Skocz do zawartości

[Amortyzator] Psylo SL vs Recon...


Thor07

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż moją Judy J4 przestała mnie zadowalać postanowiłem kupić nowy amorek [coś z skokiem ~130 ,blokadą skoku].

Zastanawiam się nad tym psylo http://allegro.pl/item268172866_rock_shox_...ullio_nowy.html

oraz nad tym reconem http://allegro.pl/item266403856_rock_shox_...reme_shop_.html

Mój budżet to ~1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budzetem mozesz miec rebe (1149pln):

http://www.allegro.pl/item266770600_amorty...bikestacja.html

 

a za 1199pln z manetka:

http://www.allegro.pl/item269232973_rock_s...umrowerowe.html

 

ciezko o lepszy widelec. Ma skok max 115mm, wiec nie wiem czy Ci wystarczy (dla mnie 1,5cm to nie jest duzo, ale wiadomo: kazdy ma swoje preferencje). Ten psylo jest na sztywna os qr20, wiec bedziesz musial zmienic piaste. Obecnie sprezyny air niczym nie ustepuja stalowym, a dual air dystansuje stal (przynajmniej moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko recon! mialem takiego psylo (model 2002)

 

minusy:

- węzsze golenie - nie zalecano wtedy do widelcow tej klasy tarcz wiekszych niz 160 mm

- plastikowe pokrywy obu komor - olejowej tlumienia i sprezynowej - skutek: przy serwisowaniu bardzo trzeba uwazac wkrecajac bądz wykrecajac oba korki - ja stracilem częsc gwintu od u turna przez to ze jest on dokrecony pod naprezeniem a ze strony tlumienia takze wkreca sie lekko pod naciskiem - zakrecisz raz minimalnie zle i po gwincie. metalowe korki (od 2003 roku) wchodza bez problemu

- w moim egzemplazu cieknąca blokada

- system blokady stale tracil olej - przez co blokada lapala coraz "nizej" czyli stopniowo widelec uginal sie coraz bardziej mimo zablokowania

- stuki przy nawet sredniej wartosci tlumienia powrotu. spowolniony widelec (a nie byla to jakas znaczaca wartosc bo ja wole lekko niedotlumione widelce) wydawal tępe, głuche odglosy wyczuwalne takze na kierownicy.

 

bardzo sie nie lubilismy on i ja B) przy seryjnej sprezynie sag byl za krotki - problem z dostaniem sprezyn do psylo (oj kolega do rocznika 2001 sprowadzal sprezyne z niemiec bo w polsce byly dostepne tylko trzy twardosci.

 

jesil nie mozesz wydac wiecej niz te 6 stów - to psylo. cena jest rzeczywiscie dobra. jesli mozesz wydac wiecej - zdecydowanie recon. golenie są grubsze, korona duzo masywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mialbym wybrac z tych przedstawionych to zdecydowanie Recona.Wszystkich za i przeciw po raz kolejny nie bede opisywal,od tego jest archiwum...Fakt,faktem Psylo dostal w niemieckim Mountainbiku na swe czasy oceny bardzo dobre,a Niemcy Rsa bynajmniej nierozpieszczali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

- Pamiętam dokładnie że RS zalecał do Psylo tarcze max 203mm.

- Miałem Psylo XC 2001 oraz Psylo XC 2003 i w obu były aluminiowe korki, z tą różnicą że w 2003 były czarne.

- żaden z nich nie stukał, ale to było HC i HC2

- my się lubiliśmy, zwłaszcza z tą młodszą :o

... ale wolałbym Recona i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja ale tu jest mowa o psylo sl a nie xc. moim zdaniem porazka jest zamontowanie plastikowych czesci w widelcu ktory w roku 2002 a wiec w roku swojej produkcji kosztowal 2450 zl. mialem to szczescie ze serwisant rock shoxa wygrzebal ze smietnika aluminiowy korek z modelu 2004 i moglem uratowac tlumik. aluminiowa szpilke musialem juz niesttety kupic za 90 zl :) wiem ze produkcja plastiku jako wytloczki z formy jest tansze niz obrobka metalu na frezarkach i tokarkach ale i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja bym wolał recona, nowsza technologia troche (choć nie zawsze co nowsze to lepsze), recon ma 32mm golenie i korone dość masywną... pewnie o wiele bardziej szytywny niż psylo które też jest dość niezłe... jak masz więcej kasy bierz recona jak mnie to psylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...