Skocz do zawartości

[v-ki] Avid Single Digit 7


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

Dane techniczne:

materiał: kute aluminium/stal nierdzewna

łożyska: ślizgowe

system hamowania: Force Vector Alignment

śruby montażowe: stal nierdzewna

klocki: Rim Wrangler 2, wymienne wkłady

waga: 180 gram szczęka

cena: katalogowa 139zł, allegro ok 199zł komplet przód+tył

 

Montaż:

Podział na przód i tył, różnice jedynie w długości śrub, na przód dłuższe, na tył krótsze. W praktyce okazuje się, że np w amorze MX Comp Air długie śruby na przód są... za długie :D i trzeba wziąć krótsze śruby z tylnego kompletu. Na tył (rama Author Vision) długie pasują idealnie :) Jednakże rama ta wymaga bustera więc orginalne śruby Avid'a zastąpione dłuższymi jeszcze śrubami bustera. Montaż linek i regulacja bajecznie prosta. Nareszcie ktos pomyślał i śruby regulacyjne od sprężyn ramienia są na imbus, a nie jak to np w Srama 7.0 czy 9.0 na śrubokręt krzyżakowy. Mocowanie linki także pod kątem, tak że łatwiej ją wyregulować np przy założonym busterze. W komplecie gumki uszczelniające do każdej szczęki.

 

Działanie:

Prawidłowo wyregulowana szczęka z założoną dobrą linką jest w stanie zatrzymać nawet 20 kg rower prawie w miejscu. Ich siła jest ogromna (w porównaniu do moich starych Sram 7.0 o wiele wiele większa). Klocki są dość twarde i świetnie trzymają się obręczy, nie powodując żadnych pisków. Raz dobrze wyregulowane szczęki nie wymagają tak szybkiej ponownej regulacji. Naprawdę polecam, zwłaszcza w komplecie z leciutkimi klamkami Avid FR-1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że dla RS Duke śruby na przód także są za długie. Zaczynam sie zastanawiać czy czasem dlugie śruby nie sa przeznaczone wlaśnie na tyl. U mnie szczeki wspołpracuja z klamkami Avid SD7. Sila hamowania i modulacja wprost idealna. Dotychczas nie jeżdzilem na lepszych hamulcach V-brekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam te Avidy (model /Ti) od dwóch dni. Wczoraj miałem 40km trasę, głównie asfalt niestety. Ale kumpel, do którego jechałem, pokazał mi taki mały park crossowy w okolicach Jaworza Nałęża, tam to można było potestować :) Jakieś skocznie, zjazdy ~65*, błotne rampy itd, świetna sprawa. Tam, co prawda, za dużo hamować nie trzeba, ale wracając jechaliśmy ze znaczną prędkością, bo goniła nas niemała burza. Na żwirze, szutrze - Avidki spisują się wręcz idealnie. Przy niższych prędkościach hamują dosłownie w miejscu, przy wyższych naprawdę niewielkiej siły potrzeba, żeby zahamować na kilku metrach z podniesionym tylnym kołem. I co najlepsze - są bardzo prezycyjne, testowałem hamowanie z 40km/h na deszczu bez blokowania koła - da się, i to na dość krótkim dystansie. Co do regulacji - również bardzo prezycyjna, montaż bajecznie prosty. I są naprawdę leciutkie w porównaniu z poprzednimi Tektro 832AL, które poszły do roweru brata (niestety nie zamontowałem ich, bo linki brakło :D ). Do Avidków mam klocuszki RimWrangler2 z wymiennymi okładzinami - również świetny patent, raz wyregulowane hamulce służą na długo - wystarczy zmieniać okładziny raz na jakiś czas. Polecam gorąco!

 

Zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wersję TI. To jest odchudzona wersja SD7, więc się podczepiam. Odnośnie hamowania/regulacji/montażu rewelacja, mogę tylko potwierdzić powyższe opinie :)

 

Chciałem poruszyć kwestię wagi.

:arrow: Avid, jako jeden z niewielu producentów ściśle trzyma się wagi katalogowej (czasami jest nawet... niższa :-D ). Ważąc te części byłem pozytywnie zaskoczony :D

 

Hamulec Avid SD TI (waga katalogowa 165g):

avid_brake__sl_.jpg

 

Klamki Avid FR-5 (waga katalogowa 155g):

avid_fr-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do posiadaczy w/w siódemek. Noszę się z zamiarem kupna hebelków bo mam sh*towate alonghy z klamkami canti. Zastanawiam się czy kupić sd5 czy sd7 różnica w cenie na allegro to ok 30-35zł (komplet klamki + szczęki) czy warto dopłacić 30-35zł żeby mieć wymienne okładziny klocków i regulację w klamce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy potrzebuję czegoś aż tak pożądnego i firmowego jak sd7 avida. Całe lata jeździłem na hebelkach alongha i jakoś trodno mi sobie wyobrazić ze te avidy będą aż tak kosmicznie dobre zeby na nie 200zł wydać. Heh moja pani powiedziała mi żebym się nie pokazywał jej na oczy jak tyle wydam na hamulce :D Ona jęczała jak jej kupiłem hebelki za 30zł z klamkami ze sa za drogie :) Także jak coś to musze dyskretnie je kupić po czym markerem zamazać napis avid :D

Więc jak uzytkownicy sd7...warto uszczuplić portfel o 200zł (ok 70 piw :unsure: ) ? Dodam że nie uprawiam extremalnego xc, ja po prostu lubie miec heble zylety zeby zatrzymywać sie z podniesionym tyłem (najlepiej przed przejsciem dla pieszych :) )

 

pozdrówko strasznie niezdecydowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zamontowałem. Były z tym problemy. Pivotyy w dragstarze widać cos nie pasują do konca. Musiałem je wkręcić do pozycji najnizszej a i tak sa sporo za wysokie.

Poza tym jak te klocki piszczą... :/ myslalem ze bedzie cicho a slychać mnie na kilometr spokojnie...

Klameczki za to sa w miarę fajne. Sztywne, nie ma efektu gumowej linki a nie mam bustera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a może da się kupić same pivoty... 

 

 

http://www.nusiu.pl/sklep.html

Kupowałem niedawno piwoty właśnie na tej stronce, miałem problem z wielkością itp., właściciel miły, pomógł z doborem, wymiarami. Jak co to pisz do niego na gg. Polecam

 

Co do SD7 to mam cały komplecik, tylko muszę "zainstalować" :P

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Od niedawna mam te hamulce ale nie powiem żebym był całkiem zadowolony. Wymianiałem hample tylko dlatego, że moje stare Meridy fabrycznie zamontowane w Kalahari 575 po 2,5 roku użytkowania działały już kiepsko tzn. sprężyny nie bardzo chciały odbijać. Więc wydałem kupę kasy na Avidy. Po wyjęciu z pudełka - super, jakie one piękne. Montaż - i tu pierwsze niemiłe zaskoczenie, Avidy mają luz i to wcale nie mały. Tak jak ktoś tu już wspomniał

nie w piwocie rzecz

wyglada na to ze szczeka sama w sobie ma luz roboczy taki standardowy

Hamują całkiem normalnie, nie widzę różnicy w porównaniu ze starymi hamulcami, po prostu są skuteczne. Fakt że sprężyny są mocne i nie ma problemów z regulacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...