Skocz do zawartości

[Rower] Full czy hardtail


drhambone

Rekomendowane odpowiedzi

Powiadam wam, że przesiadając się z HT na fulla o skoku 100mm nic lepszego już nam w życiu nie trzeba .... ale tylko przez kolejny miesiąc :).

 

Później myślimy jakby to się jeździło na 140mm skoro na 100mm jest tak fajnie. Mimo, że na razie wystarcza mi 100mm (płaska wyżyna i nie startuję w wyścigach) to ciągle myślę jakby to było przy 140. Przez pewien okres jeździłem na 120mm i przesiadłem się na 100mm i różnicy generalnie nie widać (przesiadłem się na sprawniejszą ramę) tak więc jak komfort i ścieżki w pobliżu gór to 140mm, jak ścieżki na płaskich wyżynach nizinach to też 140 żeby nie mieć dylematów jak ja :).

U mnie wyglądało to tak. Z roweru HT wsiadłem na Giant NRS. Myślełem, że osiągnąłem niebo rowerowe i że juz nic lepszego mi nie potrzeba :)

Do czasu, aż przejechałem się na Kona Dawg mojego kumpla. Po jakimś czasie kupiłem KOnę i jeździęłm na niej przez 4 lata. Banan mi z twarzy nie znikał :woot: .

W zeszłe wakacje zaliczyłem wyjazd do Szczawnicy na HT Marin Team Issue. Rower dobry...ale po kilku km bolały mnie plecy i ręcę :) a na zjazdach nie wiedziałem co mam ze sobą robić.

Kona sprzedana, szukam teraz ramy dla siebie i wybór rozstrzygnie się pomiędzy SC Blur LT a Banshee Rune. Jedno wiem na pewno...NIGDY WIĘCEJ HT !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po długich poszukiwanich typu roweru po kilkunastu jazdach próbnych zdecydowałem się wreszcie na full-a, rower ma być stosunkowo lekki(do 13 kg.) i kosztować około 5.000 PLN. Mam 194cm. wzrostu i ważę 100kg. dlatego wiem że nie każdy model się nada.

 

zastanawiam się nad:

Giant Trance X 4 za 4.999 PLN - dziwny wygląd, osprzęt pomieszany ale rama zachwalana

oraz nad

MERIDA NINETY-SIX HFS 1000-D 2009 za 5.399 PLN - fajnie wygląda, osprzęt jak należy ale nie wiem czy rama nie jest zbyt sportowa no i czy Manitou R7 jest na moją wagę

 

Co byście polecili(może coś innego) w tych okolicach cenowych, rower ma być bardziej komfortowy niż sportowy, jeżdzę dużo po lesie i po piachu, czasami wycieczki rodzinne itp., góry-dotychczas prawie nigdy ?

 

Od paru dni mam w końcu Trance X3 nabytego dokładnie w wysokości założonego budżetu, rabacik w stosunku do ceny katalogowej naprawdę sympatyczny <_<

 

Dziś zrobiłem pierwsze 30 km i pierwsze wrażenia są naprawdę mega pozytywne, to że w dół zasuwa się bezstresowo to wiadomo, ale pod górę też idzie rewelacyjnie, mam taką górkę prawdy z dużą ilością korzeni która mnie zawsze wykańczała, dzisiaj jakoś przejechałem i nic, tylny amor na tyle dociskał że to nie był problem. no i komfort, na płaskim powinno się wszystko poblokować ale ja wiem już że nie będę tego robił, sekundy mnie nie obchodzą :D

niestety dzisiejsze jazdy zakończyłem 1 km spacerkiem, zwyczajnie przebiłem oponę, choć niezwyczajnie od 10 lat coś takiego mi się nie zdarzyło i przygotowany nie byłem, jutro idę po jakieś łatki :P

 

minus mam jeden: tarcze(przednia i tylna) obcierające miejscami o klocki(lub też odwrotnie), irytuje mnie to, rower nowy, przy zakupie tego nie wyczaiłem ale jak czytam forum zdarza się to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja w moim Giancie też tak miałem.Te obcieranie strasznie wnerwiało.Pomogło trafienie na dobrego mechanika.Inni twierdzili,że hamulce musza się dotrzeć.Dotarły się a obcieranie nadal było.I dopiero ten dobry mechanik zerknął tylko i szybko zdiagnozował :tarcze są krzywe(od nowości).Szybko je podprostował i problem zniknął jak ręką odjąć.U ciebie może być ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mial kots stycznosc z ta firma, moze podzielic sie komentarzami a juz byloby super jesli cos o tej ramie:

http://www.pronghornracing.dk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=46&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Klaniam,

Sprawdz sobie jakies archiwalne WMB lub MBUK. Tak byl test jakiejs ramy tego producenta. Konkluzja generalna ze wszystko fajnie ale sama rama za ciezka bo zamocowanie dampera dodaje kuuupe gramow.

Na BikeRadar tez pewnie jest...

Szacunek...

I.

 

PS

O prysz.... http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain/product/pr6-lt-09-33887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, obczytalem wszystko co bylo mozliwe, 'cale 4 pelne zachwytow teksty', jest tego naprawde niewiele.

Mam wrazenie ze wszystkie byly pisane przez 'Olsena' ^_^

 

Jak do tej pory bylem jak 'spec' pies wierny, bez dwoch zdan epic super rama ale ta ich ...mac polityka nieco mnie wkurza. Jestes pan skazany na jedyny, sluszny wybor, mam na mysli amortyzacje ;)

 

Pronghorn jak dla mnie to zarabista waga, horst, plus te ich ble ble na temat umieszczenia dampera nad rura.

Co prawda nie daja life gwarancji jak spec ale z 99 lat tez da sie chyba zyc?

 

Pytanie.. co, jak firma zwinie sie w nastepnym miesiacu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jesli chcesz kupowac wynalazki i do tego drogie to koszty likwidacji problemow musisz wliczyc w cene zakupu. jesli uznajesz ze cie na to nie stac to nie kupujesz - wg mnie tak trzeba to kalkulowac.

 

dla mnie kryterium jest ekonomia w takim przypadku. jesli powiedzmy ta rama kosztuje na polskie 7000 to w polsce byly to moje 4 miesieczne podstawowe wynagrodzenia i niepewna jakosc takiego produktu oznaczalaby w razie problemow niemoznosc dalszej jazdy i szansy wymiany. obecnie gdybym chcial taką rame kupic to cena nie roztrzygałaby juz o tak lub nie. wydaje mi sie ze jest to jeden z powodow dla ktorego opuscilem kraj rodzinny i ty chyba tez.

mnie na szczescie zajobstwo odchudzania przeszlo ale gdybym nadal je mial to mogloby sie obecnie rozwinąć do chorobliwej postaci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie cóż można dodać , zgadzam się z Tobo :D

Albo cię stać i kupujesz, albo wydajesz ostatni grosz i też kupujesz, ale w razie problemów masz ból głowy.

Co do Speca - akurat kupowania ramy z tylnym Brainem to sedno tego projektu, bez tego rama działa jak inny HorstLink ...

Właściwie to chętnie kupił bym na próbę ramę Stumpjumpera 2010, tylko ta kasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na tutejsze standardy wydawanie ponad £2k nie jest normalne.

Oczywiscie byloby fajnie wydac jak najmniej, obie ramy mieszcza sie w zalozonym budzecie, wiec kwestie ceny zupelnie pomijam.

Najwazniesze sa performace i waga no i peace of mind w postaci life gwarancji.

Te dwie ramy mniej lub bardziej wpisuja sie w te kryteria.

A ze 'zlote srodki' nie istnieja to mam zgryza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...