Skocz do zawartości

[Manetki]Dual contorl LX a Deore różnice


baksik22

Rekomendowane odpowiedzi

a na stronach shimano nie ma? Podają pewnie wagi i materiały z jakich są zrobione.

 

w MR pisali kiedyś że Deore są nawet lepiej zrobione i bardziej ergonomiczne niż LX. różnica tak naprawdę będzie odczuwalna po przejechaniu paru tys kilometrów. Tak samo jak nie odczujesz różnicy na początku między LX a XT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadacie z tym lataniem i samoczynnym zmienianiem biegów. Jak ktoś jest przyzwyczajony że ciśnie klamki w dół to może, mi się to nigdy nie zdarza. Ba, na RF czasem zachaczyłem palcem o dźwigienkę, tutaj nigdy.

 

I o odgłosach. Tak jasne, na zjeździe wyraźnie usłyszysz jak to głośno latają klamkomanetki wśród rozmaitości odgłosów :) Sam łancuch zagłusza wszystko. Nawet sam bym nie wpadł na to, że to moze hałasować i nie wiem czy hałasuje, nie jestem w stanie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mailem deore dc, zrobilem na nich 1300km i bylem zadowolony, myslalem ze juz zawsze bede zakladal dualcontrol.

Kupujac nowy sprzet planowalem wstawiac duale xt, bo wiedzialem ze ich nie bedzie mial.

Po tym jak sie przejechalem na rapidach xt z odwrotna sprezyna to stwierdzilem ze duale to zabawka. Odwrotna sprezyna to podstawa, reszta wedlug uznania. Polecam jazde na dualach i potem na rapidach (najlepiej z odwrotna sprezyna) z dobrymi klamkami, a potem dokonanie wyboru co do systemu.

Co do moich odczuc odnosnie moich duali to dzialaly poprawnie, biegow sie przez przypadek nie zmienialo, klekotaly, ale nie jakos szczegolnie. Co do deore LX to nie mialem okazji takich uzywac, stad moge jedynie przekazac moja opinie o deore dc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno to w deore nie mozna sciagnac tego dzyndzla na dole co w lx jest mozliwe ale miale tez okazje jezdzic na lx i duzej roznicy nie odczulem miedzy moimi deore

 

No to ja mam chyba jakieś inne duale Deore, bo u mnie da się go odkręcić - jest śrubka na krzyżak, zostaje tylko kawałek blaszki, nie wiem jak to jest w Lx, bo nie widziałem :P Poza tym są bardzo wygodne i oczywiście mam odwrotną sprężynę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli luzy waga a dźwignie da się odkręcić spoko co do przerzutki to będę miał LX SGS normalna sprężynka wiem wiem będę zmieniał biegi dźwignia w dół to niżej a w górę to wyżej to mi odpowiada bym miał odwrotna też by mi odpowiadał tak czy siak biorę dc dzięki za wypowiedzi temat proszę o zamknięcie wiem co chciałem wiedzieć pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...