Skocz do zawartości

[obręcze] jakie do 80 zł?


DamianFuji

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedam ci 2 fd26 po 65zł za szt nówki... jak pisałeś wcześniej że do czarniej ramy nie pasują, a ja właśnie je miałem do czarnej ramy (bo według mnie właśnie do takiej pasują najbardziej no ale to kwestia gustów) no ale zamieniłem się na ramę czerwono-niebiesko-białą a do takiej to już w ogóle nie pasują=(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam ci 2 fd26 po 65zł za szt nówki... jak pisałeś wcześniej że do czarniej ramy nie pasują, a ja właśnie je miałem do czarnej ramy (bo według mnie właśnie do takiej pasują najbardziej no ale to kwestia gustów) no ale zamieniłem się na ramę czerwono-niebiesko-białą a do takiej to już w ogóle nie pasują=(

 

DamianFuji - nie wiem czy byłeś ostatnio na allegro. 59 kosztują nówki, a 69 wersja na 32 otworki więc Twoja cena jest... hmm ;) Sam sobie odpowiedz :D Poza tym piszesz nówki, a przecież na nich jeździłeś. Jak dasz rozsądniejszą cenę to się chyba dogadamy, ale z góry uprzedzam, że ja chce tylko jedną obręcz. Pozdro.

 

Bodziek - pokaż mi proszę te czarne na allegro bo chyba mi na wzrok padło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złożyłem koła i na nich nie jeździłem więc cena 55zł ci odpowiada? jak byś kupił dwie to 100 zł za kpl

 

obręcze są pod 36 otworów a nie wiem czy ci to odpowiada jak chcesz to mam całe koła na sprzedaż

a i czarne śa owszem kiedyś widziałem ale to za 99zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzekk - przepraszam. Widziałem te felgi, na serio mi musiało coś na oczy paść :) Ta naklejka żółta mnie zmyliła.

DamianFuji - masz konto na allegro? Całych kół nie chce bo już zamówiłem piastę. Pomyślę jeszcze nad tą Twoją obręczą. W razie czego się odezwę.

 

EDIT: Damian - a napisz jeszcze ile ta Twoja ma dziurek? Chyba 36, prawda? Bo ta czarna widzę, że ma 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Dzisiaj mnie tak tknęło jeszcze i poszukałem. Czy nie fajną obręczą jest Alex DP20? 3 komory, 27 mm szeroka i czarna <_< Szukałem na forum, ale za wiele o niej nie ma. Generalnie ludzie ją polecają i parę osób, które ją ma pisało, że spoko. Któryś z Was może coś dodać na jej temat? Kółko bym składał dopiero za jakiś tydzień, bo czekam na piastę, także jeszcze mam czas do rozmyślań :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Waga tej obręczy jest wielką niewiadomą. Na niektórych stronkach widziałem 490 gram co jest trochę mało prawdopodobne bo fd 26, która ma jedną komorę i jest węższa waży katalogowo 490 (realnie chyba 504 gramy). Byłaby chyba fajniejsza niż wspomniana FD 26 i dartmoor.

A właśnie, co do FD 26 to nie przeszkadza to, że ona ma tylko jedną komorę? Czy to nie klasyfikuje tej felgi jako typowa do XC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. No i co z tą DP20? Jutro mógłbym ją mieć bo kolega jedzie do bełchatowa akurat i tam jest sklep, który na allegro sprzedaje ją po 79.90 - chyba całkiem niezła cena. Tylko muszę wiedzieć czy warto ją brać. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Zdecydowałem, że jednak jej nie wezmę. Powód? Mało opinii i do tego bardzo skrajnych. Jedni piszą, że jest okej drudzy, że się bardzo gnie. W sumie jeśli ona ma 3 komory,a waga katalogowa podobna do FD26 to... Poza tym obręcz ta ma wąską szparkę :D tylko na włoski (?) wentyl Presto co u mnie ją skutecznie dyskwalifikuje. Niby czytałem, że kolesie nawiercali ją pod samochodówkę, ale ja za takie operacje na obręczy podziękuję... Także dalej jestem otwarty na propozycje felgi do koła przedniego POD TARCZĘ - cena do 80-90 zł, waga do około 550 gr., moja waga do 75 kg, styl jazdy xc/enduro.

 

Proszę pomóżcie bo im więcej czytam o kołach tym mniej już wiem i mam większy mętlik w głowie.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mavic EN321 (dawniej XM321). Ważą katalogowo 570g i wykraczają poza Twój budżet, bo kosztują 109zł. Teraz, gdyby przyszło mi składać koła, wziąłbym pewnie coś lżejszego. Ty jesteś ode mnie znacznie lżejszy i tym bardziej możesz pozwolić sobie na delikatniejszą obręcz (w ramach rozsądku oczywiście - nie mówimy o jakiejś light-bikowej manii). Na Twoim miejscu wziąłbym pewnie Alex TD 16, bądź Mavic XM317. Ważą wg. katalogów ca. 450g i do XC/enduro spokojnie powinny starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś szerszego niż TD17 (TD16 juz nie ma chyba, ze gdzies po sklepach)

 

Czy to jest taka jak Twoja? Wiem, że jest napisane XM 321, ale na zdjęciu, na naklejce widać wyraźnie EN321. http://www.allegro.pl/item320242454_nowe_o...1_disc_26_.html

Bardzo fajne obręcze. Oprócz ceny i minimalnie wagi to prawie idealnie spełniają moje wymagania :P A może chcesz sprzedać przednią obręcz Bendus? :D

Jest na allegro jeszcze jedna aukcja, już z XM321 (dawno one wyszły z obiegu?) używaną. Kończy się jutro to może na nią zapoluję. Tylko muszę prosić kolesia o dodatkowe fotki. Ile max może być warta taka obręcz w powiedzmy stanie dobrym+? Do 50-60zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Pomimo wczesniejszej niecheci Ulf i Jaca_Sopot przekonali mnie do zakupu DP20. Obręcz juz do mnie jedzie prosto z belchatowa :P Za jakies 2-3 godzinki zdam pierwsze wrazenia jakie nasuna mi sie po ogledzinach organoleptycznych :)

 

PS.Moglbym prosic o namiary na tani internetowy albo w łodzi, który ma tanio szprychy DT Champion 2.0? Ile w ogóle takie szprychy powinny kosztowac? (średnio)? W zgierzu chcą mi jakies gówno wcisnac DT Stainless czy cos takiego za 1.20 PLN/szt. Nie widzialem tego nigdzie w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

querus - dzieki, ale czytaj dalej :thumbsup:

 

Przed chwila dostalem w lapki moja nowa obrecz. Pierwsze wrazenie - wyglada zajefajnie :angry2: Po blizszej obserwacji widze ten "rowek" na łączeniu, na który duzo osob narzeka. Jest gdzies na 0,5 mm "szeroki". Pare rysek od skladowania i/lub transportu. Generalnie fajowa obręcz.

A teraz najlepsze...PASUJE WENTYL SAMOCHODWY :D Otworek wydał mi się ciut za duzy, przymierzam i WCHODZI! :D No niebo na ziemi :excl:

 

Mysle, ze obrecz spelni moje wymagania. Patrzac na sprzet, ktorym teraz dysponuje (remerx - stożkowy "wzmacniany" + najzwyklejsze szprychy) i na to co przezyl, moge tak wnioskowac. Mam nadzieje,ze uda mi sie dostac gdzies tanio DT Championy i złożę sobie kółeczko moich marzen :D

 

Pozdro i dzieki za rady i opinie. Za parę dni jak już złożę koło to napiszę jak się ono sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Siwy że nie odpisałem na gg ale zabiegany byłem i nie miałem czasu... do tej obręczy rzeczywiście pasuje wentyl samochodowy co jest plusem, nie trzeba nawiercać :thumbsup: Obręcz mam na tyle i jak na razie jest prosta :angry2: może przez to że nie chciałem jej od razu zarznąć i dbałem wtedy jak jeżdżę, wazę teraz ok 80-84kg ale to przez zime... a jazde preferetuje XC, orazu po górach ale w tamtym roku byłem może z 2 razy więc nie przetestowałem jej w górach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nic nie szkodzi. Jaca_Sopot i Ulf mi pomogli w pewien sposób ;) A co do wentylka to nie jest takie oczywiste bo gdzieś czytałem, że jednak tylko Presto i ze wiercić trzeba...Może starsze modele?

W każdym razie póki co jestem zadowolony z zakupu. Dziwi mnie tylko fakt występowania tego rowka. Czy to znaczy, ze obręcz jest wciskana/ściskana, tak? Chyba ten typ tak ma ;)

Pacmen_89 - a jaką masz gumkę na niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...