Skocz do zawartości

[v-brake] Klocki


Maciek764

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi głównie o to że w deszczu jeżdże tylko wtedy gdy mnie złapie na trasie, mam MTB i semi-slicki i jeżdże 60% szosa 40% ścieżki i jakiś teren i czy warto tam wydać te kilkadziesiąt złotych na dobre klocki czy poprostu wystarczą takie za 6zł i czym one się będą różnić bo prawdę mówiąc siła hamowania takich za 7 i takich za 20 jest taka sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem Accentów miałem standardowe klocki Shimano jakie są montowane w Altusach.

Czasami piszczały gdy były mokre (Accenty tego nie robią bo są gumowe), zdarły się w trybie przyspieszonym w warunkach zimowo-jesiennych, a siłe hamowania miały nieporównywalnie mniejszą.

 

http://velo.com.pl/php/produkty.php?m=1&am...=26&id=1326 kup takie a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył kupuję klocki za 4 zł komplet i nie narzekam - wystarczają na ok 5000 km i spisują się znakomicie. Na przodzie natomiast od kilku lat stosowałem troszkę lepsze klocki - Corratec i Author 3CC, ale czy hamowanie jest lepsze to ciężko powiedzieć - wydaje mi się że chyba nie - kiedyś na przodzie stosowałem najtańsze klocki i nie pamiętam abym miał problemy z hamowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem tektro, to w jakies 1000-1500 km zajechalem klocki.... z tym, że dostaly najwiecej w tylek w gorach jak polalo i trzeba bylo parę zjazdów zjechac[momentalne zużycie- od 30% stanu do 0 w 2-3 zjazdy :D]. Potem kupilem jakies afair bbb veestop i trzymaly sie juz lepiej, ale byly dosc drogie. Teraz jezdze na rim wranglerach z sd7 i maja przejechane kolo 2k km i na razie wyglada ze przejada jeszcze 2-3 razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem zapytać czy orientujecie się czy klocki firmy "SACCON" to dobry wybór? Dzisiaj zakupiłem takie dwa komplety (przód i tył) i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Linki i pancerzyki kupiłem ACCENTA, ale klocków z tej firmy w moim sklepie nie było. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo nie warto oszczędzać na klockach, ja oszczędzałem (klocki komplet za 16 zł ;) ) i teraz mam obręcze tak wyjechane(w dodatku nierówno), że hamulce hamują dużo słabiej no i koła do wymiany po 10k km. A tanie klocki starczały mi do pierwszej porządnej ulewy, lub 2-3 deszczyków ;)

 

EDIT mowa oczywiście o MTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...