Skocz do zawartości

[Rower] Yeti 575 ... narodziny człowieka śniegu ;-)


KondiKona

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny dylemat ?

 

Jakie sobie "uszyć koła" ?? Zastanawiałem się nad obręczami Mavic XM 321 lub Sun "Single Track" .. nie wiem czy nie będą za ciężkie a może inne - muszą być wytrzymałe ? Mam piasty Dartmoora (przednia: Dee-Forrce - oś 20mm, tylnia: Free-Forrce) - co proponujecie ??

 

PS.

Zastanawiam się nad kasetą PG-970

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tak wypasionej ramy (rowniez cenowo) zakladasz inne czesci z zupelnie niskiej polki? to raczej przecietne i ciezkie piasty.

oczywiscie to indywidualna sprawa takze co do priorytetow ale gdybym mial mozliwosc zakupu takiej ramy to raczej nie szczypalbym sie co do ceny innych czesci.

na wadze przedniej piasty pod sztywną os mozesz urwac max 100 gram (np zwykla piasta jakiegos tam producenta a piasta tune ktora wazy ok 150 gram to tylko 100 gram roznicy) a z tylu to juz 250 gram.

no chyba ze zakup ramy byl priorytetem i wyprul cie z kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavic 321 to niezly wybor, mam i trzymaja sie niezle, sa stosunkowo lekkie jak na szersze obrecze.

 

Piaste przednia tez mam dee-forrce, na razie sie trzyma (pol sezonu) ale ta tylnia to rzeczywiscie klocek, poszukaj czegos lzejszego.

 

 

Kasete polecam XT to tego lancuszek xtr (jedyne 70pln) i bedzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozwazyl nowe kola XT - jest wersja na oske, z szerokimi obreczami - bardzo dobra waga i cena. A jak masz duzo kasy to:

piasty: Tune, Chris King, DT

szprychy: DT Comp

felgi: XM321 jest ok, ciezszych na pewno bym nie bral. Ewentualnie siakies DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napędu i wyboru kasety - czasami 34 by się przydała, rzadko bo rzadko, ale w górach nie jest najgłupszym pomysłem. Póki co sobie z 32 radzę i zmieniać specjalnie żeby mieć 34 nie mam zamiaru :P

Firma łańcuchowo-kasetowa - Shimano , przynajmniej u mnie wytrzymałośc zauważalnie lepsza niż SRAMa.

 

Piasty - jeśli pominąć wagę to na przód może być ten Dartmoor, z przodu wiele się zepsuć nie może, sam mam podobnego NSa i śmiga od ponad trzech lat w każdych warunkach bez zająknięcia. Do tyłu bym jednak coś lepszego założył, tu oprócz wagi zdecydowanie opłaca się wykosztować na coś lepszego. Pozostaje kwestia "naklepki" i tu rzeczywiście może troche razić taki a nie inny napis w porównaniu do reszty osprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. tylna piasta to "X-Forrce" wcześniej się pomyliłem, choć rozumiem, że nadal jest beee ;-)

 

Przeglądając ceny piast bardziej kultowych wychodzi mi ponad 800 pln za nie same ... chyba zostanę na razie przy moich piastach. Choć korci mnie zamówienie: http://www.pricepoint.com/detail/14800-220...2-Front-Hub.htm oraz http://www.pricepoint.com/detail/14801-220...o2-Rear-Hub.htm

 

Czyli zamiast single track proponujecie 321.

 

PS.

Tarcze do Juicy 7 są mocowane na 6 śrub, także komplety kół shimano odpadają - nie chcę montować jakiś przejściówek.

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasety: polecam XT. Sram 9.0 po okolo 800km na jednym lanuchu (rower "zmienil" wlasciciela i nim go smerfy odzyskaly troche minelo) odmowil przyjecia nowego lanucha. XT kupla ma juz ponad 20k i zyje. Za shimano przemawiaja jeszcze latwo dostepne i wzglednie tanie koronki.

 

32 czy 34... nie sugeruj sie tylko najwieksza koronka, wazne jest zestopniowanie calej kasety. kaseta 32 na pewno jest troche "szybsza" (na calym zakresie). ja zdecydowalem sie na 32 ze zegledu na obecnosc koronki 28, na ktorej bardzo przyjemnie mi sie jezdzi w umiarkowanym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko dostarczone ;) ... oto 2 zdjęcia

 

Yeti SDG TI-FLY C - waga ... 185 gr ;) oraz tytanowe pręty

 

... i to był kolejny zakup na "sapera" mam nadzieję, że nie będzie to niewypał i będę komfortowo podróżować przez np. 8 godzin. Na obecnym WTB Pure ... przez tyle godzin jeździłem i to bez pampera :)

 

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ... w takim razie wezmę xm321, a co do piast to się jeszcze zastanawiam - ale chyba zostaną przy tych co mam ... przy następnej okazji zamówię sobie "HOPki" - teraz 700 pln na same piasty wydają mi się zbytecznością.

 

Ps.

moja waga to 69 kg. także powinno być OK

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry ... I tu rodzi się pytanie ... waga tej obręczy to 570gr. czy to aby nie za dużo ?? Może jakieś lżejsze kapcie ?

 

Kondi

 

coz, zalezy jak agresywnie bedziesz je eksploatowal, ja sie tam specjalnie nie rozczulam nad sprzetem a przynajmniej jestem spokojny o te kolka, sam waze dokladnie tyle samo + ekwipunek jakies 5-6kg.

 

Oponki mam Schwalbe fat albert - chyba jedna z lzejszych propozycji przy tej szerokosci kapci i bardzo je sobie chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry mam w planach agresywnie go używać - stąd ten zakup - co do opon to używa HardDrive 2.1 i sobie je bardzo chwalę - też są lekkie, a do tego "drut"

 

Ale mnie bierzecie po włos z tymi dartmoorami :( ... na razie zostanę przy nich, bo je mam - zakupie obręcze, a Hopki nie uciekną poczekam na kolejną dostawę z USA ;-)

 

PS.

A tak swoją drogą to zakup piast za 700 pln to jest prawie 1/3 ceny za którą chce sprzedać moją kone ;-)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych „analizach” dot. reszty zakupów zdecydowałem się raczej na:

kaseta: XT’08

łańcuch: SRAM PC-971

przerzutka przód Shimano XT’08

 

Co do kół – nadal jestem skołowany ... stwierdziłem jednak, że 321 mogą być zbyt "pancerne" dla mnie. Zastanawiam się teraz nad XM 317 DISC. Tobo widziałem, że masz takie - podziel się proszę opinią na ich temat. Mam nadzieję, że teraz nie okaże się zbyt "lajtowe" dla mnie ;-)

 

PS.

Tobo - tak z ciekawości - jakie masz piasty w swojej "śwince" ?

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obręczy Mavic xm317 disc to mam i ogólnie chwalę. Lekkie, sztywne (tyle że nie ważę zbyt wiele) i na dodatek wystarczająco mocne. Roweru szczególnie lekko nie traktuję i trzymają się świetnie. W sumie to nawet ponad 0,5km zjazdu bez powietrza w tylnej oponia po kamieniach przez korzenie, po trawie i na betonie kończąc nie zrobiły obręczy aż tak dużej krzywdy (lekko zrysowane i może ze dwa wgniecenia). Od siebie polecam.

 

Co do samego projektu to gratuluję ;) Miło by było też (a może po prostu wygodniej :D ) zobaczyć całą rozpiskę części kupionych i planowanych ;) Co do piast, to w sumie zdecydował bym się tylko na tylną lepszą, np. DT, Chris King albo Hope.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Robert,

 

Poniżej przedstawiam małe podsumowanie mojego śnieżnego setâu. Boldem zaznaczyłem rzeczy, które już zakupiłem i czekają na ich złożenie. Na niebiesko zaznaczone są rzeczy na które raczej jestem już zdecydowany, i na czerwono te na które nie mam pomysłu. W przypadku piast zaznaczyłem czerwony bold ;-)

 

Rama Yeti 575, 2007, S (17.5")

Damper Fox RP23

Stery Cane Creek S-3

Amortyzator Rockshox Pike 406

 

Obręcze ??

Piasta Dartmoor Dee-Forrce

Piasta Dartmoor Gee-Forrce

Szprychy ??

Nyple ??

Opony ?? - zawsze byłem zadowolony z Maxxis Hard Drive

 

Przerzutka tył Shimano XT 08 Shadow średni wózek

Przerzutka przód Shimano XT 08

Manetki SRAM Rocket Gripshift

Korba Race Face Evolve XC

Wkład suportu Race Face X-Type

Kaseta Shimano Deore XT 08

Łańcuch SRAM PC-971

 

Hamulce Avid Juicy 7

Pedały Shimano PD-M520

Sztyca Thomson Aluminum Elite

Siodło SDG Yeti Ti Fly C

Kierownica Easton EA70 Monkeybar O/S Riser

Mostek Titec Hellbent Rip 3D Gold Stem ... zakupiony dla sprawdzenia wymiarów - docelowy będzie Thomson Elite X4 O/S

Chwyty Yeti ODI HARDCORE LOCK-ON GS GRIPS

 

 

Co do wagi roweru to moje obliczenie mówią ... 10,6 kg - waga bez kół , a z obecnymi piastami i planowanymi obręczami 317 wychodzi - 12,8 kg - chyba, że się gdzieś pomyliłem w obliczeniach - dodałem 200gr na linki i pancerze.

 

Moja waga 69kg, styl jady "all mountain" - ulubione tereny to "kochane Beskidy". Najbardziej uwielbiam techniczne zjazdy, ale super jest jak można wjechać na rowerze - a nie kolejkę ;-) np. na Skrzycze, Wielką Raczę, Szyndzielnie itd.

 

Ps.

Rama została już rozebrana i gotowa do przelotu do Polski ... zdjęcie w załączniku ;-)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie troche niespojny ten rower. Z jednej strony ekstra rama, fajne rurki, dobry naped. A z drugiej kombinacje z jakimis tanimi kolami. Amor tez tyko przecietny (chociaz on na razie wystarczy). Co do kol to zlozylbym cos na Onyx'ach albo Hope'ach. XM317 dadza rade. Ciezszych nie ma sensu. Szprychy raczej DT Comp. Nyple moga byc alu, tez nic sie nie powinno dziac.

Lancuch faktycznie Shimano i to raczej tylko XTR.

Pedaly to juz wedle uznania, ale zastanawialbym sie nad Time'ami albo nowymi Lookami. Lepsza praca w blocie i wiekszy luz roboczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andref nie wiem czemu czepiasz się Pike'a, no w sumie nie wiem jaka to dokładnie wersja, ale mimo to jest bardzo przyzwoitym amorem.

 

Co do napędu to jednak zachował bym homogeniczność i zdecydował się na łańcuch shimano. Szprychy tak jak napisał Andref, DT Competition będą w sam raz do tego roweru, do tego obręcze xm317 albo DT EX 5.1d i wciąż proponuję lepszą piastę na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...