Skocz do zawartości

[Rower] RDX Carbonbike - 9444g


Sixer

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu złożyłem rower o jakim prawie marzyłem :D

Moze nie jest to misrzostwo świata pod względem wagi, ale jest good ;)

 

Hamulec przedni Hayes HXF Carbon 290 + tarcza 144g

Hamulec tylni Hayes HXF Carbon 298 + tarcza 144g

Klamki Hayes HFX CArbon wliczone w mase hampli

Kaseta: Shimano Deore XT CS-M760 262g

łańcuch: Shimano XTR CN-7701 276g

Korby: Shimano Deore XT FC-M760 844g brak najmniejszej koronki

Przerzutka przód: Shimano Deore LX FD-M571 140g

Przerzutka tył: Sram X-9 2007r 226g

Amorek: Manitou R7 Super z blokadą 80mm 1580g

Rama: RDX X-MT02 Carbon 1396g

Chwyty: Stelaz Cut 18g

Kierownica: Tioga Taskforce XC 132g

Stery: Cane Creek 95g

Pedaly: Crankbrother eggbeater C 290g

Siodełko: Velo Carbon 130g

Sztyca: Smica 31.6 350mm 238g

Zacisk sztycy: No name wliczony w mase ramy

manetki: Gripshift Sram X-0 172g

Zaciski kół: Imbus Bop 64g

Podkładka: Accent Carbon Series 15g

Mostek: Ritchey WCS 110mm 25.4 110g

Opona przednia: Maxxis Flyweight 330 328g

Opona tylna: Maxxis Flyweight 330 326g

Dętki: Maxxis Flyweight 186g

Koło przód: 810g

-piasta: DT Swiss 240s

-Obręcz: DT Swiss XR 4.1 disc

-Szprychy: DT Comp 2.0/1.8

-Nyple: DT Prolock black

-Rim tape: Taśma izolacyjna 4g

Koło tył : 922

-Piasta: DT Swiss 240s

-Obręcz: DT Swiss XR 4.1 disc

-Szprychy: DT Comp 2.0/1.8

-Nyple: DT Prolock black

-Rim tape: Taśma izolacyjna 4g

 

No i mi wyszło 9444g fajna waga :D

 

Jedyna fotka http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/25714.../niezalogowany/

wieczorem postaram się wrzucić więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie przesadziłeś trochę z siodełkiem i oponami. Te flajłejty niezbyt funkcjonalne. Co do siodełka to przegięcie jest, siedziałem na takim i deska jest niesamowita. Respect dla tych co na nim wytrzymają dłużej niż pół godziny. Szprychy mogłeś wstawić Aerolite, jakoś lepiej by pasowały do zestawu.. :D U mnie spisują sie jak na razie dobrze, wagowo dużo lżej niż comp. Pozatym fajny rowerek, nic tylko jeździć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siodełka to... respekt xDDDDD Jak się na takiej deseczce jeździ?? Nawet nie pytam się czy tyłek nie boli, tylko czy się nie ma wrażenia, że pęknie? :)

 

Dzięki :) Jak sie na niej jezdzi?? a no nawet nawet zrobiłem na nim 170 km i nic nie wyszło troche bolała jednak sprzedaje je, ponieważ w przyszłym roku chce więcej startować w maratonach niż wyścigach, a wiadomo na maratonach więcej się siedzi :)

 

 

Ramka na ktorej zlozyles bika jest sprowadzana przez dystrybutora z mojego miasta! Moglbys po jakims czasie napisac tescik! Pzdr.

 

Test będzie pod koniec Października

 

Jak dla mnie przesadziłeś trochę z siodełkiem i oponami. Te flajłejty niezbyt funkcjonalne. Co do siodełka to przegięcie jest, siedziałem na takim i deska jest niesamowita. Respect dla tych co na nim wytrzymają dłużej niż pół godziny. Szprychy mogłeś wstawić Aerolite, jakoś lepiej by pasowały do zestawu.. ;) U mnie spisują sie jak na razie dobrze, wagowo dużo lżej niż comp. Pozatym fajny rowerek, nic tylko jeździć ;)

Nie wiem co Wy macie to tych "flajłejtów" mi się jak na razie na nich dobrze jezdzi, oczywiśćie nie jeżdze na nich na wyścigi/maratony, ale trenuje na nich B). Siodełko j.w. ee szprych nie wymieniam, bo strace gware :) Dzięki ;)

 

 

widziałem maszynke wczoraj na żywo. pieknie sie prezentuje. sixer na jakich oponkach jechałeś?

 

Dzięki:) Jechałem na Michelin XCR'ach Dry [2]

 

W tym miesiącu zmieniam siodełko i korby. Na razie wsadze jakieś Mc Selle jako zic'a i stare Lx'y na korby.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to siodelko moze fajnie wyglada ale na pewno dla wiekszosci ludzi nie jest wygodne. Polecam nieco ciezsze (45g) - 175g Selle italia slr xc gel flow (to z dziura) foto. 45g wiecej a mozna juz mowic o jakims komforcie, ja w tej kwestii jestem akurat bardzo wymagajacy i moge je z czystym sumieniem polecic. Ogolnie rowerek bardzo ladnie sie prezentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko naprawdę bomba.

Z racji wagi zmieniłbym jedynie dętki na Geax Titanium.

U mnie po 118 g każda.

no i urwały by spokojnie 100gram na kołach, do tego tanim kosztem. Jeżdżę na nich i jest ok. Po za tym nie jest tak wycieniwana jak Maxxis bo tytanowy zawór robie Swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko naprawdę bomba.

Z racji wagi zmieniłbym jedynie dętki na Geax Titanium.

U mnie po 118 g każda.

 

Ale po co ?? Jak flyweighty ważą ~90g sztuka :)

 

 

Jak na razie wsadzone są korby LX'a wraz z suportem i siodełko Mc Selle ;) Siodło wymienie chyba na coś ze stajni Selle Italia - na jakąś kanape :) a suport na Boplight'a

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...