wyjazd w tym roku ogolnie

2. Szkoda mi opon terenowych

3. Nie chcialo mi sie specjalnie do zdjecia przekladac opon terenowych.

 

Rama wazy niestety troche wiecej :/ troche ponizej 1500 trafil mi sie ciezki egzemplarz. Amor wazy <1350[musze sprawdzic dokladnie bo z bierznią od starych sterow wazyl 1359, a zapomnialem zwazyc bierznie.

 

Chmiel wogole twoj sarkazm nie trafiony ;P... do szosowki to sie nic z roweru MTB prawie nie nadaje ;p,a przedewszystkim nie podstawowe czesci:rama,amor,koła :);).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie chodzi mi o to co ty masz i jaki sprzet tylko jak to wygląda bo razem niezbyt się prezentuje, nie będe się tłumaczyć może wszystko wiedzący zbuntowany szesnastolatek kos wszystko wyjaśni, bo on lepiej wie co miałem na myśli (to ironia). Blue zmienaj oponki i smigaj w bezdroża bo teraz rower dziwinie sie prezentuje moze dlatego ze mienia swoje przeznaczenie na jakiś czas:D masz racje z terenówkami by się prezentował fajnie.

 

 

mimo wszystko pozdrawiam wszystkim :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;P dobra okej lepiej mi teraz powiedzcie czy mieliscie doczynienia z oponami schwalbe? czy tylko moje bigjim sie tak szybko scierają ;) (chociarz je oszczędzam) jakie polecacie opony za przystępną cenę na bezdroża. BigJim były dostępne w rowerze do dirtu firmy unibike, a ja je mam w swoim unibike 05 disc, rower sie fajnie prezentuje opony sprawiają wrażenie dużych i masywnych a są lekkie i bardzo dobrze się trzymają drogi szukam też coś podobnego do tego typu oponek.

 

D-jak-dyslekcja z gory przepraszam za ortografie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...