Skocz do zawartości

[manetki] rapid fire xt czyl lx ?


bilskij

Rekomendowane odpowiedzi

Darmach, co do tego dual realase tzn, że kciukiem nie dość, że można podnosić przerzutkę na większą zębatkę, to również można też opuszczać, tzn na mniejszą zębatkę?? (łopatologicznie to napisałem, ale chcę zobaczyć czy dobrze zrozumiałem)

Dobrze zrozumiałeś. Poprostu jeśli masz na to ochotę, to pchasz ten cyngielek do przodu zamiast ciągnąć go drugim palcem do siebie (nie wiem jak ten palec nazywa :blink:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jedna z lepszych rzeczy zjechanych ze srama. ; ) Szkoda ze jeszcze przełożenia linki nie są 1:1. To podobno najwieksza zaleta srama.

 

Nie wiem - sam nie mialem triggerow, ale podobno (przekazuje opinie znajomych jezdzacych na tym) triggery srama pracujące z przerzutkami srama mają mało wspolnego ze sramowskimi triggerami pracujacymi w systemie shimano (2:1 linka), Bo na tym sram duzo traci z precyzji i dynamiki zmiany. A to (podobno) najwieksza jego zaleta.

 

Ja sam mam XT 2007 lewą manetke... ...ale wiecie, ile to sie zmienia lewą ; ) sądze ze tak naprawde mozna oceniac jak sie ktos pobawi PRAWĄ manetka, którą to statystycznie "miesza się" jednak dużo częsciej.

 

P.S. O używaniu palca wskazującego lewej reki powoli zapominam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem lx'a 07' ale też miałem w łapkach xt 06'. Różnica niezauważalna i myślę że nie warto przepłacać. Jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie. Ktoś napisał że lx zrobiony jest z plastiku ale to bzdura. Obudowa jest z identycznego materiału co xt z 06'. Może i różnią jest w materiałach oraz trwałością mechanizmu, ale da się ją odczuć po naprawdę dużym kilometrażu. A tak wougle do czego jest ten system dual raise ? Dla mnie ten gadżet jest kompletnie zbędny. Bez problemu da się trzymać 3 palce na klamce a reszta na manetce. :) A zanim się ten kciuk ruszy na właściwe miejsce, poza tym nieraz można go otrzeć o gripy ... Po co to wszystko ? :) '_'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Czyli kolega trzyma 3 palce na klamce, a dwa na manetce? To powodzenia życze na wiekszej dziurze, albo w jakiejś sytuacji awarynej :)

 

Ja tam wole miec pewny chwyt kiery, dwa palce (albo nawet jeden) na klamce i samym kciukiem operowac manetką :]

Jesli Tobie źle się operuje kciukiem na "dalszej" dzwigni - to masz pod złym kątem ustawioną manetkę, albo niestandartowe kciuki :) u mnie tez to sie niebardzo sprawdzalo, dopoki nie obróciłem lekko manetki.

 

Kolejna sprawa - piszesz o LX07 i XT06 - ja pisze o XT 07 - co do ktorego są różnice do LXa...

 

"Ktoś napisał że lx zrobiony jest z plastiku ale to bzdura." <--- przyjrzyj sie dolnej (jesli chodzi o polozenie na osi) dzwigni. LX - tworzywo sztuczne, XT - magnez/alu

 

"Po co to wszystko ?"

 

To sie nazywa postęp. :) powstaje 200 pomysłow, z tego 70% jest debilizmem, 29% jest zbędne, a ten 1% pcha świat do przodu ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę nieobiektywnie się wypowiedziałem o tym dual raise. Adekwatnie mojej jazdy - to jeszcze nic. Często jeżdżę trzymając za ekrany manetek. Być może dlatego że praktykuje jazdę tylko na szosie i dla mnie jest wygodniej trzymać właśnie ręce na hamulcu a pozostałe 2 palce na manetkach. Z mojego punktu widzenia bezużyteczny gadżet, no ale jestem wyrozumiały i pamiętam że sprzęt ten ma raczej specyfikacje mtb. ;)

 

Co do materiału to faktycznie jest tworzywo ale do tandetnego na pewno nie należy. Poszedłem też do kolegi który ma nową 07. Pojechałem na test drive z miernym efektem [oboje mamy cały osprzęt XT z 06'/07'] więc było dobre porównanie. Jedyny detal to magiczne litery XT oraz obudowa z lepszych materiałów :)

 

Podsumowując, wolałbym wydać te 60-70 zł na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...