Skocz do zawartości

[rower] Kross level a2 czy level a4


Nasti

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz jest jeszcze jedna kwestia: na rynku sa teraz bardzo rozne konfiguracje A4 i A6. Nie bede twierdzil, ze miedzy A4 i A6 nie ma roznicy bo zaraz ktos wstawi taka konfiguracje A4 i A6 ze trudno bedzie zaprzeczyc, ze do A6 warto doplacic... Wydaje mi sie jednak, ze dla osoby ktora zaczyna swoja zabawe z ciut powazniejszym sprzetem to nie bedzie wiekszej roznicy miedzy A4 i A6. Na pewno z obu tych rowerow bedziesz zadowolony.

 

Z drugiej strony ja pod koniec zeszlego sezonu troche zalowalem, ze kupilem na poczatku sezonu A4 a pozniej mozna bylo za to sama cene kupic A6...

 

Zreszta nie wydaje mi sie zebys teraz mogl dorwac A4 za 1300 zl - sa takie oferty na Allegro ale dotycza one malych rozmiarow ramy (albo modeli sprzed paru lat, ktorych nie warto kupowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te przerzutki deore są lepsze od Alivio? Bo ja chyba kupię jednak Kross A2 "Full Alivio". Te przerzutki chyba są lepsze od Acera? I czy warto dopłacić 100 zł za tylnie przerzutki Alivio zamiast Acera? I czy nie potrzebny w tych rowerach tylni amor? ;p Pytam się, bo zamierzam jeździć po lesie, wiec nie chcę, aby mnie wytrzęsło za bardzo ;p Mówiłem, że jestem laikiem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to konkluzję powoli zbieram, ale jedno na co uwagę zwrócę w Krossie A4 to napęd. Rozumiem, że całość odpowiednio wysoki poziom reprezentuje, ale mam podejrzenia co do łańcucha - KMC Z 9000. Na kmc właśnie dotąd jeździłem i jest to szajs niemożebny wg. mnie. Czy więc z tym powyższym jest tak samo? Jeśli tak, to wymieniłbym go na starcie na coś cywilizowanego, ew. od razu na 3szt. Jednak napęd trochę wart, wolałbym uniknąć jazd jakie dotąd miewałem, że z łańcucha wióry zostały a reszta prawie nietknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprasza się o niegnojenie mnie zaraz za pisanie postu pod postem, ale mam taką sprawę... od paru dni wisi na allegro taki http://allegro.pl/show_item.php?item=350709483 Kross A4 i pytanie ile można za niego dać rozsądnie? Nowy mogę za 1450 łapnąć, ten ponoć model 2007 i może nie uwielbiam używańców, ale jakby było korzystnie...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nawet nie napisal ile ma rower przebiegu... Nowy rower, a rower po 1000 km przebiegu (bez odpowiedniej konserwacji) to niebo a ziemia.

 

1000 zl.... hmm tyle mozna EWENTUALNIE zaplacic za ten rower. Wiecej? Wydaje mi sie, ze juz sie niezbyt oplaca - na pewno nie jest to super oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no ale żeby tyle żyłować... Mniejsza o to. Jak już piszę coś, to spytam ponownie o ten łańcuch co to jest w Krossie A4 domyślnie - czy taki KMC (tfu) nie zjedzie mi napędu za szybko? Może lepiej od razu walić inny a najlepiej trzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,

 

Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym kupić rower, głównie do jazdy w mieście. I wypatrzyłem sobie 2 rowerki:

 

To jest Kross a4 z roku 2006:

http://www.allegro.pl/item415255354_rower_...awyprzedaz.html

 

A tu przykładowe a2 z 2008:

http://www.allegro.pl/item416004255_rower_..._deore_xt_.html

http://www.allegro.pl/item415056562_kross_...wyprzedaz_.html

 

Ewentualnie interesują mnie Kellysy,Oxygen, Quartz, Spider i podobne cenowo (czyli 1200-1300zł).

 

Który z nich się najbardziej opłaca ?? Mam już totalny mętlik w głowie i nie wiem co brać.

Przy okazji mam pytanko. Jak to jest z gwarancją. Kupuję rower i ma on np 2 lata gwarancji. Ale trzeba zdaje się robić przeglądy obowiązkowe ?? Jak często, i czy są one płatne ? A jeśli tak, to mniej więcej ile ?

 

Dzięki za wszelkie sugestie ;)

p_edit.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten A4 będzie najlepszy, bo tarczówki (w A2) są zbędne do twojego stylu jazdy.

Na temat przeglądów to tylko powiem o Krossie bo tylko o nim wiem.

Przeglądów nie musisz robić, niby jest tam taki jeden przegląd ale nie ma żadnego zapisu że jak nie zrobisz to tracisz gwarancję. Kosztuje on zależy gdzie ale w granicach 50-80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dylemat co wybrać - A2 czy A4 - i zdecydowałem się na tegorocznego A2. Postanowiłem sobie, że jeśli okaże się, że będę więcej jeździć w terenie, może porwę się na jakiś maraton (czyli krótko mówiąc - jeśli będzie taka potrzeba) z czasem zmodernizuję rower, więc z biegiem czasu z A2 zrobi się A4 ?(najważniejsze - rama ta sama).

 

A odnośnie podlinkowanego A4 z 2006 r., pamiętaj o tym, źe to w niemal każdym calu inny rower niż tegoroczne czy ubiegłoroczne A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...