Skocz do zawartości

[Sztyca] wybor sztycy


fozu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nosze sie z zamiarem zakupu sztycy, chce wydac jak najmniej, waga nie ma znaczenia.

Zapewne polecicie mi Zooma, jednak nie jestem przekonany ze wzgledu na mocowanie. Obecnie mam sztyce z takim jarzemkiem i slizga mi sie siodelko. Jest szansa na cos w okolicach 30-40zl z lepszym mocowaniem? Waze ~86kg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam SP-408 - 400mm w rozmiarze 30,4. Nie wiem czy nie mam zbyt wygórowanych wymagań ale nie jestem zadowolony. Sprzedawca zapewniał mnie ze nic się z nią nie stanie przy mojej wadze (znaczy nie skrzywi się, waże 72kg)... nie miał racji. Dzisiaj to zauważyłem (wyciągnąłem z bike'a i położyłem na stole, w ten sposób wyraźnie widać, że jest krzywa). Mam ją zawsze wsuniętą około 2cm nad ogranicznik. Dodam jeszcze że kupiłem ją w marcu tego roku. Swoją drogą ciekawy jestem czy skrzywienie się sztycy uwzględnia gwarancja...

 

Także przy Twojej wadze odradzam zakup tej sztycy.

 

PS. Mam jeszcze sztycę DaBomba Post DaLux jest prosta jak strzała tyle, że przykrótka ;( (350mm) szkoda że nie robią 400mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi.

To teraz juz nie wiem, myslalem o tej SP-408, mocowanie ma takie ze raczej by mi sie nie slizgalo.

Gwarancja pewnie tego nie obejmuje, bo przeciez wazyc cie nie beda, powiedza ze uzywane niezgodnie z przeznaczeniem.

Macie jeszcze jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mialem accenta SP-408, 350mm zanim mi ukradli razem z siodlem :D Przejechalem na nim 5000km po roznym terenie i nic sie z nim nie dzialo, waze jakies 85kg. Zdecydowanie polecam, zamowilem sobie druga taka, tylko ze tym razem 400mm i mysle, ze bedzie mi sluzyla tak samo dobrze, jak poprzednia :D

Za taka cene nie ma sie co zastanawiac tylko brac i jezdzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Powitać. Zapodam może noobowskim problemem, ale przydałoby się znać odpowiedź. Jest taki sobie makrokesz, gdzie rama w okolicach siodła jest niższa niż z przodu. Maksymalne wysunięcie obecnej sztycy jest niewystarczające dla jego użytkownika i siodełko jest sporo za nisko. Czy wobec tego możliwa jest wymiana tutaj sztycy na dłuższą o jakieś 10cm bezproblemowo? Czy też dana długość jest jakoś dobrana do konstrukcji ramy i nic tu się nie nakombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie polecę Ci nic Karbonowego :)

Ważę około 75kg (z bukłakiem trochę więcej) i w ostatnią sobotę połamałem karbonową sztycę Promaxa. Żeby nie było, posiadałem specjalny zacisk i nie dokręcałem śruby maksymalnie. Właściwie to strzeliła właśnie tuż nad mocowaniem w ramie. Postaram się jutro strzelić foty.

W rowerze do codziennego użytku, mam jakąś aluminiową sztycę noname, kupioną za grosze w rowerowym. Działa bez problemu od prawie 10 lat pomimo, że jest włożona trochę za wysoko niż powinna.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...