Skocz do zawartości

[napęd] zużyte napędy forumowiczów


Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z Was, na wiosnę, będzie wymieniać napęd w swoim rowerku. Wielu będzie się chwalić swoim nowym napędem.

:P

 

A może, 'ku podzięce i ku pamięci' za sprawne działanie i przewiezienie przez tysiące kilometrów, podzielicie się również zdjęciami swojego starego napędu. :P Jak wygląda? Jak się zużył? Ile przejechał?

 

Inna kwestia, może to pozwoli nowym rowerzystom lepiej rozróżnić zużyty napęd od tego nowego. Mnie zwłaszcza na początku trudno było dostrzec różnicę pomiędzy już zużywającymi się zębatkami a tymi nowymi. :D Zresztą, czy ja wiem, czy dzisiaj to umiem? B)

 

koleczkaprzerzutkipo120op6.th.jpg kasetapo12000kmry6.th.jpg

 

Kaseta i kółeczka przerzutki SRAM 5.0 po około 12.000 km.

 

 

Pomysł przyszedł mi do głowy, podczas dzisiejszego czyszczenia roweru. Głupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej kaseta LX HG70 po ok. 10000 km (pierścień mocujący jest od HG50 bo od HG70 pękł) z prawej ALTUS HG30 po 7500 km

aa1zs6.th.jpg aa10bw5.th.jpg

 

Aluminiowe zębatki korby LX po ok. 10000 km. Dla porównania z prawej strony zębatki stalowe z Truvativ IsoFlow także po 10000 km

aa9oy5.th.jpg aa7pn3.th.jpg

 

Łańcuch po ok. 10000 km. Poprzecierane na wylot kołnierze, wytarte sworzenie, pierścień z zużytego i nowego łańcucha.

aa3bq3.th.jpg aa4xd7.th.jpg aa11ob3.th.jpg

 

Jak łańcuchy zmieniają swoją długość. Na górze nowy, reszta po przejściach.

aa5ng1.th.jpg

 

Ostre jak brzytwa kółeczka od przerzutki. A po prawej awaria po której poległa przerzutka XT.

aa6aa9.th.jpg aa12jq4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zużyte kółka ?

Jak pokaże wam kółka shimano po niecałych 4000km to się zdziwicie :) Jutro postaram się dać fotki.

 

Czekamy :D

 

ale kaseta na 4 i 5 pięknie zjechana

bardzo fajny pomysł Anulkaa

 

Dziękuje! :P Ufff...

 

korbaro0.th.jpg

Chyba aluminiowe i chyba przejechały te 5.000 km. Nie pamiętam... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ade237be94c51a72m.jpg

 

Korba deore po ~9,5tys na jednym łańcuchu HG53

 

A tutaj mamy kasete LX po takim samym przebiegu:

9f5a001a3ece15c0m.jpg

 

Zrobiłbym jeszcze foty korbie ISOflow i kasecie srama 5 po 6kkm z mojego starego gianta ale nie mam aparatu - a tamte części to już prawdziwe zwłoki, zwłaszcza kaseta, która tak jak mój LX wyglądała jak miała chyba 2tys :D

Łańcuch jakiś KMC tani ale mimo wszystko straszny to był szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zębatki kasety sram 950. Niestety nie mogę określić odległości jakiej na nich przejechałem. W każdym razie były użytkowane od listopada 06 do lutego 08. Około sierpnia/września zaczęły już przeskakiwać, a w lutym 08 to już własciwie nie dawały żadnego oporu dla łańcucha:) wybrałem tylko te które są zajechane, porównanie do zębatki 32 t, z której nie korzystałem prawie wcale (choć była w tej samej kasecie):

149168rg1.th.jpgdscn0766ii2.th.jpgdscn0768sa5.th.jpgdscn0765la4.th.jpg

 

do tego na bonus kółeczka z przerzutki LX po takim samym przebiegu:

dscn0770yj9.th.jpgdscn0769jb0.th.jpg

 

no i jeden z powodów śmierci przerzutki:

 

dscn0771cn1.th.jpg

(dla nie obczajających - jest to część w której powinna być śrubka baryłkowa... i właściwie to w połowie tam jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...