Skocz do zawartości

[10572,4g] Radon ZR Litening by Paviarotti


Paviarotti

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :D

Jak tylko pasują Ci śrubki to bierz :)

W Bombowcu mam chyba 18,5 cm sterówki (1 cm podkładka, gdzieś z 3 mm stery, mostek chyba 4 cm i długość główki chyba 140 mm to by wychodziło gdzieś 18,5 cm właśnie).

Kiedyś pamiętałem ile "W" ma oryginalny olej ale teraz przyćmiło mi pamięć - chyba 7,5W ale głowy nie dam.

Koszyk na bidon to była M5 chyba 15 mm (jeśli nie masz pompki to możesz spokojne dać 10 mm) a do przerzutki przedniej chyba też M5 (seryjna w XT miała łebek taki jak w śrubach M6 ale gwint taki jak w M5). Nie krzyczeć, nie znam się na śrubach :) Najlepiej będzie jak sprawdzisz u siebie wszystkie gwinty w śrubach przez zamówieniem. Nie będziesz miał niespodzianek tak jak ja :)

 

Niedługo zmiana napędu, potem dokupię kilka pierdół i może coś konkretniejszego, waga powinna zejść do poziomu ok 10,4 kg (ciągle z poczciwym Bombowcem ^^)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Witam wszystkich na forum ! :wub:

 

Mam pytanie odnosnie tego potrojnego cieniowania ramy -sam sie zastanawiam nad RADONem z taka rama i pociesza mnie fakt 5lat gwarancji ,ale domyslam sie ,ze podczas reklamacji peknietej ramy beda robic problemy ;(-jak to w Polsce bywa-mimo ,ze Niemcy wysylaja.

Zastanawiam sie ,czy brac RADONa na potrojnie cieniowanej ,czy podwojnie? - czy moze patrzac na te 5lat to i tak nie ma znaczenia ? ;)

 

ps. rowerek BOMBA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama wygląda solidnie, rury są grube. Myślę, że nie powinni robić problemów w razie gwarancji. Co prawda nie ma osób które jeździłyby dłużej na tej ramce ale myślę, że to solidna, niemiecka robota (podobno, że fabryka Cube'a a Cube'ów pękniętych nie widziałem).

Współczynnik cena/waga/jakość świetny :)

 

Niedługo waga spadnie o 20 g :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zmiany:

-tarcze 32T i 44T alu Race Face - 42/79 g

-tarcza 22T Shimano XTR alu - 22,4 g

-kaseta Shimano Deore XT CS-M737 11-28T - 258,6 g

-łańcuchy Wippermann Connex 804/808 - 293,8 g

-kółka przerzutki SRAM X.0 - 29,4 g

-śrubki alu do korby KCNC i A2Z, komplet na całą korbę - 12,3 g

 

KONCOWA WAGA 10772,1 g

Jeszcze coś tam zmienię niedługo, fotki wrzucę potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Bardzo przyjemny rowerek. Gratuluje.

Mam jednak pewną uwagę. Mianowicie utnij nadmiar linki przy przerzutkach, bo po jakiego czorta potrzebne Ci takie anteny?

Rozumiem ze jest zapas ale tyle to stanowczo za dużo. W sumie i tak to sie nie przydaje bo linki warto wymieniać co sezon (żeby mieć pewność niezawodności) a jak już sie coś grzebie to ten centymetr do półtora zapasu i tak spokojnie starczy.

Niemówiąc juz o tym ze spadnie waga :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrzucone kilka g:

-zaciski zmienione na Dartmoor Bolt-on czerwone przód/tył - 31/36,2 g

-wykręcona jedna niepotrzebna śrubka ze SRAMa X-9 - zysk 2 g (waga przerzutki 217,5 g)

 

Waga z licznikiem, koszykiem i neoprenem = 10710,6 g

 

Waga bez tego powyżej = 10710,6 g-70,9-24,4-42,9 = 10572,4 g

 

Proszę o poprawkę w rankingu i tytule. Raczej szybko nie szykuję zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bomber siedzi, chociaż wiem, że wypadałoby go zmienić. I ze względu na wagę i ze względu na pracę (ale to już moja zasługa braku wymiany oleju i uszczelek przez kilka sezonów, mimo to śmiga ok).

Przez ten czas wiele się nie zmieniło, tylko:

-dętka na przód Schwalbe Light XX - 99,2 g

-licznik Sigma BC1606L (już powinien być w specyfikacji wcześniej) - 41,5 g

I chyba tyle :P teraz chyba nie ma co zmieniać, jakieś większe zmiany pewnie koło lipca w przyszłym roku jak dojadę napęd. Wtedy pewnie przejdę na napęd 9speed i spooro oj sporo zrzucę na wszystkim :) pójdą do wymiany manetki, kaseta, obydwie przerzutki, korba. Niedługo pewnie też trzeba będzie zmienić opony, chyba, że zajadę je na śmierć :)

 

EDIT: No i wkładki XTRowskie do Avidów na przód.

Edytowane przez Paviarotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie było mnie tutaj ponad 2 lata i odświeżam troszkę temat. Radon większych zmian nie przeszedł, w sumie niewiele jeździł (głównie szosa), a w tym roku to już przebieg symboliczny.

Niestety niedługo chyba trzeba będzie pożegnać Radona, nachodzi czas na nowy projekt! będzie atak na wysokie 9kg. Czy się uda to nie wiem, na pewno będzie niskie 10kg. Najlżejsze graty przejdą z Radona (pewnie Tune, zaciski kół, mostek, rogi), a reszta... tajemnica. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...