Skocz do zawartości

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko wydaje mi się bardzo ładną akcją promocyjną

Hehe, dobre :P Najlepiej na forum zakazać w ogóle pisania recenzji i opisywania własnych doświadczeń to nie będzie takich problemów, n/c

 

 

to jest to samo, tylko w różnych opakowaniach?

Chyba to samo

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

:w00t:

Ale Ty ten zarzut do kogoś konkretnie kierujesz, czy piszesz sobie tylko, ot tak ,żeby coś napisać?

 

 

Wg Ciebie jest to zarzut? :)

Po przeczytaniu tego tematu i "recenzji" zachwalających w niebogłosy owy specyfik taką po prostu wysnuwam tezę.

Bowiem rzadko się spotyka, żeby zwykły użytkownik tak przedstawiał dany produkt, który używa.

 

Hehe, dobre :P Najlepiej na forum zakazać w ogóle pisania recenzji i opisywania własnych doświadczeń to nie będzie takich problemów, n/c

 Mógłbyś rozwinąć to co napisałeś odnośnie "takich problemów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mógłbyś rozwinąć to co napisałeś odnośnie "takich problemów"

Chodzi mi o oskarżenia typu, ktoś jest marketingowcem czegoś jeżeli napisze bardzo pochlebną opinię jakiegoś produktu. 

 

No i właśnie dlatego napisałem ten temat, bo rzadko się zdarza, aby jakiś smar był tak dobrze oceniany, a po osobistych testach okazało się to prawdą :) Po prostu jestem bardzo zadowolony z tego smaru i jednocześnie zaskoczony, bo myślałem, że "takie rzeczy tylko w erze".

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Wg Ciebie jest to zarzut?



Jeżeli Twoje słowa były (a chyba były skoro piszesz "to wszystko") skierowane bezpośrednio do mnie, to jest to zarzut. I to w dodatku z doopy.

Ja tu żadnych akcji promocyjnych nie uprawiam. Piszę tylko o najlepszym jak dla mnie lubrykancie, który odnalazłem po latach poszukiwań.

Tyle w temacie. A dla Ciebie "zimny prysznic".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(nie waham się użyć tego słowa) IDEALNY" "IDEAŁ! Niemożliwe, stało się możliwe :)"   Albo bardzo emocjonalnie podchodzisz do tematów smaru rowerowego, albo mi się wydaje Cieszę się, że smar spełnił Twoje oczekiwania.   Pozdrawiam.

Bo te słowa najlepiej opisują moje zdziwienie po użyciu tego smaru. Po prostu jestem mega zadowolony i zaskoczony, że można połączyć gęstość i lepkość "wody" z tak dobrym trzymaniem się łańcucha (każdy wie jak wygląda sprawa w czerwonym FL i byłem przekonany, że podobnie będzie w ProGoldzie). Myślałem po prostu, że to jest niemożliwe (wiem jak to brzmi i właśnie dlatego podałem linki do recenzji, żeby moje słowa można było z nimi skonfrontować).

 

Powiem szczerze, bo bardzo mnie denerwują takie zarzuty. Na forum jestem od 5 lat, zobacz sobie w moich postach ile produktów w tym czasie "reklamowałem"... a dopiero potem pisz takie "bzdety" :)

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, wrzucamy na luz.

 

Nic innego jak tylko przekonac sie samemu.

O Squircie czytalem duzo dobrych komentarzy. O ProGold Prolink, tez pare. Extreme wydaje sie byc Prolinkiem na sterydach.

Z ciekawosci sprobuje go. Dzieki kamfan za cynk.

U mnie nieco tanszy niz w PL, wiec czemu nie.

 

Co do Rolka, to wydaje mi sie, ze wiele tych niezadowolonych opinii wynika ze zlego jego aplikowania i niedostatecznego dbania o czystosc lancucha po kazdej jezdzie. Ale moze to sytuacja umarl krol, niech zyje krol :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie o jakim oleju ROHLOFF piszecie?

jeśli o tym którego potrzeba 15 ml 10 000 km  to wcale nie jest taki drogi, buteleczka starczy na ok 30 000km

 

a jak z wydajnością ProGold ProLink Extreme?

 

Edytowane przez Kluska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

witam

 

mam pytanie o jakim oleju ROHLOFF piszecie?

jeśli o tym którego potrzeba 15 ml 10 000 km  to wcale nie jest taki drogi, buteleczka starczy na ok 30 000km

 

a jak z wydajnością ProGold ProLink Extreme?

 

 

15ml na 10tys. km? Nie chce mi się wierzyć. Kupiłem niedawno Rohloffa i na jednym smarowaniu robię tak ok. 150km w suchym. Na "raz" idzie mi ok 1ml, także jak łatwo obliczyć na 15tys. km trzeba oleju 100ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznib, sprawdz czy lancuch Ci gdzies nie cieknie :icon_cool:

Co 150km to mozna smarowac jak sie jezdzi w kompletnej zlewie, a i to jest pod znakiem :icon_question:

Na szosie smaruje Rolkiem po ok 400-500km (sucho). Na mtb nieco czesciej ale na pewno nie co 150km.

Lancuch na tym preparacie, nie musi byc "totalnie" zalany i ociekajacy olejem.

Jak sa suche warunki, nie ma bata, przy prawidlowym smarowaniu, zeby wytrzymal tylko 150km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce podwazac Twoje wyobrazni ale tak jakbym od wczoraj jezdzil na rowerze i nie byl z natury pedantem, to ewentualnie moze, aczkolwiek, czemu nie.

Przy umiejetnym smarowaniu lanucha Rolkiem, takie sie robi przebiegi. I uwierz mi, ze w moich rowerach nic nie wydaje niepozadanych dzwiekow.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność. To co napisałem wcześniej to moje zdanie na ten temat. Dla mnie te testy z linków i opis jest po prostu mało wiarygodny.

To, że dla adamosa jest to zarzutem to jego sprawa. Trochę dziwi mnie jego sposób rozumowania, i proszę cię powstrzymaj się o takich sformułowań i komentarzy pod moim adresem.

 

Specjalnie to podkreślę dla adamosa, że nikomu nic nie zarzucam (właściwie to nawet nie wiem co można wg tej logiki zarzucić, ...) i nikogo o nic nie podejrzewam.

 

 

 

Edytowane przez Carbon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5ml na 10tys. km? Nie chce mi się wierzyć

 

ja tego nie wymyśliłem, tylko zasugerowałem się

 

 

Chociaż na przebieg 1kkm Rohloffa zużyłem może z 15ml.

 

nawet gdyby stosować 1ml na 100 km, to buteleczka starczy na 5 000 km, czyli jak ja to ok jedna buteleczka na sezon, czyli koszt smarowania na sezon 20 zł + 9 zł przesyłka

 

a w tym sklepie można kupić 1 L czyli cena za 50 ml wynosi ± 9,50 zł

Edytowane przez Kluska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy moglbys wyjasnic co to jest wg Ciebie to umiejetne smarowanie? Ewentualnie ujawnic ta enigmatyczna i sprawdzona przez Ciebie metode? :)

Tu nie ma nic tajemniczego, trudnego do zrozumienia.

Wszem wobec i każdemu z osobna dostepna wiedza :icon_wink:

 

Potrzebne przedmioty: rower igruszka z olejem.

Przygotowanie: obrocic rower tak aby kolami byl do gory.

Proces smarowania: dajemy gruszke tak aby sie olej wylewal i obracac pedalami. Oczywiscie dopoki olejony lanuch sie nie nasmaruje.

Jak sie nasmaruje to bedzie widac, ze bedzie cicho chodzil.

Aaa i jeszcze mozna nasmarowac kolo....

 

http://www.youtube.com/watch?v=vH_1ekDEVxA

 

:033: :033: :033:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, musze wyprobowac, na pewno masz racje bo jestes "starszy stazem", madrzejszy i etc :D

 

Co 150km to mozna smarowac jak sie jezdzi w kompletnej zlewie, a i to jest pod znakiem :icon_question:

 

A co do tego stwierdzenia, to sorry, ale albo jednak ch..wo Ci to smarowanie idzie albo nigdy nie jezdziles w kompletnej jak to nazwales "zlewie", bo przepraszam bardzo ale na Rohloffie 150km w blocie z bezglosnym napedem nie zrobisz.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

A czy moglbys wyjasnic co to jest wg Ciebie to umiejetne smarowanie?

 

 

Jeżeli o Rohloffa chodzi to IMO w tym wszystkim najważniejsze jest dobre wytarcie łańcucha po smarowaniu, bez tego to i po 50 km może być głośny, w moim przypadku spokojnie na 200-300 km w suchych warunkach starcza, bo w błocie (nie 'błocie' :P) to żaden smar nie wytrzyma zbyt długo (bywa, że i po kilku km jest masakra :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tym sie zgodze...ja zawsze aplikuje po trzykrotnym szejku na naprawdę suchy i czysty lancuch i fakt w suchym spokojnie na te 200km wystarczy ale niech nikt nie pisze ze w mokrym na tym oleju zrobi 150km...plizzz :wallbash:



 

Edytowane przez safian
Pkt 2i regulaminu forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marpok

Po pierwsze jestem uczulony na prywatne wycieczki :icon_exclaim:

Po drugie, nic na to nie poradze, ze mam wiekszy staz i jestem madrzejszy w tym temacie od Ciebie.

Kontynuujac Twoja retoryke, to chu....wa masz interpretacje.

To jeszcze dorzuc, ze oprocz blota sa aligatory, miny i inne gremliny.

 

PS.

Chlopie wyluzuj, co ty kurde doktoryzowales sie w temacie.

Masz problemy z przyswojeniem sobie odmiennych opinni, zjedz sobie marchewke, dobrze robi na cere, podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...