Skocz do zawartości

[9391g] Poison Zyankali by poisonek


poisonek

Rekomendowane odpowiedzi

Bar Ends (rogi) Boplight 59

Bottom Bracket (suport) Shimano Deore XT Hollowtech II + 3 alu podkładki 95

Brakes (hamulce) Avid Single Digit 7 + 6 alu śrub, 2 fajki, 2 gumki 351

Brake Levers (klamki) Avid Single Digit 7 177

Cables (linki i pancerze) Clarks 153

Casette (kaseta) Sram PG 850 (5.0) 11-28 240

Chain (łańcuch) Sram PC 58 104 ogniwa 288

Crankset (korby) Shimano Deore XT Hollowtech II 770

Derlr (Front) (przerzutka przód) Shimano Deore LX + alu śruby 137

Derlr (Rear) (przerzutka tył) Shimano XTR 952 SGS + alu śruby 228

Fork (widelec) Rock Shox SID RACE rura 187 mm + gwiazdka + alu piwoty 1282

Frame (rama) Poison Zyankali 2007 18`` + alu piwoty + hak 1602

Grips (chwyty) Author pianka 100 mm 21

Handlebar (kierownica) Tioga Taskforce 560 mm 131

Headset (stery) FSA Orbit Z + alu Top Cap (tuningowany) + alu śruba 85

Pedals (pedały) Exustar E - PM 25 274

Seat Binder (zacisk sztycy) alu no name 17

Seat (siodełko) Selle Italia Max Flite Gel Flow 266

Seatpost (sztyca) Smica 27,2 mm 350 mm 214

Shifters (manetki) Sram Centera 3x8 145

Skewers (zaciski kół) Boplight 65

Spacer (podkładka pod mostek) alu FSA 5 mm 4

Stem (mostek) Smica 100 mm 102

Tire (Front) (opona przód) Continental Twister Supersonic 1,9 368

Tire (Rear) (opona tył) Continental Twister Supersonic 1,9 368

Tubes (dętki) 2 x Maxxis Ultra Light 249

Wheel (Rear) (koło tył) 1032

-Hub (piasta) : Dangerous Mike Bill 367

-Rim: (obręcz) Mavic XM 317 435

-Spokes: (szprychy) DT Competition 193

-Nipples: (nyple) DT 30

-Rim tape: (opaska) Continental 7

Wheel (Front) (koło przód) 734

-Hub: (piasta) Accent Roadrunner 115

-Rim: (obręcz) Mavic XM 317 442

-Spokes: (szprychy) DT Revolution 140

-Nipples: (nyple) DT 30

-Rim tape: (opaska) Continental 7

 

TOTAL: 9457 g

 

4d491d738f9e3c9dm.jpgcbb7e085ab551dacm.jpgfc6365f3bf20ecdem.jpg3231816ea1582749m.jpg9cbe9acc4efc219dm.jpg

831e38146c8e4916m.jpge03b68c989125a4fm.jpg

 

Wiem, wiem.... Siodełko klocek, ale jeździłem już na wielu i nie zamienię go na żadne inne - mam 33 lata i zaczynam dbać o prostatę :)

Koła też do lekkich nie należą... Na wiosnę będą nowe, ale żaden wypas - klasowo to samo co obecne - schudnie jeszcze o około 180 gram.

I jestem zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednią przezutke

Przeciez jest lekka ;) no i pisze sie przeRZutke. Mi rower bardzo sie podoba, chociaz wolalbym inny kolor. Lecz to juz kwestia gustu. Wymieniac na razie nie ma co bo skoro np. na siodelku jest Ci wygodnie to po co kombinowac. Jak jakas czesc juz zajedziesz to wtedy mozna myslec o wymienie na lzejsze. Jak na razie to pozostaje tylko jezdzic.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ajjj to już wiem kto mi sprzątnął białego Poisona :) Super wyglada rowerek, ja też będę chciał zejść do tej masy w przysżłym roku. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

kopaczus jesteś w dziale gdzie nie ma miejsca na takie naigrywanie się. Jak ci się nie podoba to tu po prostu nie zaglądaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt bardzo ciekawy! Ta sztyca naprawdę w niezłej wadze - szkoda że ja do swojego Versusa nie mogę takiej kupić (a ramka waży ledwie 55g więcej, choć przy mniejszym rozmiarze) i tylko Accent z ponad 300g na ten rozmiar pasuje ;)

W korbie ramiona bym zostawił, najwyżej zastanowił się nad tarczami (zwłaszcza 22, bo LX ma ją ze stali, a o wymianie nie było napisane). Klamki - fakt, że Avidy SD 5 bez regulatora to mniej o ok. 25g, ale skoro te spisują się dobrze, po co zmieniać? Z drugiej strony... aż tak te regulatory są potrzebne? I to do V-ek? :)

A pedały to już blisko rewelacji (dobre 100g mniej niż moje Wellgo, z tym że te 49PLN mnie kosztowały :P )

PS. Moja kaseta 11-28 5.0 (PG850) waży 238 dokładnie, więc aż tak ciężka nie jest i tu nie widzę zbytnio sensu wymiany ;)

 

PS2. Jeśli oczywiście można wiedzieć... w jakiem mniej więcej kwocie zmieścił się rower (można przedziałami, np. "do 4000", "trochę ponad 5") - wiem, że często unika się takich pytań, ale dobrze wiedzieć, bo tym łatwiej odchudzić sprzęt, im ma się więcej środków (ja mam plany <10,5 kg za <3000PLN). Jeśli to tajemnica, nie nalegam! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny tego sprzętu to trudno powiedzieć. Właściwie to nie jestem w stanie jej podać. Rama była kupiona w lutym (tak że Pixon raczej nie ja Ci ją sprzątnąlem :) ) a np amor teraz. Tak że wydatki rozeszły się na przestrzeni długiego czasu. Jeżdżę już ponad 10 lat i wiele z tych części było już w moich poprzednich roweruch ( wystarczy spojrzeć na zabytkową przednią piastę :) ). Koła mają ze 3 lata. Kiera też. manetki też już nie pierwszej młodości. Naprawdę trudno mi powiedzieć ile taki zestaw mógłby kosztować.

 

Co do sterów to sprawują sie świetnie. Stalowa śruba od nich leży gdzieś w piwnicy, więc nie mam jej jak zważyć - z alu śrubą i bez gwiazdki 91 g, więc ze stalową może z 5 g więcej? Nie wiem...

 

Co do uwag że można by wymienić jeszczę parę rzeczy - zgadza się. Ale jest to zestaw przemyślany i najbardziej mi odpowiadający - zarówno pod względem komfortu (również psychicznego - nie lubię jeździć zastanawiając się przez cały czas kiedy mi się coś złamie) jak i moich oczekiwań sprzętowych w trakcie jazdy. Zawsze można zmienić coś na lżejsze, ale jak to ktoś kiedyś napisał na light-bike: "odchudzaj z głową". Można odchudzić rower i zrobić z niego rower a można też odchudzić rower i zrobić z niego makietę roweru... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

poisonek w takim razie zwracam honor i przepraszam za niesłuszne posądzenie :P

Patrzę na tą rozpiskę i oczom nie wierzę ile ja mam gramów do zrzucenia, przy nie aż tak dużych nakładach finansowych :)

 

Powiedzcie mi ile mozna zrzucić wymieniając śruby na aluminiowe? A jeszcze jak sobie przypominacie jakiś watek o śrubach alu to fajnie jakbyście dali linka. Bo ja nie mogę nic znaleźć oprócz jakiegoś gdzie poruszana jest rozmiarówka. A no i mniej więcej koszt takiej wymiany w granicach ilu oscyluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
i tylko Accent z ponad 300g na ten rozmiar pasuje :wub:

no nie tylko, chyba, że mówimy o ekonomicznych rozwiązaniach, w rozmiarze 30.2 dostaniesz sztyce roox'a ale to nie jest już tanie rozwiązanie, tu można sobie ją zobaczyć:http://www.roox.at/roox/Components_web_200...tposts_2006.htm

a co do opisywanego roweru to na żywo prezentuje jeszcze lepiej niż na załączonych zdjęciach <_< , a i w terenie ostro dostaje w kość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rowerek schudł o 200 parę gram... Rozpiska w pierwszym poście. Z racji kół w częściach udało się dokladnie poważyć ich skladowe elementy. Na dzień dzisiejszy starczy odchudzania i dalej śrubujemy niezły początek rowerowego roku - patrz na batonik poniżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blabla - mówimy o sztycach w cenie sztycy, a nie... jak kupowałem ramę, to okazyjnie (ostatnia sztuka) dałem za nią, ze sterami Ritcheya i zaciskiem, równowartość wtedy ok. 100-110 euraczy (sprawdziłem sobie ówczesny kurs i oszacowałem "na szybko"), a w/w sztyca kosztuje 80... paranoja??? :) :) :)

 

PS. Koniec z OT. Bike świetny i oby dobrze służył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ODŚWIEŻAM!

 

PS. Poisonek - o ile w Chen100hoffie nie jeżdżą 2 identyczne Zyankali z SIDem i na LXie, to byleś ostatnio w "Cyklo" w sprawie podkładek do korby (mam nadzieję, że sprawa już załatwiona) :)

 

Jaki ten świat mały... aż się forumowicze w realu spotykają ;) ;) :) Miło było poznać, na razie z widzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie miałem nigdzie swojego "loga" (tego z avataru - to my-osobisty-project, jak ktoś go gdzieś ujrzy znaczy, że maczałam tam swe paluszki :D ), a do foto z profilu jestem jakoś średnio podobny (ma swoje lata :P ), więc... po Dartmoorze? Bo zdaje się na nim byłem. Czy po tym, że często kręcę się po rzeczonym sklepiku? :mellow:

 

PS. A mniej OT - rowerek na żywo jest ładniejszy niż na fotkach - zwłaszcza kombinacja bieli (rama), szarości (korba, amorek) i czerni, bez zbędnych ozdobników... MMMMM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Troszkę drobnych zmian aluminiowych: piwoty w ramie, alu zębatka 22T w korbach i tuning Top Cap`a. Zysk wagowy w sumie niewielki, ale złamanie bariery 9,5 kg stało sie faktem... Aktualna rozpiska:

 

Bar Ends (rogi) Boplight 59

Bottom Bracket (suport) Shimano Deore LX Hollow Tech II + 3 alu podkładki 104

Brakes (hamulce) Avid Single Digit 7 + 6 alu śrub, 2 fajki, 2 gumki 351

Brake Levers (klamki) Avid Single Digit 7 177

Cables (linki i pancerze) Clarks 153

Casette (kaseta) Sram PG 850 (5.0) 11-28 233

Chain (łańcuch) Sachs PC 51 104 ogniwa 289

Crankset (korby) Shimano Deore LX Hollow Tech II + 3 alu zębatki + 4 alu śruby i kominy 786

Derlr (Front) (przerzutka przód) Shimano Deore LX + alu śruby 137

Derlr (Rear) (przerzutka tył) Shimano XTR 952 SGS + alu śruby 228

Fork (widelec) Rock Shox SID RACE rura 187 mm + gwiazdka + alu piwoty 1282

Frame (rama) Poison Zyankali 2007 18`` + alu piwoty + hak 1602

Grips (chwyty) Author pianka 100 mm 21

Handlebar (kierownica) Tioga Taskforce 560 mm 131

Headset (stery) FSA Orbit Z + alu Top Cap (tuningowany) + alu śruba 85

Pedals (pedały) Exustar E - PM 25 274

Seat Binder (zacisk sztycy) alu no name 20

Seat (siodełko) Selle Italia Max Flite Gel Flow 266

Seatpost (sztyca) Smica 27,2 mm 350 mm 214

Shifters (manetki) Sram Centera 3x8 145

Skewers (zaciski kół) Boplight 65

Spacer (podkładka pod mostek) alu FSA 5 mm 4

Stem (mostek) Smica 100 mm 102

Tire (Front) (opona przód) Continental Twister Supersonic 1,9 368

Tire (Rear) (opona tył) Continental Twister Supersonic 1,9 368

Tubes (dętki) 2 x Maxxis Ultra Light 249

Wheel (Rear) (koło tył) 1032

-Hub (piasta) : Dangerous Mike Bill 367

-Rim: (obręcz) Mavic XM 317 435

-Spokes: (szprychy) DT Competition 193

-Nipples: (nyple) DT 30

-Rim tape: (opaska) Continental 7

Wheel (Front) (koło przód) 734

-Hub: (piasta) Accent Roadrunner 115

-Rim: (obręcz) Mavic XM 317 442

-Spokes: (szprychy) DT Revolution 140

-Nipples: (nyple) DT 30

-Rim tape: (opaska) Continental 7

 

TOTAL: 9479 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...