Skocz do zawartości

C.R.A.P. - Cannondale Racers Associated Poland


kopaczus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Oto mój rowerek: http://bikeboard.pl/index.php?d=tematy&g=27&art=3413

Aktualnie zmienione: Manetki XTR SL-M970 3x9; kaseta XTR CS-M970 11-32 oraz łańcuch KMC X9 SL Gold

 

Na początek muszę nadrobić 4 lata nieczytanych postów ;) albo chociaż ostatnie parę miesięcy żeby zacząć się tu udzielać. Przy moim Scalpelu robię wszystko sam także w tej materii służę radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki w mostku są tytanowe jak i wszystkie inne złote plus śrubki tarcz.

Co do lefty to jest on idealny do szybkiej jazdy XC w zmiennym terenie bo nie trzeba blokować itd. Regulacja blow off działa bdb. Denerwujące jest tylko że nie można normalnie ustawić sagu bo ciągle jest zablokowany

:thumbsup:

No ale to kwestia wprawy.

Przodu mostka za nic nie zmienię bo aż tak potartego na punkcie wagi nie mam a takie śliczne logo likwidować to przecież barbarzyństwo ;)

No a scalpel poniżej dychy to przecież nic nadzwyczajnego :P

Wkrótce rama z lefty i mostek idą pod młotek bo przechodzę na rize B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja zaprezentuję mój nowy nabytek:

 

Sprowadzony z USA w Grudniu tamtego roku (konkretnie z Florydy), z rocznym przebiegiem, koleś który na nim jeździł rozwalił kolano i był zmuszony go sprzedać, tak więc kupiony okazyjnie, przesłany z Florydy do New Jersey i z New Jersey do Krakowa (paczka szła około 7 tyg.)

 

Poniżej zamieszczam specyfikację po paru już zmianach.

 

Cannondale Rush 6, 2009

 

Sizes M

 

Frame Rush Alloy Frame material aluminum blue 2009

 

Front Suspension Fox F120 RL

 

Rear SuspensionFox Float RPL

 

 

Cannondale Rush 6 wheels

 

Tires "Kenda Nevegal foldable, 26 x 2.1""" Rims

Mavic XM317 Disc, 32 hole

HubsShimano 525, 32 hole

SpokesDT Swiss Champion

Cannondale Rush 6 drivetrain

Shifters SRAM X-7

 

Front DerailleurShimano SLX

 

Rear DerailleurSRAM X-7

 

Crank Shimano FC-M521 Cassette Shimano HG50, aktualnie dwa blaty z osłoną BLACKSPIRE, oczekiwanie na ostatni blat Tarcza SHIMANO SG-X S44 wraz z osłoną.

 

PedalsCrank Brothers Smarty

 

 

Cannondale Rush 6 components

 

Saddle blue stitched MTB seat

 

Seat Post Cannondale C3 Alloy

 

Handlebars Easton carbon fiber handlebar with Easton steam

31.8 mm Headset Cannondale

 

HeadShok Si

 

Brakeset Avid Elixir 5 Front and Back hydraulic brakes with 203mm rotors

 

Cannondale Seepod with Clip M Satteltasche

 

LAMPKA TYLNA KSL-304 FIRMY KELLYS

 

Pompka Kelly's Pascal teleskopowa

 

c9e96bf13c5ce9a8m.jpg

4e4bc8bab6825ce2m.jpg

91a4a05e4073bc56m.jpg

010a856cf86f757fm.jpg

cfd5f8f408a98b5cm.jpg

1105db7228039ae9m.jpg

dd815cba2fe6c20bm.jpg

84eb5228fa98fab9m.jpg

a3dd3e6df94fa5c7m.jpg

b9f8deb7876f780em.jpg

a3dd3e6df94fa5c7m.jpg

8e67feb980befa06m.jpg

065be6a5af9e7ed2m.jpg

 

Co do modyfikacji będę informował na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak i dlaczego, ale do Fattych często dostaje się sporo brudu, który potem psuje łożyska. Lefty tak nie mają z jakiegoś powodu.

 

Jak osłona łożyskowania która jest w Fattym ma chociaż małe pękniecie cały syf z opony centralnie wali w tą osłonę i do środka wrażliwych łożysk. Do Fatty'ego sporo brudu więcej się dostaje ponieważ osłona jest idealnie nad oponą, w Leftym osłona jest z boku i tego syfu jest sporo mniej. Z mojego skromnego doświadczenie wynika także że osłony mają takie pęknięcia których praktycznie nie widać a jednak są. Ja po bardzo dokładnych oględzinach mojej taką znalazłem a byłem w 100% przekonany że osłona jest cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wygląda na to, że i ja dołączam do grona użytkowników imperialistycznej marki. Reanimowany Scalpel ma już tylko jeden mankament: LEFTY SPEED, który nie działa dobrze i związane z nim STERY IS (chodzą ciężko). Po kolei:

 

PROBLEM I: Lefty

DIAGNOZA: wyrobione/uszkodzone łożyska igiełkowe i ślizgi

PROBLEM Z NAPRAWĄ:

 

a) serwis u przedstawicieli w Polsce to ekonomiczna bzdura. 1000 zł za wymianę części wartych parędziesiąt dolarów to przesada. Z resztą to żaden serwis - ot wysyłają do Holandii.

 

:) z tego, co przez kilka dni wyczytałem, wymiana łożysk oraz bieżni jest o tyle utrudniona, że są różne ich rozmiary

 

c) potrzeba specjalne klucze do Lefty'ego

 

PYTANIA:

 

1. Czy te specjalne klucze sprowadzają się do "castle tool"? Czyli takie coś: http://www.cheapbikeparts360.com/products/cannondale-headshok-castletop-cap-tool/ ?

 

2. Czy mając ten klucz, duże doświadczenie w serwisie przeróżnych innych widelców i europejską głowę na karku wymienię te łożyska i ślizgi sam?

 

3. Gdzie (po wyciągnięciu łożysk/bieżni i określeniu ich rozmiaru kluczem mikrometrycznym) mogę je kupić? Jest jakiś sensowny przedstawiciel w Europie, który mi to wyśle do Polski (lub zza oceanu; jeżeli Europa nie daje rady)? Nasz rodzimy działa na zasadach z wczesnego Gierka.

 

4. Co mierzyć w łożyskach/ślizgach, aby dobrać odpowiednie na wymianę Wystarczą standardowe rozmiary (wys./szer./głęb.) czy są jakieś dodatkowe niuanse (np.liczba igieł w łożysku, wielkość otworu w bieżni, etc.)?

 

DRUGI PROBLEM - STERY IS WRAZ ZE ZINTEGROWANYM MOSTKIEM

 

1. Czy stery złożone powinny być tak (patrząc od dołu):

 

a) Nakrętka

B) dolna korona widelca

c) jakaś gumowo-metalowa uszczelka

d) łożysko+miska sterowa dolna

e) rama :)

f) łożysko+górna miska sterowa

g) (CZY TUTAJ NIE POWINNO BYĆ JAKIEJŚ PODKŁADKI?)

h) górna korona widelca

 

Chodzi o to, że górna korona widelca wydaje się jeździć po górnej misce sterowej. Stery po złożeniu pracują ciężko.

 

2. Czy regulując stery należy też ustawić wysokość korony

Lefty'ego (jak np. w każdym dwupółkowcu, aby dopasować go do główki ramy)? Jeżeli tak, to która korona Lefty'ego jest "ruchoma"?

 

Liczę na Waszą pomoc, bo Scalpel czeka już tylko na odpowiedni widelec i ustawienie sterów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na Twoim miejscu bym się tego nie podejmował. Przy tych łożyskach jest wiele niuansów, które trzeba znać nawet przy rozbieraniu widelca.

 

Zrobią Ci to u nas, najprawdopodobniej chłopaki z Dynamo, z Łodzi. oficjalnie się już cannonem nie zajmują, ale swoje szkolenia odbyli i jak zapytasz to myślę, że serwisu nie odmówią.

 

Pozdrawiam

matiass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

PYTANIA:

 

3. Gdzie (po wyciągnięciu łożysk/bieżni i określeniu ich rozmiaru kluczem mikrometrycznym) mogę je kupić? Jest jakiś sensowny przedstawiciel w Europie, który mi to wyśle do Polski (lub zza oceanu; jeżeli Europa nie daje rady)? Nasz rodzimy działa na zasadach z wczesnego Gierka.

 

4. Co mierzyć w łożyskach/ślizgach, aby dobrać odpowiednie na wymianę Wystarczą standardowe rozmiary (wys./szer./głęb.) czy są jakieś dodatkowe niuanse (np.liczba igieł w łożysku, wielkość otworu w bieżni, etc.)?

 

 

3. www.ebay.com - jest gość z Kanady który sprzedaje części do Lefty'ch i Headshoków.

4. Istotna jest średnica igiełek. W sprzedaży są różne średnice, pozostałe wymiary sa takie same.

 

Miałem ten sam problem (Serwis) z Headshokiem Super Fatty DL. Dorobiłem wszystkie niezbędne narzędzia od Castle Tool'a HDTL-146, przez klucz do odkręcania nakrętki Headshoka do wykonanego z teflonu (Ochrona tłoczków) specjalnego klucza do odkręcania nakrętek kartridża olejowego. Myślę że przy odpowiednim podejściu, zapoznaniu się z budową Lefciaka i naprawde jak najbardziej zawodowym podejściu do sprawy da się przeserwisować taki widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DRUGI PROBLEM - STERY IS WRAZ ZE ZINTEGROWANYM MOSTKIEM

 

1. Czy stery złożone powinny być tak (patrząc od dołu):

 

a) Nakrętka

b. dolna korona widelca

c) jakaś gumowo-metalowa uszczelka - ŹLE!

d) łożysko+miska sterowa dolna

e) rama :thumbsup:

f) łożysko+górna miska sterowa

g) (CZY TUTAJ NIE POWINNO BYĆ JAKIEJŚ PODKŁADKI?)- ma być ta z punktu "B"

h) górna korona widelca

 

Chodzi o to, że górna korona widelca wydaje się jeździć po górnej misce sterowej. Stery po złożeniu pracują ciężko.

 

Ten problem już rozwiązany. Źle złożyłem stery :/ Wspomniana podkładka ma być na górnej, a nie na dolnej misce. Po zmianie miejsca wszystko chodzi, jak powinno. Pomógł bardzo czytelny poradnik, jak instalować stery IS przy Lefty'm:

 

http://www.eighty-aid.com/fileadmin/pdf/einbau_ausbau/Lefty_Stem_IN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3. www.ebay.com - jest gość z Kanady który sprzedaje części do Lefty'ch i Headshoków.

4. Istotna jest średnica igiełek. W sprzedaży są różne średnice, pozostałe wymiary sa takie same.

 

Ad.3 Podaj mi nick tego typa z ebaya jak pamiętasz

Ad 4. Wszystkie listwy z igłami są takie same (minimalnie inny odlew plastiku ewentualnie ale to to samo i pasuje) Różnica jest tylko i wyłącznie w bieżniach wewnętrznych i są one dotępne w 4 wymiarach. Bieżnie zewnętrzne są też takie same (oczywiście w tych samych typach widelców zależnie od skoku).

Robiłem już serwis łożysk w lefty i headshockach także wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ad.3 Podaj mi nick tego typa z ebaya jak pamiętasz

Ad 4. Wszystkie listwy z igłami są takie same (minimalnie inny odlew plastiku ewentualnie ale to to samo i pasuje) Różnica jest tylko i wyłącznie w bieżniach wewnętrznych i są one dotępne w 4 wymiarach. Bieżnie zewnętrzne są też takie same (oczywiście w tych samych typach widelców zależnie od skoku).

Robiłem już serwis łożysk w lefty i headshockach także wiem co mówię.

 

Cze Goryu,

Ad.3 markdeejay2000

Ad.4 Masz racje, mój błąd jest dokładnie tak jak piszesz.

 

A tak nawiasem mówiąc ja swój kartridż DL80 zrobiłem, padła uszczelka na tłoczku która oddziela dół komory olejowej od góry, dlatego blokada skoku nie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

co prawda zamiescilem osobny temat (przed tym jak znalazlem i przeczytalem ten watek) jednak tutaj takze pozwole sobie poprosic o pomoc i informacje

 

szukam wahacza od Cannondale Jekyll lub Raven II czasami oznaczanego takze jako CAAD lub CAAD4. informacje prosze kierowac na priva lub na e-mail wahacz.jekyll@gmail.com lub ewentualnie prosze o sms na numer +48 666 38 96 35. na pewno odpisze lub oddzwonie.

 

pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam cannondale f4 i chciałbym napompować amortyzator, ale nie mam pojęcia czym :thanks: Posiadam pompkę uniwersalną, ale niestety nie pasuje. Mogę pojechać do sklepu rowerowego, ale nie chce mi się jeździć tam co 100km, bo mniej więcej co taki dystans muszę pompować amor. Jest jakaś specjalna tania pompka która rozwiązała by mi mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatni mój wpis w "klubowym" temacie był, gdy mój Prophet jeszcze stał na Nixonie. Od tej pory jeździł sobie jeszcze z Marzocchi All Mountain 2 i z Pike 454 (i przez kilka dni, gdy robiłem serwis marcoka, z Suntour'em xcp :)), a wczoraj wsadziłem mu Z.1 Sport ETA 2006 i chyba ten związek potrwa dłużej (a jak może uda mi się jeszcze kiedyś dokupić jakiś inny tłumik w miejsce VF2, to kto wie... może dużo dłużej). Inne zmiany tez były i obecnie rower wygląda tak:

 

ea141e543d6a4d70m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...