Skocz do zawartości

[11282g] Merida Matts Speed by Kula


KuLa2030

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś z Xsystoff-em zważyliśmy koła , na pierwszej stronie w tabelce są zmiany...

Co prawda róznica jest gdzieś w 70/80g ale już są zważone i nie ma wątpliwości.

 

Czyli na dzień dzisiejszy rower wazy 11.9

 

Teraz szykuje się zmiana napędu i sztycy... Czekam na wasze propozycje (napęd gdzieś do 800zł)

tutaj są moje propozycje częsci:

 

Korba: HONE/LX

Kaseta:5.0

Przerzutka tył: XT/LX

Przerzutka przód: LX

Gripy: rockety

klamki:FR-5

Łancuch Ig-51

 

P.S

Dzieki Odi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hone i LX to prawie to samo...

Co prawda LX bardziej mi się podoba wiec stawiał bym na wygląd ;P (Hone ma za dużo czarnego koloru :) )

A co do przerzutek to dobrze wiedzieć :woot:

P.S

Lukas ,Hone chyba jest kapke lżejsza od LX-a..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcucha IG-51 bym nie brał. Zraziłem się. W poprzednim napędzie na 8s miałem taki i po ~6kkm kaseta HG-50 zajechana, a łańcuch tak zmasakrowany, że jak przeszedł przez tylną przerzutkę, to wychodził w kształcie falbanek, takie sztywne zrobiły się połączenia pomiędzy ogniwami. Dodam, że o napęd starałem się dbać. W korbie (Alivio) wymieniłem na zapas środkową tarczę i pójdzie do zimówki.

Zainwestuj przynajmniej w łańcuchy LX HG-70, kosztuje na allegro chyba 32zł w wersji oem, normalnie box za 37zł.

Co do korby, to może lepiej starszy LX FC-M572? Zawsze możesz wymienić małą zębatkę na aluminiową (do czego zachęca mnie jeden z forumowiczów :) ) i chyba będzie nawet lżej, niż gdybyś wziął nowego LX/Hone i zawsze nie trzeba się martwić o padające łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Hg-70 też się zastanawiałem , ale jak tak mówisz to teraz będzie wyglądać tak :

Korba: LX

Kaseta:5.0

Przerzutka tył: XT/LX

Przerzutka przód: LX

Gripy: rockety

klamki:FR-5

Łancuch Hg-70

 

Co do tej korby to też raczej LX-a bym wybrał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki zestaw jak wyżej, a jak masz za dużo kasy to kup sobie kasetę XT i będziesz miał lekko ;]

Sram 5.0 przy 11-28 albo 11-30 waży pewnie ok 280g, LX na 8 to kloc bo waży 350-360g przy 11-30 ale za to wytrzymała, a XT bedzię też leciutkie 260-270g.

A właśnie zobaczylem, że LX na 9 przy 11-32 waży 390-410g, to ja dziękuję ;). Bierz XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez Ci mowilem na gg, zeby brac zestaw manetki X-7, p.tyl X-7, klamki FR-5, przod LX/XT, lancuch LX, kaseta LX i korba LX. Mam prawie identyczny zestaw i chodzi miodzio ;)

 

Korba: LX

Kaseta:LX/XT

Przerzutka tył:X-7

Przerzutka przód: LX/XT

Gripy: x-7

klamki:FR-5

Łancuch Hg-70

 

Podliczyłem i wyszło :

-819zł przy kasecie XT i przód XT

-749zł przy kasecie LX i przód LX

Kolosalnej róznicy w cenie nie ma...

P.S

Nie wliczałem ceny łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,naturliś"

 

trzeba zaplanować skok na bank :D:)

 

--- 16.08.07.:

 

Korba: LX

Kaseta:LX/XT

Przerzutka tył:X-7

Przerzutka przód: LX/XT

Gripy: x-7

klamki:FR-5

Łancuch Hg-70

 

Moje plany co do cześci wypaliły i sie troche pozmieniały...całe szczęscie na lepsze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...