Skocz do zawartości

[siodełko] ustawienie siodełka względem kierownicy


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam najtańszą szosówkę z decathlonu z ramą 54 przy 170zm wzrostu (wyliczone) i mam taki problem, że jak trzymam ręce na dolnej części rogów to muszę strasznie zadzierać do góry głowę, co nie jest komfortowe i często zmieniam tą pozycję na taką, w której ręce są wyżej. Jest to wina siodełka, ramy, rozmiaru, czy czegoś jeszcze innego? Mogę jakoś zniwelować ten problem?

Szosówką przejechałam dopiero 400km, więc jestem na samym początku szosowej przygody. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama wydaje sie byc OK ale wazne jest jeszcze wysuniecie siodla lub jego cofniecie, dlguosc mostka, dlugosc kierownicy oraz wysokosc mocowania klamek.

Te rzeczy maja istotny wplyw na pozycje.

Sam bawilem sie z tym dluuugo, przejechalem ok 1500km zanim doszedlem do optymalnej pozycji(przynajmniej tak mi sie wydaje :D )

 

Ogolnie tez na szosie pozycja jest znacznie bardziej pochylona, po przesiadce z mtb inna bajka.

 

p.s.

Swietnie byloby jezeli mozesz zamiescic fotke szosy a najlepiej siebie na szosie ;)

To duzo pomoce w ocenie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuniecie siodelka mozesz regulowac w 5s, tak samo ulozenie klamek i pochylenie kierownicy.

Mostek nie jest regulowany i tu trzeba juz wymienic na dluzszy lub krotszy albo o mniejszym lub wiekszym wzniosie.

(troche mozna pokombinowac z podkladkami albo obroceniem mostka)

Dlugosc kierownicy zmienia sie po przez wymiane kierownicy i tutaj nic nie pomoze tylko ew. wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownicę można przyciąć - ja tak zrobiłam ze swoją, która była dla mnie za szeroka. Poza tym, tak jak Rafał, bardzo dużo kombinowałam - głównie z ustawieniami mostek - sztyca - siodło. Idealne ustawienie (tak by jeździło się wygodnie i by po długiej jeździe nic nie bolało) zajęło mi około 700 km. Moja rada? Klucze imbusowe w kieszeń i koryguj na bieżąco podczas jazdy.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...