Skocz do zawartości

[Oświetlenie]Jakie na przód i na tył?


Marc1n

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym zwrócić uwagę osób poszukujących lampki czołowej na kask rowerowy do doświetlania zakrętów i oświetlenia dalszego dystansu na podjazdach na produkty marki Olight. W ofercie mają dwie lampki czołowe, które wyglądają identycznie i różnią się parametrami oraz sposobem zasilania. Ponieważ silniejsza wersja z lampką 250-cio lumenową, zasilana akumulatorkiem z opcją włożenia baterii AA jest niedostępna w Polsce, zdecydowałem się na zakup tej słabszej.

Świeci ona 150-cio lumenami według producenta. Posiada dyfuzor i dwie czerwone diody np. do czytania map. Dodatkowo sterowanie może odbywać się za pomocą gestu dłonią. Zasilana jest za pomocą czterech baterii/akumulatorków typu AAA. Producent opisuje możliwość odłączenia zasobnika baterii - ja jednak nie widzę takiej możliwości.

Dodatkową zaletą lampki jest jej idealne dopasowanie do kasku rowerowego. Plastikowa płytka na której osadzona jest ruchoma głowica lampki idealnie dopasowuje się pomiędzy kask a daszek kasku. Do tego wystarczy przepleść paski przez kask i nie potrzeba już nawet używać górnego paska. Lampka leży bardzo pewnie, nie przesuwa się, nie drga, a regulacja położenia głowicy góra/dół także nie wpływa na jej położenie względem kasku.

Herosem jasności i dalekosiężności lampka z pewnością nie jest, lecz dla normalnej jazdy w nocy po lesie z oświetleniem na kierownicy świetnie spełnia swoją rolę, ma ciekawe i wygodne funkcje. Jedyną rzeczą in minus to brak kabla przedłużającego, który umożliwiałby schowanie zasobnika baterii gdzieś na pasku w talii.

Jestem bardzo zadowolony, śmiało mogę polecić. Życzę szanownym forumowiczom samych trafnych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 11 Września 2013 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 11 Września 2013 - Brak powodu

Cześć

Chciałbym zwrócić uwagę osób poszukujących lampki czołowej na kask rowerowy do doświetlania zakrętów i oświetlenia dalszego dystansu na podjazdach na produkty marki Olight. W ofercie mają dwie lampki czołowe, które wyglądają identycznie i różnią się parametrami oraz sposobem zasilania. Ponieważ silniejsza wersja z lampką 250-cio lumenową, zasilana akumulatorkiem z opcją włożenia baterii AA jest niedostępna w Polsce, zdecydowałem się na zakup tej słabszej.

Świeci ona 150-cio lumenami według producenta. Posiada dyfuzor i dwie czerwone diody np. do czytania map. Dodatkowo sterowanie może odbywać się za pomocą gestu dłonią. Zasilana jest za pomocą czterech baterii/akumulatorków typu AAA. Producent opisuje możliwość odłączenia zasobnika baterii - ja jednak nie widzę takiej możliwości.

Dodatkową zaletą lampki jest jej idealne dopasowanie do kasku rowerowego. Plastikowa płytka na której osadzona jest ruchoma głowica lampki idealnie dopasowuje się pomiędzy kask a daszek kasku. Do tego wystarczy przepleść paski przez kask i nie potrzeba już nawet używać górnego paska. Lampka leży bardzo pewnie, nie przesuwa się, nie drga, a regulacja położenia głowicy góra/dół także nie wpływa na jej położenie względem kasku.

Herosem jasności i dalekosiężności lampka z pewnością nie jest, lecz dla normalnej jazdy w nocy po lesie z oświetleniem na kierownicy świetnie spełnia swoją rolę, ma ciekawe i wygodne funkcje. Jedyną rzeczą in minus to brak kabla przedłużającego, który umożliwiałby schowanie zasobnika baterii gdzieś na pasku w talii.

Jestem bardzo zadowolony, śmiało mogę polecić. Życzę szanownym forumowiczom samych trafnych wyborów.

Odnośnik do komentarza

charlez jeśli przejrzałeś przynajmniej kilka ostatnich zakładek w tym wątku, na pewno co nieco wiesz już i o Noise i Roxim a różnią się one znacznie, stąd ważne w jakich warunkach i na jakich trasach ma Ci służyć to oświetlenie - w odniesieniu do tego powinieneś podjąć decyzje. Gdybym kupował Noisa to od razu 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zastanawiałem się nad ROXIM RX5 wszystko fajnie ale 209 latarka + 4 ogniwa 18650 po te ~30zł + ładowarka 30zł to dla mnie trochę duży wydatek jak na prezent i w tej cenie można mieć coś mocniejszego z akumulatorem.

 

 

O ile dobrze kojarzę to Roxim jest na 4 baterie lub akumulatorki typu AA.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako że w moim mieście latarnie często lubią zgasnąć na różnych odcinkach trasy, którą pokonuję, tak więc postanowiłem kupić coś na przód oświetlającego coś więcej niż tylko przednią oponę. Przeczytałem w innym temacie, że dosyć dobrym rozwiązaniem jest latarka UltraFire. Jednak na allegro jest dosyć duża rozbieżność cenowa: 50-100zł. Chciałbym nabyć oświetlenie na przód wydając przy tym max 100zł, ale niższa kwota jest również mile widziana. Zatem którą z tych: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=ultrafire propozycji wybrać? Jak już wspomniałem poruszam się po mieście, które nieraz bywa dosyć mroczne i w związku z tym chcę coś dobrze świecącego, lecz szanując innych uczestników ruchu drogowego - nie chcę ich oślepiać. Czy odpowiednie skierowanie latarki wystarczy? Czy może trzeba dokupić kolimator, dołożyć folię wg poradnika w innym wątku lub częściowo zasłonić soczewkę? Z góry dzięki za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie to dobry wybór. 

 

Tak nawiasem mówiąc okazyjnie zakupiłem Moon Comet, żeby póki co na miasto było - samo mocowanie trzyma świetnie ale blokada zatrzasku to plastik który niestety już za 2 razem urwałem. Chyba już to dopracowali bo obecnie wygląda ten bracket solidniej. Niestety z dokupieniem może być problem. Lampka się podczas jazdy nie gibie i nie wysuwa mimo braku tego gównianego pstryczka ale jednak świadomość że może wylecieć jest. Świeci przyzwoicie na mieście ale jak dla mnie to bardziej światło pozycyjne i na przód docelowo pójdzie latarka od grega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=3509057025

 

czy 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3536245710

 

Czy te latarki byłaby dobre zarówno do zastosowania w terenie jak i na rower? Którą lepiej wybrać o ile w ogóle warto? Tzn. budżet do 150 zł więc i tak nie ma wyboru zbytniego, a myślałem jeszcze nad Mactronic Scream 243/300 lumenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o Sigma Lightster ?

 

przeznaczenie to miasto, ma rozswietlac droge gdy bede jechał np na wałach przy ktorych nie ma lamp...

Jaki jest tam rodzaj nawierzchni? Jeżeli jasna kostka lub żwir to nie będzie problemu. Jeżeli trawa i wydeptana ścieżka, to może być za mało światła.

 

(doświadczenia oparte na różnych lampkach, bo takiej nie miałem, deklarowane 20LUX to nie za dużo, ale wystarcza do spokojnej jazdy po mieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest tam rodzaj nawierzchni? Jeżeli jasna kostka lub żwir to nie będzie problemu. Jeżeli trawa i wydeptana ścieżka, to może być za mało światła.

 

(doświadczenia oparte na różnych lampkach, bo takiej nie miałem, deklarowane 20LUX to nie za dużo, ale wystarcza do spokojnej jazdy po mieście)

Zgadza sie kostka szaro czerwona ( z podzialem na pieszych i rowerzystów ) oraz żwir . Czy jazda z predkoscia 20-25 km/h moze byc zaliczana do spokojnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie kostka szaro czerwona ( z podzialem na pieszych i rowerzystów ) oraz żwir . Czy jazda z predkoscia 20-25 km/h moze byc zaliczana do spokojnej ?

Te lampki silikonowe Merida Snake nie wypną się na dziurach? Bo szukam lampek pozycyjnych na przód i tył w cenie do 50zł, które nie pospadają przy jeździe na wyboistej drodze.

 

edit: gdzieś tu na forum przeczytałem, że te snejki ze względu na swoją budowę rażą po oczach, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nawet w jakim temacie to przeczytałeś. :D Mi tam to wcale nie przeszkadzało i nie miałem z tym problemu. Reflektory to nie są. Jednak jak ktoś wrażliwy to może mu to pewnie przeszkadzać. Ja nawet na to uwagi nie zwróciłem dopóki nie usłyszałem, że komuś to może przeszkadzać. Nie wypną się na pewno! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=3509057025

 

czy 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3536245710

 

Czy te latarki byłaby dobre zarówno do zastosowania w terenie jak i na rower? Którą lepiej wybrać o ile w ogóle warto? Tzn. budżet do 150 zł więc i tak nie ma wyboru zbytniego, a myślałem jeszcze nad Mactronic Scream 243/300 lumenów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczęła podobać mi się jazda po zmroku. Niestety z racji słabego oświetlenia nie jest ona dla mnie zbyt komfortowa. Poszukuję jakiejś mocnej lampki na przód do 200 zł. Na tył już zakupiłem MC Walle. Na razie poruszam się z jakąś chińską latarką z allegro za 50zł. Niestety daje ona dosyć marne światło. Znalazłem MC Noise 300 http://allegro.pl/lampa-rowerowa-przednia-bike-pro-noise-300-lm-i3524068896.html, jest on trochę drogi, ale podoba mi się, że ma wbudowany akumulator, co likwiduje problem z kupowaniem baterii. Potrzebuje lampki która oświetli mi dobrze ścieżkę rowerową oraz drogę do domu, po asfalcie przez las. Nie mam zamiaru jeździć po lesie, w terenie, bo się trochę cykam :) Czy ten Noise w tej cenie będzie OK, czy może polecicie mi coś lepszego? Wczoraj mnie mijał na ścieżce gość z bardzo mocną, podwójną lampką, z daleka myślałem, że to skuter. Ale domyślam się, że za 200 zł tak mocnej lampki nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przez ostatni tydzień drążyłem temat lampek rowerowych i ..... kupiłem na przód Noise 500 a żonie Noise 300, na tył Mactronic Cosmo a żonie Walle. Jak na razie jesteśmy zadowoleni, choć w zupełnej ciemności nie mieliśmy okazji jeszcze jechać. Jednak powroty o godzinie 20-ej nie są nam już takie straszne :) .

 

Wysłane z tabletu Galaxy Note 10.1 przy pomocy Tapatalk 4 ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...