Skocz do zawartości

[zatkany nos]


kusak

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest natury nosowej.

Od jakiegoś czasu (może z 1,5 roku) czuję jakbym miał nieco zatkany nos. O ile w codziennym życiu nie jest to takie uciążliwe (no może czasami w nocy, kiedy czuję się jakbym podczas wciągania powietrza nosem się jakby dusił, ale występuje to rzadko), o tyle w rowerowaniu już tak.

Po jakimś czasie po prostu zatyka mi się nos i pozostaje mi oddychać ustami co powoduje szybsze zmęczenie...

Czy wiecie jak ten problem rozwiązać? Jakieś krople do nosa czy coś w ten deseń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałeś może za sobą jakiejś cięższej choroby typu zapalenie płuc?

OTRIVIN w aerozolu - nic go nie zastąpi - POLECAM!!!! nigdy nie musiałam po takie doraźne środki sięgać, ale jak mnie dopadła big choroba szukałam brzytwy by się niej chwycić :rolleyes: No i podziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw sie.. nie zbankrutujesz.. jesli ci nie przejdzie, kopnij sie do lekarza rodzinnego... powiedz co i jak. moze masz cos z plucami etc. oczywiscie nie mowie ze masz i zycze ci zebys Nie mial :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiece że takich środków jak kople do naso, oczu itp nie można używać na okrągło tzw regularnie nawet jak sie ma delikatny katar? To jest tak jak narkoty sie uzależnisz i na byle katarek bedziesz to brał. Na dłuższą metę jest to niebezpieczne i moze doprowadzić do niebezpiecznych zapaleń. Wiem co mówię, mam w rodzinie farmaceutów ;) Naprawde radze wybrać sie do lekarza. Problem mozę byc także spowodowany skrzywioną przegrodą nosową. Wtedy zabieg u laryngologa, taki jaki ja powinienem mieć też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również radzę wyrać się do laryngologa. Może to być wspomniana alergia czy skrzywiona przegroda lub np. jakieś przewlekłe zapalenie ucha... A tak jak pisał mortimer nie można kropelek brać na okrągło.

 

PS.

Wiem co mówię, mam w rodzinie farmaceutów

Wiem co mówię, studiuję farmację :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to musiałbyś przejść się do lekarza, zrobić sobie testy i wtedy wiedziałbyś na co ewentualnie lub na pewno jesteś uczulony. Poza tym lekarz na pewno przepisze Ci jakieś leki i udzieli porady jak sobie z tym katarem radzić. Pozdrawiam. Aha - wiem co mówię - mam alegrię na trawy i to dość ostrą (= przerąbane wakacje) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze współczuje wszystkim alergikom. Na szczescie nie mam z tym problemu tylko ta przegroda nosowa czasem przeszkadza, ale da sie żyć. A z tym katarem tak jak pisałem jak najszybciej wybierz sie do lekarza, zrób badania, niech ci cos przepisze i bedzie gitez majonez. Tym co stosują ten otrivin cały rok też radze sie przejść do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...