Skocz do zawartości

[nowinki] informacje, newsy i plotki


Rekomendowane odpowiedzi

 

Wg mnie same rowerki jako tako są super. Firma mocno i szybko chodź klasycznie ewoluuje. Mają bardzo dopracowane ramy i zawiechy, fajnie dobrany osprzęt no i ceny mają niezłe. Ale ta kolekcja 2008 All Mountain jest totalnie bez sensu !!!. Zlikwidowali serię do Enduro czyli ERT (w 2008 ERT to jakis jeden rower do FR raczej) mieszając ją z AllMountain. Niby jest coś takiego w tej serii jak AMR Plus podobny bardzo do tegorocznego ERT, ale coś tam przerobili w przednim trójkącie i zmniejszyli mu skok do 140mm względem tegorocznego ERT i nie wyposażają ich w widelce ze sztywną ośką ???. Nie mogę pojąć po co takie posunięcie ;):D:) . Rraczej bym zwiększył skok tego AMR Plus do 160mm by odróżnić go bardziej od zwykłego AMR mającego tak naprawdę 126mm skoku bo tak to różnica 14mm w skoku to jakiś absurd pomimo, że może Plus jest wytrzymalszy. Dla mnie to totalnie bez sensowne i nieczytelne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem ze sprzedawcami z Secesji na festiwalu w szklarskiej. powiedzieli, że nowy ERT na 2008 dostaje zawiechę z FRa, FR będzie miał zupełnie nową, a AMR LT/plus i ERT to identyczne ramy o skoku ~14cm (oficjalnie miało być chyba 15).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, sprzedają a nie wiedzą co ;) . Ja mam już tegoroczną ramę AMR LT z rozebranego roweru. Nie ma go w katalogach bo to był rower taki special edition - półsezonowy. Ta moja rama jest identyczna jak ERT 2007, którego w roku 2008 nie ma i jest inna od tej AMR Plus - ma większy skok bo 150mm i jest trochę pancerniejsza w okolicy główki ramy - większe przekroje i inne wzmocnienia. Nie są to więc takie same ramy, niestety !. Ponawiam więc mój żal z niepotrzebnego pomieszania 2 serii przeznaczonych dla nieco innej grupy docelowej - Enduro to nie AllMountain a coś więcej a już zwłaszcza na rynku Niemieckim gdzie taka systematyka można powiedzieć powszechnie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi bardzo się podoba ten marin http://www.bikemagic.com/news/images/marin...adtrail1_hi.jpg http://www.bikemagic.com/news/article/mps/UAN/5673/V/1/ ,odpowiedni skok , "pikuś" , nie wiem tylko jaka będzie cena. No ale co z tego skoro krajowy przedstawiciel olewa temat i zabawek za tą cenę nie sprowadza... :) Mam nadzieję że się połapią w usa i odbiorą bikerschopowi przedstawicielstwo tej zacnej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, sztywna oś w widelcu, nawet kolor niezły, no i super rozwiazanie z hakami bo teoretycznie można tam wsadzić takie pod sztywną oś chodź obawiam się że nie pomyśleli do końca i rozstaw jest 135 a nie 150mm. Ale malkontenci i tak bedą narzekać, że tylko TopSwinga założysz (wg mnie to lepsze rozwiązanie) i praktycznie skazany jesteś na bukłak bo bidonu to tam raczej nie założysz chyba, że jakieś sztukowanie na sztycy, ale to bez sensu bo najbrudniejsze miejsce z możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rozwiązanie z hakami rzeczywiście należy się plus :) Przerzutka TopSwing, no ja akurat wolę DownSwing ale w zasadzie to detal. A i prawdę mówiąc jakoś nie wyobrażam sobie całodniowej tułaczki po górach bez bukłaka więc na dobrą sprawę miejsce na koszyk (przynajmniej dla mnie) jest zbędne. No ale oczywiście to też od preferencji zależy, dla tych co wolą bidony powstaje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie będzie sprzedawany, a jeśli będzie to od 7 tysięcy co najmniej. spodziewałem się, że na 2008 wyskoczą z czymś takim i rzeczywiście. naprawdę piękne i na pewno doskonale jeżdżące rowery, trudno będzie wymyślić lepszy rower górski do wszystkiego.

 

oś 20mm z przodu i z tyłu może być dobrym rozwiązaniem dla enduro i grawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nowości to i jest kolejna, właśnie dziś odebrana Marcok 55ETA 2008 :rolleyes::rolleyes::rolleyes: i to ponoć pierwszy w PL. W rzeczywistości wygląda o wiele lepiej chodź mi się nie podoba cały czarny i ta grafika, no ale nie dlatego go kupiłem. Patent ośki chyba nie ma sobie równych i jest po prostu genialny - wkłada się piastę od dołu haków, która opiera się o podfrezowania centrując się jak trzeba, wkłada się ośkę (zaskakuje spec. zatrzask zabezpieczający przed wyjęciem z drugiej strony) i wkręca w lewą goleń do oporu, aż przeskakuje coś a'la zapadki co 40 stopni umożliwiając ustawienie rączki jak się chce i zabezpieczając przed zbytnim dokręceniem, żadnych mimośrodów, stożków i innych patentów, proste, szybkie, genialne - nawet tradycyjnym szybkozamykaczem jest wolniej !!!. Z pracą nie mam jeszcze pojęcia, składanie w sobotę, ale sam wygląd budzi respekt i zaufanie, jest tłumienie odbicia u dołu, ETA na górze, i tłumienie dobicia z całkowitą blokadą wraz z czymś a'a flood gate czyli regulowane odblokowanie blokady. 2714g z ośką i nieprzyciętą rurą a więc już Marcok nie może byż za wagę krytykowany bo całkiem porównywalny RS Lyrik U-Turn waży 2600g i to na stronie producenta a więc w rzeczywistości na 100% więcej.

 

d85e86141f855fa6m.jpg

 

8dfd924e0a43242dm.jpg

 

A co do różnic ram Ghosta ERT(AMR LT) i AMR Plus, tak wygląda pancerna okolica główki ramy ERT 2007:

 

7112cda7f5778148m.jpg

 

a tak w AMR Plus:

 

c56126694899941em.jpg

 

Różnica jest wyraźna (lepiej w pełnym rozmiarze to widać), zapewne ERT 2007 były projektowane pod bardziej wymagające widelce ze sztywną ośką a te AMR Plus w 2008 pod zwykłe szpileczki, więc je odchudzili kosztem wytrzymałości tego miejsca, chodź i tak Ghosty w tym miejscu wyglądają na najbardziej dopracowane z wszystkich znanych mi marek (nie mówię o 1,5 calówkach).

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego skoro krajowy przedstawiciel olewa temat i zabawek za tą cenę nie sprowadza... :) Mam nadzieję że się połapią w usa i odbiorą bikerschopowi przedstawicielstwo tej zacnej marki.

jak pytalem swego czasu dlaczego nie maja na miejscu zadnego fulla,facio odpowiedzial bez ogrodek ze w ciagu dwoch lat (bo byly czasy ze mieli fulle na sklepie) sprzedali 3 sztuki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy mają na rower więcej pieniędzy przeważnie wiedzą dokładnie czego chcą i nie sugerują się tym co stoi w oknie wystawy, ale opiniami z fachowych źródeł.

 

A co do nowinek, Cannondale szykuje coś ciekawego:

http://www.cannondalecommunity.com/default.asp?item=272389

Righty i napęd z jednej strony, ciekawie się to prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapię o co się tak czepiasz, to forum nie poemat ?

A swoja drogą Tysiu ma rację, że jednak jak coś można zobaczyć, dotknąć czy spróbować to szansa na sprzedaż jest większa. Na swoim przykładzie mając wszelkie dane, foty itp jeździłem na śląsk z Krakowa by Reginę zobaczyć. Kto by kupił auto z katalogu wogóle go nie mogąc go zobaczyć w salonie chociaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy się zmieniły, popyt na fulle, również z wyższej półki, wzrósł. a Bikershop za łatwo się zniechęcił. ale może jeszcze kiedyś zaryzykuje i znów zacznie sprzedawać rowerki z Marin Country z pełną zawiechą.

 

proponuję zakończyć ten OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wróćmy do rowerów:/

 

http://www.hcfr.pl/news.php?readmore=868 Norco 2008, SIX i Shore paskudne jak... reszta może być, malowanie może się podobać <_<

 

http://www.cyclingnews.com/tech.php?id=tec...rekmtb_launch07 GF karbonowy na 2008

 

http://www.singletrackworld.com/article.php?sid=2514 jeszcze trochę o GF 2008, głównie hi-fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...