Skocz do zawartości

Unibike Extreme Team


thomash

Rekomendowane odpowiedzi

e tam bzdury gadasz z tymi V-kami jeżdziles kiedys na discach? nio frajda z hamowania jest w 100% inna niż w V-kach. Hamowanie tarczówkami jest zblizone do hamowania w samochodzie, naciskasz lekko i powoli hamujesz naciszniesz mocniej to stajesz dęba. V-ki są bardziej agresywne i szybko łapią nawet przy małym naciśnięciu. Nie wiem czego tysie czepiasz do tych tarczówek, moim zdaniem są porządne i do takiej ramy tez pasują. hydrauliczne hamulce są zbyt drogie, moim zdaniem to glupota kupować jak na razie rower np za 4000zł z hamulcami hydaulicznymi i wypasioną ramą, nio chyba że ktoś nie ma co z pieniędzmi robić, bo większość rowerów takich zaistych posiadają rozwydrzone dzieciaki które maja nadzianych rodziców. Heh

 

 

 

nie wiem jak wy ale ja spostrzegłem że wiekszość ludzi kupuje rowery po firmie. Zobaczycie że unibike kiedyś wzniesie sie na szczyty bo jak na razie oferuje on najlepsze wyposarzenie w wiekszosci klas MTB. Często porównują unibike z czeskim authorem basic, czy wy widzieliscie kiedys ten rower na żywo? geometria ramy jest podobna ma gorszy amor 80mm cały osprzęt zblizony ale porównując go do 06evo to author wymięka. Sam miałem kiedyś authora byłem z niego zadowolony ale to nie to co mi się marzyło, mój unibike chodzi jak maszynka i nie mam z nim problemów, z autorem często jeżdziłem do przegladu bo coraz cos trzeszczało. Owszem te modele od 2500zł są fajne ale jak dla mnie to za drogo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak ;)

Doznałem dziś porażki miesiąca (może nawet roku :( )

 

Przysłali mi rower evolution ale z roku 2005 a ja zamawiałem 2006...

W sklepie mają zwrócić - może dostanę nowy jutro (co jest prawie niemożliwe bo wysyłaja chyba do 15:00) albo w czwartek... Oby tylko mieli...

eeeh, mogłeś się potargować, byś jeszcze za niezłą cene tego evolutiona wyhaczył ..

 

a z nowej strony unibike w modelu evolution zniknął kolor czerwono-czarny

n/c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmielu.. sorry ale nie zgadzam sie z toba ;). moze osprzet jest i dobry, w tej klasie, tak masz racje. ale te ramy.. no sa poprostu cieńkie. rama to podstawa. chociaz sam mam taki a nie inny rower, szanuje go, kocham :( etc, to i tak uwazam ze przy przyplywie gotowki wymienei ramę, bo ta jest poprostu nierozwojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeh, mogłeś się potargować, byś jeszcze za niezłą cene tego evolutiona wyhaczył ..

 

Zapewne tak...

Ale chyba każdy mi rację przyzna, że evo '06 jest o niebo lepszy od modelu na 2005 rok. Kasy bym nie utargował za wiele bo facet wzią "na prubę" i z tego dużo by nie zarobił za wiele(tak mi mowił odnośnie rabatu na evo '06). Poza tym rama w tym co przywieźli była jak dla mnie OCHYDNA - czano srebrna z tymi niebieskimi elementami niszczącymi jak dla mnie cały wygląd :angry:. W modelu 2006 go nie ma, jest czerwony - z nim wygląda elegancko ;) :

 

evolution7im.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam bzdury gadasz z tymi V-kami jeżdziles kiedys na discach? nio frajda z hamowania jest w 100% inna niż w V-kach. Hamowanie tarczówkami jest zblizone do hamowania w samochodzie, naciskasz lekko i powoli hamujesz naciszniesz mocniej to stajesz dęba. V-ki są bardziej agresywne i szybko łapią nawet przy małym naciśnięciu.

 

Oj nie prawda. Mam v'ki na klamkach LX i jest bajer. Jak chce przyhamować to przyhamuje, jak chce zahamować to zahamuje. Mam pełną kontrole nad siłą hamowania. Po wymianie klamek teraz czuje że to są hamulce :) i że naprawde hamuje. Pozatym po co Ci do takiego roweru V'ki ? Nie ma aż takiej różnicy w hamowaniu (może jedynie zimą, ale nie jest to zbyt wielka różnica), a w wadze na pewno jest.

Pozatym v'ki nie działają tak na dresów i innych tego typu typków jak tarcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeprowadzić wielką akcje ważenie EVo :P

 

bo okazyje sie, że nagle Evo z 13 kg waży 14,4 na nowej stronce Unibika

 

Podajcie swoje wagi i co w nich zmieniliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evolution 2005:

Zmieniona kirownica na ok 180g, opony na conti explorer zwykle, pedaly na spd. Dołożyłem rogi, 2 koszyki na bidon, torebka podsiodłowa, i pompka authora, zdjąłem osłonke z korby i nóżke więc wszystko to pewnie się wyrównało i waga podobna do seryjnej. Na wadze domowej wychodzi 13,5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dygresja

 

dzis pierwszy raz spotkalem sie z negatywnymi opiniami na temat Unibike, a bylo to tak:

- odwiedzilem sklep na anielewicza 2 i kukam co tam maja i pytam o unibike bo go nie widze a kolo sie pyta dlaczego unibike?

-ja na to ze robia dobre bryki

-a on na to - gdzie tam!! ze to przeciez kaszana -stary romet!! wcisnal mi katalog scott-a // opuscilem ten niemily lokal i o nic wiecej nie pytalem

 

hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie koles sie nie zna na rowerach lub niechce sie znac i chcial wcisnac ci cos z drogiego scott'a bo maja jakas umowe podpisana i dostaja za kazda sprzedana szt $. Lepiej omijac takie sklepy gdzie nie dbaja o klienta tylko wciskaja to na czym maja najwiekszy zysk.

 

Ps. Nowy model Evo jest bardzo dobry pod wzgledem czesci ale te kolory przynajmniej mi sie nie podobaja starsze wersje mialy lepsza kolorystyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam kolor srebno-czarny mie sie bardzo podoba ale evo'06 ma ramy jak sie nie myle w inwersji kolorystycznej z evo'05 czyli jest wiecej ciemnego tzn czarnego koloru mi juz to tak sie nie podoba wole jasniejsze kolory. takie jest moje zdanie ale to rzecz gustu a z gustami roznie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro waze swojego Evo06

póki co dostałem odp że większa waga to:

- ciezsze opony

- cięzszy (ale niby lepszy) amor

 

Jakoś nie chce mi sie wierzyć, by to razem dało 1 kg wiecej.

 

Na oponach 2 x 0,2 kg = 0,4 kg więcej

zaś amorek ma podobną wagę co RST (oba około 2,4 kg) - przynajmniej tak na Allegro podają ....

 

 

1-2 sie pomęcze :) a potem zmieniam oponki i amorka na lżejszego z z blokadą LO.

 

Szkoda że Unik nie robi drugiej wersji Evo z takimi zmianami - wersji nieco droższej, ale dużo lepszej wg. mnie, np:

 

- lżejszy amorek z LO (koszt 40 zł wiecej)

- prosta kierownica (alternatywa, by wielu nie musiało ja zmieniać) (koszt bez zmian, za to niższa waga)

- lżejsze opony (koszt 40 zł wiecej, ale bik o 0,5 kg lżejszy)

 

I co otrzymujemy?

Rowerek na serio lekki - 13 kg, do tego z blkoadą LO za jedyne około 1380 zł ....

 

Ja bym go brał 5x szybciej, niż wersje za 1300 zł ale o klasę niższą.

 

Teoretycznie można to samemu zrobić, ale to marnowanie kasy, no bo kto mi kupi super ciezkie opony? Ani one do XC (za ciezkie) ani do DH, FR (za "cienkie").

Sprzedać je pewno by rade dało, ale za bezcen.

Podobnie z amorkiem, może za 100 zł by poszedł, strata kolejna 50 zł.

To już lepiej sie z 1-2 pomeczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejq piszcie cos bo sie robi nudno na tym forum

 

piszcie jak tam sie rozpoczyna wam sezon 2006 jakie macie plany zwiazane z rowerkiem na ten rok jakie modernizacje planujecie. trzeba orzywić troche te forum i dział unibike.

 

ja powoli zaczynam jeżdzić ale nie mam na to czasu zbytnio nio i te ciagłe zmiany pogody, chociarz coraz cieplej. ale w kwietniu to nigdy nic nie wiadomo troche zimy troche lata :D hihi

 

mam pytanie czy wy kupujecie blotniki do evo? bo moim zdaniem one szpecą :) ale to za lezy jak kto jeżdzi no i od gustu

 

pozdraiwam wszystkich (a i prosze nei przerzywać jak chińczyk batareiki zakupu nowego roweru :D za rok on bedzie juz stary :D hihi )

 

 

no i zapewne pojawi sie jeszcze jego mocniejsza wersja 07 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożywiamy. Planuję w końcu sobie porządnie pojeździć na rowerze dookoła Bydgoszczy, do Koronowa, do Pieczysk i do innych. Może z kumplami, a może samemu. Oczywiście codziennie po lesie koło domku.

 

Jutro odbieram mojego Evo. Zastanawiałem się nad wymianą kierownicy na prostą i może siodełka, ale najpierw pojeżdżę na tym co w sklepie dadzą.

 

A i najważniejsze - proszę o przyjęcie do klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja uwielbiam jeżdzic po lesie a jeszcze z dużymi prędkościami, gorzej jak jest błotko to mam plecy czałe czarne ale nie chce ploników :D hihi macie racje ze czasto piszecie ze siodełko macie zamiar wymienić bo troche uwiera ale to na początku później sie szlachetne dupcie przyzwyczajają :D mi sie przyzwyczaiła ale mimo wszystko walał bym coś wygodniejszego.

 

jak kupiłem rowerek to sporo jeżdziłem na poczatek ale miałem ogromny ból bo mi sie korby odkręcały i był kłopot, po dłuższym zastanowieniu w serwisie wpadliśmy na podkladki sprężynujące co okazało się trafieniem w dziesiątkę, korby teraz ani rusz naqet jak mocno depne w nie. owszem nie powiem lubie czasem wskoczyc na jakis krawężnik :D albo zeskoczyć ale mimo duzysz naporów na korby nie odkręcają się

 

mieliscie podobne przygody z tymi korbami z 05 i 04 rocznika?

3m sie

 

:D ja uwielbiam jeżdzic po lesie a jeszcze z dużymi prędkościami, gorzej jak jest błotko to mam plecy czałe czarne ale nie chce ploników :D hihi macie racje ze czasto piszecie ze siodełko macie zamiar wymienić bo troche uwiera ale to na początku później sie szlachetne dupcie przyzwyczajają :D mi sie przyzwyczaiła ale mimo wszystko walał bym coś wygodniejszego.

 

jak kupiłem rowerek to sporo jeżdziłem na poczatek ale miałem ogromny ból bo mi sie korby odkręcały i był kłopot, po dłuższym zastanowieniu w serwisie wpadliśmy na podkladki sprężynujące co okazało się trafieniem w dziesiątkę, korby teraz ani rusz naqet jak mocno depne w nie. owszem nie powiem lubie czasem wskoczyc na jakis krawężnik :D albo zeskoczyć ale mimo duzysz naporów na korby nie odkręcają się

 

mieliscie podobne przygody z tymi korbami z 05 i 04 rocznika?

3m sie:)

 

przepraszam najmocniej za to zasmiecenie ale cos mi sie net zacią i nie wiedziałem czy dodał sie post ale jednak dodał :D mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto :). Ja mam butki sh-m072 i pedaly pd-m520 i wszystko pięknie, przejechałem ok 1000km i jestem ogromnie zadowolony i bez spd chyba nie umiałbym juz jeździć ;) Fakt, że trochę to kosztuje, ja na buty i pedały wydałem ok 320zł a to praktycznie najtańszy zestaw "sportowy".

 

PS.Miał ktoś zważyc tego unibike'a.... Jak ktoś ma model '05 to wrzućciego chociaż na łazienkową wagę i zobaczcie jaka mniej więcej będzie waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pdm520+shmt40 razem 300 pln.

 

warto. nie kupilem butów sportowych bo zalezalo mi na komforcie. zdarza mi sie bardzo często wyskoczyc na miasto na rowerze po jakies zakupy czy cos.

 

roweru nei zamierzam wazyc bo nei chce popasc w depresje :P

 

a i btw. rozspypal mi sie suport :) 2000 km przy wadze 78kg. fakt lekko to ze mna nie mial ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem swego bika i załamka :035:

 

jednym z powodów miała być niska waga (mogłem wydac wiecej kasy, ale uznałem że Evo jest lekki)

 

i na wadze faktycznie wyszło mi 14,4 kg :029:

i to wązony bez nózki!!! (nózka waży 190 g)

 

Jedna wielka d.u.p.a

 

Teraz żałuję, ze nie wziełem modelu 05 - bo mogłem po 1170 zł prosto od nich (ost. sztuka)

 

 

 

Moje zmiany to:

- zmiana gietej kiery - 320 g na prostą z rogami 164+150 = wychiodzi na to samo;

- osłonka zdjęta z korby, ale dodany tez koszyk na bidon i 1 światło ;

- zmieniłem tez siodło, ale waga podobna (a nawet lżejsze);

 

 

Więc, albo ten amorek SC waży 3 kg !!!!!!! (RST ważył 2-2,5 różnie ludzie podają)

albo opony w Evo 04 i 05 ważyły super mało (około 500 g), ale nie chce mi sie wierzyć by były takie lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...