Skocz do zawartości

[Kaseta] Luz na kasecie


Greg_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może jeszcze ktoś się wypowie. Jeszcze co zrobili to rozregulowali tylny hamulec jedna szczęka cały czas dotykała a druga dochodziła (avid sd5) ale już to wyregulowałem. Wydaję mi się że jest krzywo założona kaseta czy to możliwe ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie coś takiego miałem z wolnobiegiem, ale nie z kaseta. Przypuszczam ze bembenek w piaście siada

 

wymysliles, ze skoro przyczyna kiwania sie wolnobiegu jest krzywa os, to za luz kasety bedzie odpowiadal bęben? nie bardzo.

 

kazda kaseta ma pewien luz, jednak ten wydaje sie ciut przyduzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary..masz sprzet do roboty. Tak nie powinno byc. Mozliwe ze oske masz skrzywiona...badz cos innego sie posypalo. Tak czy siak...do roboty musisz oddac. Btw..wygarnij kierownikowi ze jak odebrales rowerek..to hamulec byl do pupy..i ogolnie syf..moze przycisnie mechanikow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze muszę sprawdzić jak stery i kobra bo nie sprawdzałem. Może też zepsuli ;)

A pytałem się czy mogę w zimie zrobić sobie przegląd amortyzatora wyczyścić z piachu w środku i nasmarować i uzyskałem odpowiedź nie bo stracę gwarancje na cały rower że jeśli chce przegląd amorka to trzeba do nich i pewnie mi to zrobią jak pierwszy przegląd. Pogadam z szefem sklepu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymysliles, ze skoro przyczyna kiwania sie wolnobiegu jest krzywa os, to za luz kasety bedzie odpowiadal bęben? nie bardzo.

 

kazda kaseta ma pewien luz, jednak ten wydaje sie ciut przyduzy.

 

 

ja nie zakładałem krzywej osi, w wolnobiegu miałem prosta i tak sie bujało, ale w kasecie nie mam takiego zjawiska i temu przypuszczam ze może to jego wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przy zmianie oponek rowniez zauwazylem, ze kaseta mi sie troszke buja.

Jak na moje amatorskie oko, to za bardzo (ponad 1mm).

Wybieram sie z tym do serwisu ale dopiero pod koniec tyg.

Greg_PL jak juz odwiedzisz swoj serwis, to daj znac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi ponad 2-3,5mm ale w sklepie powiedzieli ten typ tak ma że jak chce żeby tego nie było to muszę kupić lepszą piastę. Kasetę przymnie dokręcali i nadal to samo :cry: :cry: :cry: No cóż pozostało zbierać na nową piastę albo samemu to jakoś zrobić.

Pozdro :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty Shimanowskie to do siebie mają że zawsze jest minimalny luz na będenku. Nie powinieneś się tym przejmować, chyba że wydają się z piasty "dziwne" odgłosy. Wtedy należałoby to zanieść do serwisu żeby zlikwidować luz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty Shimanowskie to do siebie mają że zawsze jest minimalny luz na będenku. Nie powinieneś się tym przejmować, chyba że wydają się z piasty "dziwne" odgłosy. Wtedy należałoby to zanieść do serwisu żeby zlikwidować luz.

 

W krossie A4 są piasty shimano? Bo o ile się nie mylę to właśnie novatec... Kolega wczoraj też wykrył (na modelu z zeszłego roku) luz ale u niego wydaje się nieco mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Dziś podczas wykręcenia tylnego koła, zauważyłem luz na kasecie ok.1 mm podczas ruszania jej na boki.

dsc07899.jpg

 

Na początku po zakupie roweru, w czasie mocnego pokręcenia kołem kaseta zachowywała się tak jakby trochę "jajkowato", coś podobnego do wibracji.... Kołysała się wedle wskazówek pokazanych na zdjęciu. Co w tej sytuacji mogę zrobić? Czy jest możliwość wyregulowania kasety? Bo nie mam na razie klucza do kasety ale jak trzeba będzie to zamówię.

 

Możliwe, że fabrycznie kaseta została źle skręcona? Czy zostawić to tak jak jest? Niby nie przeszkadza ale lepiej zapobiegać niż leczyć, co :D

Piasta nie posiada żadnych luzów. Na rowerze przejechałem już 200km, z czego 1/3 po lasach, więc koło aż tak tłuczone nie było..

 

 

Tutaj zamieszczam mniej więcej jak te wibracje wyglądają:

dsc07899kopia.jpg

 

-żółta kreska->pion kasety

-czerwone kreski-WIBRACJE ok. 1mm

 

Oczywiście te kreski zaznaczyłem schematycznie, żeby mniej więcej to pokazać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego luzu na Xteku ale wyczuwam go na drugim rowerze gdzie jest kaseta 8-rzędowa alivio, luz identyczny jeźdze na takim i nic się nie dzieje groźnego.

 

Może zastosować podkładkę gdzieś, ale gdzie ?? Coś czytałem kiedyś. Musiałbym obejrzeć swój rower i zobaczyć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kasetę DEORE CS-HG50-9, więc niby Shimano a wychodzi lipa :)

 

ps. czyli rozebranie kasety nic nie da... a oprócz podkładek nie ma możliwości niwelacji tych luzów ??

 

wychodzi na to, że piasty quando też są do dupy...:D

 

ale nic zamawiam klucz do kasety i się zobaczy..

 

 

OT:

Żeby nie było to w wyszukiwarkę wpisałem "luz" a następnie wybrałem kategorię "Napęd" i niestety ale nic nie odnaleziono :D. Ale dzięki za przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Witam!

Dziś podczas wykręcenia tylnego koła, zauważyłem luz na kasecie ok.1 mm podczas ruszania jej na boki.

dsc07899.jpg

 

Na początku po zakupie roweru, w czasie mocnego pokręcenia kołem kaseta zachowywała się tak jakby trochę "jajkowato", coś podobnego do wibracji.... Kołysała się wedle wskazówek pokazanych na zdjęciu. Co w tej sytuacji mogę zrobić? Czy jest możliwość wyregulowania kasety? Bo nie mam na razie klucza do kasety ale jak trzeba będzie to zamówię.

 

Możliwe, że fabrycznie kaseta została źle skręcona? Czy zostawić to tak jak jest? Niby nie przeszkadza ale lepiej zapobiegać niż leczyć, co :D

Piasta nie posiada żadnych luzów. Na rowerze przejechałem już 200km, z czego 1/3 po lasach, więc koło aż tak tłuczone nie było..

 

 

Tutaj zamieszczam mniej więcej jak te wibracje wyglądają:

dsc07899kopia.jpg

 

-żółta kreska->pion kasety

-czerwone kreski-WIBRACJE ok. 1mm

 

Oczywiście te kreski zaznaczyłem schematycznie, żeby mniej więcej to pokazać. :)

Kasety saame w sobie luzu nie łapią. Luz zazwyczaj jest na bebenku piasty do ktorego jest kasea przykrecona. Zmierz luz na najwiekszej zebatce jezeli tam ma ok 1mm to normalne bo kazdy bebenek ma swoj luz wiekszy badz mniejszy. Luz sie tez moze pojawic jezeli lockring(nakretka kasety) sie odkreci wtedy jest luz ale to juz pokazny.

 

Kasety nie da sie zle załozyc lub zle skrecic. Jezeli kaseta zachowuje sie dziwnie wypadało by ja sciagnac. DO tego wyciagnąc os piasty i tam pozagladac. Mi kaseta falowała jak wolnobieg powodem był odkrecony bebenek piasty i to tez mozna sprawdzić

 

1. sciag kasete.

2. wyciag os a jak juz to zrobisz to wyczyść wszystko

3. w razie odkreconego bebenka bierzemy klucz imbusowy 10mm (shimano) od strony bebenka, 12mm(sachs z przeciwnej strony skrecany) i dokrecamy mocno ale bez przesady.

4. wszystko poskłądac nie zapominając o smarowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...