Skocz do zawartości

[Club] Full !


siwyex

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tyle tych naszych forumowych klubów, że można założyć klub zrzeszający osoby, które śmigają na ramkach w pełni amortyzowanych ;) Jako iż ostatnimi czasy zakupiłem taki rower tak mnie naszło na stworzenie takiego zrzeszenia ... Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie że NIE ^_^ Z tego co wiem to na forum nie ma zbyt dużej ilości full'i... Zobaczymy co się będzie dziać, ale myślę że i tak więcej jest posiadaczy Meridek, Author'ów oraz Giant'ów niż właśnie rowerów typu full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy fulli. szukałem w wyszukiwarce, ale nie znalazłem.

 

Jak zmieniła się twoja średnia prędkość na asfalcie/w terenie/w ogóle po przesiadce na fulla?

 

i jakiś krótki opis, jaka zawiecha, ile skoku, damper z platformą czy bez i jakie mniej więcej ciśnienie w oponach. chodzi o prędkość "przelotową" :) którą zazwyczaj jeździcie. najbardziej obiektywny będzie wynik na szosie, chociaż wiem, że nie od tego są rowery FS :) . chodzi o określenie zależności pomiędzy zawieszeniem (lub jego brakiem) a AVS, a może przy okazji między skokiem a AVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie tak tego określić, gdyż wpływają na to czynniki takie jak : inne opony, cięższy rower, bardziej wyprostowana pozycja itp.

 

Jednak postaram się odpowiedzieć na pytanie, choć przejechałem dopiero ~200km :) Średnia prędkość na asfalcie zmalała to rzecz jasna, ale niewiele może max 1km/h, w terenie czuje różnice na podjazdach, gdyż rower jest cieższy i pracuje całe zawieszenie które zabiera jakieś skrawki energi, która wywołują nogi :)

 

Fakt faktem prekośc średnia maleje podkażdym względem jednak nic nie zastąpi tak wygodnej jazdy przy której czuje się jakbym siedział w fotelu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że wyniki będą niedokładne, ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć orientacyjnie ile % energii marnuje się na pompowanie. w twoim przypadku będzie to ok 3%. kiedy będzie więcej wyników, będę mógł wyciągnąć jakąś średnią, jeśli wyników będzie jeszcze więcej to może nawet ocenię wpływ rodzaju zawieszenia i skoku na bujanie.

 

a po co to wszystko? przyda mi się przy decyzji co do nowej ramy (upgrade roweru prawdopodobnie na sezon '08).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: Siemka to i ja się dołącze do klubu fulla :nuke: Teś sobie śmigam na maszynie z pełną amortyzacją. Co prawda nie jest to nie wiadomo co ale zawsze :P Śmigam sobie na Giancie. A tak w ogóle to fajny pomysł z tym klubem popieram i zibaczymy jak się będzie rozwijał :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat - dodam swoje 3gr. - mi trudno powiedziec bo ze zmiana roweru zmienilem nastawienie... przesiadłem się z total sztywnego GT na ciezszego fullla i nie jezdze juz na czas, nawet licznika nie założyłem i wiecej radości sprawia mi to jak przejade odcinek i ile bede miec przy tym zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

aaa to ja sie może też dołącze do klubu z moim scottem MC 30 po tuningu ;) hmmm co do predkości średnie to jeszcze nie wiem bo czekam na odpowiednia pogode tj suchy asfalt i się jakos nie moge doczekać :/ troche rowerkiem buja wiec załączam blokadę i już nie buja, a na oko w terenie się szybciej poruszam (rama tylko ok 350gram cięższa od wysłużonego kelly'sa magica 2005)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

To ja też się dopiszę. Po prawie dwóch latach przerwy powracam na fulla. Kiedyś był Mongoose Grand Marquis, a w tym sezonie będę dosiadał Specialized Enduro. Ramkę kupiłem od wookie'go i jestem w trakcie gruntownej restauracji - nowe łożyska, lakier, etc. Trochę obawiem się, żeby rama nie podzieliła losu poprzedniej używki, która po kilku miesiącach zaczęła pękać, ale liczę, że jednak na Specu trochę pojeżdżę. Moja rama, to model ze skorupową górną rurą i muszę powiedzieć, że jak do tej pory wg. mnie najładniejszy ze wszystkich typów Enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj schudl ok 2 kilo ale ze byla to terapia stopniowa to nie odzuwalem roznicy. przed zimą zmienilem jednak amora tylnego, tylne kolo wraz z oponą na zimowe (i cięższe) i roznica stala sie zauwazalna.

w tym roku pierwszy raz od kilku lat nie przekladalem do roweru czesci zimowych. nie jezdze tyle co kiedys i... po prostu tez mi sie nie chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie nadaję się tu z moim maruderem ;) Ogólnie z fulla jestem zachwycony i na hardtaila już się nie przesiądę :)

 

Kopaczus raczej mój rower średnio do mani lekkości się nadaje. I nie mam w planach odchudzanie go na siłę. Po za tym nie mam wagi, a całość waży ok 13,5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...